• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Neces moci cementirati kuci nikako jer je to proces i zavisi koji je materijal u pitanju ,mozes probati ugrijati pa okaliti u ulju i opet zavisi koji je materijal sta ce se desiti.
Znaci opet kod nekog metalostrugara itd...a pa ludnica sa njima a deru uši se puše
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nema ni jedan tokar kuci pravu pec za kaljenje i bazen sa uljem samo dzaba laprdaju ,u firmu negdje odnesi ko se bavi termickom obradom.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,378
Neces moci cementirati kuci nikako jer je to proces i zavisi koji je materijal u pitanju ,mozes probati ugrijati pa okaliti u ulju i opet zavisi koji je materijal sta ce se desiti.
Dobit će sranje od dijela. Velikim fabrikama se otimali kaljeñje. Tamićev tanjirasti zubčanik diferencijala nisu mogli nikako kvalitetno okaliti. Svi su se lomili.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ne znam za tamica ,al znam da nama pobjeda u tesnju i seantech u varesu rade odlicno.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Jel imo ko kakvih iskustva sa shaktiman frezama ujutro idem da pogledan neku kaze teska da je, ne znam tacno kolko ima kg,u zadnjih 15 godina sam 2 nove kupovao imt838 185 radni zahvat i danas prodao ,svako misljenje dobro doslo
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Jbg ova imt me sluzila prenos zubcanici preko 300 kg teska bila,znaci bolja je shaktiman nova gledam
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Na kraju kako si riješio problem rupa,da li ove pašu ili si preradio na frezi pošto vidim da se oko vijaka crni?
Šta su ti svi ovi bili polomljeni?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Biaksom sam proširio jednu rupu na nožu i fleksom malo odrezao kraj noža, sve vijke su M12...
Neki su bili polomljeni, neki savinuti, neki potrošeni.
Stare vijke su odrezane aparatom te zbog toga se vidi malo crno.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Super opet se snasao...i na kraju su od IMT 619...i ..Batuje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,378
20220228_140420.jpg 20220228_140259.jpg
Danas rastavio neki reduktor od IMT freze, ima šta i videti. Dreknuli lezaji na ulaznom vratilu, otišli zubi oba zupčanika. Prošle godine mu radio osovinu i rekao vlasniku da mu je počelo ulje da bali na semering, znak da ležaj dobija lufta. Ma on ništa, sad frezao i preskočio, juče dovezao ima sad dobru vijest. Jedan nemar dovede do kraha. Pa vidjet ću da pokušam sklopiti da druga strana zuba bude iskoristena koja nije òstećena. Ako dozvole nosači da se reuktor zarotira odnosno prebaci.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
113
ljudi, help. Mislim da ću pod hitno trebati kupiti frezu i za sada mi nekako grah pao na Bully Tillers - Shaktiman ili onaj drugi indijski - Victory (mislim da se tak zove) jer, naravno, financije me ograničavaju. Mišljenja, sugestije?

eh da, kaj mislite jel bi bilo bolje uzeti frezu ili rotodrljaču? Ili jedno ili drugo bi u biti trebao kao alat za obradu pred sjetvu trave.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Evo je konačno spremna za ozbiljne poslove .Napravljena prošle godine i uspio sam frezati samo sebi i bilo je nekih problema. Sada je popravljeno i sređeno sve zahvat 1,70m ,nije bas nesto lijepa :D ali radi posao vrhunski.
IMG_20220312_142307.jpg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,007
Imam jedno pitanje.
IMT 533 , freza...ako saltam rucicu kardana direktno (prema gore), vrti se uvijek prema naprijed, ako idem preko mjenjaca, onda se vrti ovisno jel idem naprijed ili natrag.

ALI...preko mjenjaca se jako sporo vrti i nista ne kopa...

Cemu sluzi polozaj rucice PREKO MJENJACA?
 

Najnoviji postovi

Na vrh