• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Na zraku nema opterećenja, jeli ne vrte svi noževi ili samo taj jedan disk
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Sad mi nije jasno, ako se ne vrte svi noževi onda se ne vrti ni osovina koja nosi noževe. To se možda vrti samo dio osovine do lančanika
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Ovo je puklo odmah nakon lancanika prije prvih nozeva..
Hocete reci da je pukla i osovina pa da se vrti sam taj mali dio?
Sutra cemo vise vidjet..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Sad mi nije jasno, ako se ne vrte svi noževi onda se ne vrti ni osovina koja nosi noževe. To se možda vrti samo dio osovine do lančanika
e koliko si postova napisao ja mislio ti ces to covjeku napraviti, a ti ko crim inspektor
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Tu gdje je pukla malo je tijesan sastav pa može bez opterećenja da okreće. Jedini lijek da se rastavi osovina i ako ima dobar stručnjak da to zavari i da centrira osovinu. Ako nema takvog stručnjaka druga varijanta je nova osovina originalna od te freze.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Zavareno danas kod susjeda i teraj dalje, bez raskapanja, dakle izgleda da nije pukla osovina..
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
I u orginalu je na tom mjestu vareno, tak da ne vidim nekog drugog rjesenja..
Evo od podne u pogonu i sve se normalno ponasa, stavili odmah i nova ulja pa sad dalje kak bude..
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Dečki,molim vas savjet...ovdje sam svašta pročitao i sav sam zbunjen...

Imam IMT 533, 35KS, 1500rs, dupli kuplung, 1979.g., u zadnje vrijeme radi 30 rs godišnje. Kupio bih mu frezu. Zemlja je zagorska ilovača :(

Želim da mi pokrije barem jedan kotač, da ne uništava traktor, tj. da se on ne muči i da nije jako skupa.

Gramip AT20 - 170 cm radna širina, 180 kg teška, 40 noževa / 4 po flanđi, potrebna snaga 28 konja , 12500 kn nova

AGM L155 - 155 radna širina, 210 kila teška, 32 noža / 4 po flanđi, potrebna snaga 30-40 konja 9300 kn nova

Dajte mi savjet... koju uzeti

Gramip mi se više sviđa, ima više noževa pa će i obrada biti finija, a manje opterećuje traktor. Međutim, firma je navodno propala pa se bojim da li će biti dijelova jednog dana kad budu potrebni.

AGM je dosta jeftiniji, uži je i ima manje noževa ali gledano po jedinici širine, više od Gramipa. Zašto treba jači traktor za istu pa čak i manju širinu freze?...firma postoji i dijelova će biti...

Hvala vam unaprijed svima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Manju...pogotovo ako ima deblju osovinu i veće i deblje motike.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Sad sam našao ove del morino Thunder i Agro Kralj...

Ima li netko iskustva s njima jer tehničkih podataka bitnih nema...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Kad već tražiš frezu moj ti je savjet uzmi 6 noževa po sekciji. Ja imam 4 noža a planiram da mijenjam za 6 noževa. Dobio sam odgovor od proizvođača FPM da je freza istog zahva sa 6 noževa lakša za traktor nego sa 4 a i bolje sitni zemlju. Za fergu 533 ništa šire od 140cm.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozz imam Italijansku frezu "Meritano" noževi su već zreli za mijenjat pa me zanima koje zamjenske uzet, dali valjaju Termometal
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Na mojoj pravljenoj frezi je TM i nisu loši.
Imaju i četiri komada od Plamena i isti je kvalitet.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Da li itko ima frezu Agro Kralj?

To je u biti kineska AIEMERY freza.
Svi podaci su na linku: https://www.aiemery.com/Rotary-Tiller/75.htm

Teška je ko Isus, 360 kila, ima 6 noževa po flanđi i treba 36 konja za pogon.

Ako netko ima, lijepo molim neka mi javi dojmove i s kojim traktorom ju okreće?

Ja bih uzeo širinu 140 (135 radna)
 

Najnoviji postovi

Na vrh