• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Jagoda

Član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
115
Moje misljenje Max 1.6 sirina ako imas 542,mi smo na 539 kacali 180 ide ali plitko i na bas laganaom zemljistu nije za svaki dan za radit

Miladin

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
925

Evo posle godinu dana rada sa dodatkom paker valjka i daske za ravnanje da kažem koja je ogromna razlika u kvalitetu obrade zemlje. Mogu komotno reći da sad imam u jednoj mašini i frezu i RD. Sad mi samo pada na pamet da ovu frezu sa 4 noža mijenjam za isti model sa 6 noževa i naravno sa mojim paketom, paker valjak i daska za ravnanje

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
11,145
Samo su škakljali zemlju :hahah:
Ali su prvi originalni noževi , vidi se kvalitet na njima.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
2,990
A to dosta zavisi i o zemlji u kojoj rade ali tvoji su zbilja do kraja potrošeni😂 ja moram na Maletijevoj mjenjat, moram jedan skinut da uopce vidim kakve narucit a nisu puno bolji od tvojih😂

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
11,145
Da se nebi mnogo potresali dok nosimo frezu . Što mi se reklo "bolje da ljulja nego da žulja" :ppozdrav:

20210417_192825.jpg

• Like
Reactions: ZJ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
11,145
:hahah: čuj primitivni?
Pa zar ti misliš da bi ja nešto primitizovao???

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
494
Poštovanje društvo ! Imam frezu victory radne širine 140 cm koja je kupljena za rad sa malim Ursusom. Prekjučer sam je zakvačio za velikog Ursusa i u zemlji je bio komad drveta kada je uletilo u rotor spigalo ga na sredini i sada je freza neupotrebljiva treba novi rotor, radi ali sada poslakuje u radu. Zvao sam prodavača gdje sam je kupio kaže da je rotor nemoguće nabaviti u Hrvatskoj! Pa dali netko zna gdje bi se moglo jos pitati za nabavku novog rotora?

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
11,145
Pa napravi ga . Uzmeš novu osovinu i flanšne sa starog rotora prebaci na novi . Istokari i tjeraj dalje.
I kupi kardan sa sigurnosnim vijkom. Ili bilo kojom zaštitom

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
494
Što mislis da bi tokar to mogao rješiti ? Što je najbitnije sa njom sam dobio taj kardan sa lamelom ali nije odreagirao traktor se malo samo zagušio i nastavio dalje okretat ali ona je vec se spigala, da sam radio sa malim Ursusom vjerojatno bi ostala čitava ovo je prejaka mašina za nju

bane1978

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
1,332
Vidim da su na nekim frezama noževi manje zakošeni,a na nekima idu do 90 stupnjeva P me zanimaju me iskustva,prednosti nedostaci jednih i drugih,u čemu su bolje ,lošije i koje vrste noževa bi preporučili?

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
11,145
Preporučio bih manje zakošene .
Mehanički su jači pri udaru na neko iznenađenje (kamen i sl.)
Daleko manje šanse da rotor zalijepi pri prolazu kroz veliku vlažnost :)da ne kažem blato) .
Manje crpe snage iz motora a u konačnici urade kao i potpuno zakošeni.
I još oni ne prave ravni taban na dnu obrade nego valovit.

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
61
Od kakvog opterecenja bi ovo puknulo? Ili jednostavno zamor/los var nakon 5 godina koristenja?
Radi se o frezi megametal 180..
Pofrezano danas oko hektar i doso na jednu parcelu i prvo puko sigurnosni vijak na kardanu, zamijenili, jedan prolaz napravio i pocela se osovina vrtit u prazno i onda smo vidli da je puklo..
Lanac normalno naspanan, reduktor u normalnom stanju, ulja na razini..

20210430_195239.jpg
20210430_195246.jpg
Spaner drzi vijak M24 kad je kuciste gore..

Miladin

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
925
Svašta se dešava, jel to osovina komplet pukla, ili je tanak materijal ili nije bila centrična osovina.

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
61
Osovina nije pukla, vrti na zraku, a kad se stavi pod opterecenje onda vrti osovina u prazno..

Najnoviji postovi

Na vrh