• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Moje misljenje Max 1.6 sirina ako imas 542,mi smo na 539 kacali 180 ide ali plitko i na bas laganaom zemljistu nije za svaki dan za radit
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253

Evo posle godinu dana rada sa dodatkom paker valjka i daske za ravnanje da kažem koja je ogromna razlika u kvalitetu obrade zemlje. Mogu komotno reći da sad imam u jednoj mašini i frezu i RD. Sad mi samo pada na pamet da ovu frezu sa 4 noža mijenjam za isti model sa 6 noževa i naravno sa mojim paketom, paker valjak i daska za ravnanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Samo su škakljali zemlju :hahah:
Ali su prvi originalni noževi , vidi se kvalitet na njima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A to dosta zavisi i o zemlji u kojoj rade ali tvoji su zbilja do kraja potrošeni😂 ja moram na Maletijevoj mjenjat, moram jedan skinut da uopce vidim kakve narucit a nisu puno bolji od tvojih😂
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Da se nebi mnogo potresali dok nosimo frezu . Što mi se reklo "bolje da ljulja nego da žulja" :ppozdrav:

20210417_192825.jpg
 
  • Like
Reactions: ZJ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
:hahah: čuj primitivni?
Pa zar ti misliš da bi ja nešto primitizovao???
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Poštovanje društvo ! Imam frezu victory radne širine 140 cm koja je kupljena za rad sa malim Ursusom. Prekjučer sam je zakvačio za velikog Ursusa i u zemlji je bio komad drveta kada je uletilo u rotor spigalo ga na sredini i sada je freza neupotrebljiva treba novi rotor, radi ali sada poslakuje u radu. Zvao sam prodavača gdje sam je kupio kaže da je rotor nemoguće nabaviti u Hrvatskoj! Pa dali netko zna gdje bi se moglo jos pitati za nabavku novog rotora?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa napravi ga . Uzmeš novu osovinu i flanšne sa starog rotora prebaci na novi . Istokari i tjeraj dalje.
I kupi kardan sa sigurnosnim vijkom. Ili bilo kojom zaštitom
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Što mislis da bi tokar to mogao rješiti ? Što je najbitnije sa njom sam dobio taj kardan sa lamelom ali nije odreagirao traktor se malo samo zagušio i nastavio dalje okretat ali ona je vec se spigala, da sam radio sa malim Ursusom vjerojatno bi ostala čitava ovo je prejaka mašina za nju
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Vidim da su na nekim frezama noževi manje zakošeni,a na nekima idu do 90 stupnjeva P me zanimaju me iskustva,prednosti nedostaci jednih i drugih,u čemu su bolje ,lošije i koje vrste noževa bi preporučili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Preporučio bih manje zakošene .
Mehanički su jači pri udaru na neko iznenađenje (kamen i sl.)
Daleko manje šanse da rotor zalijepi pri prolazu kroz veliku vlažnost :)da ne kažem blato) .
Manje crpe snage iz motora a u konačnici urade kao i potpuno zakošeni.
I još oni ne prave ravni taban na dnu obrade nego valovit.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Od kakvog opterecenja bi ovo puknulo? Ili jednostavno zamor/los var nakon 5 godina koristenja?
Radi se o frezi megametal 180..
Pofrezano danas oko hektar i doso na jednu parcelu i prvo puko sigurnosni vijak na kardanu, zamijenili, jedan prolaz napravio i pocela se osovina vrtit u prazno i onda smo vidli da je puklo..
Lanac normalno naspanan, reduktor u normalnom stanju, ulja na razini..

20210430_195239.jpg
20210430_195246.jpg
Spaner drzi vijak M24 kad je kuciste gore..
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Svašta se dešava, jel to osovina komplet pukla, ili je tanak materijal ili nije bila centrična osovina.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Osovina nije pukla, vrti na zraku, a kad se stavi pod opterecenje onda vrti osovina u prazno..
 
Na vrh