• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,378
Pa recimo za pogon prikolice. Ili nekih priključak koje treba da prati kretanje traktora.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Pozdrav ljudi, trebam vašu pomoć. Dosta dugo dida i tata su mi imali TV420 (1985-2022g) i njihovu original frezu. Kako smo digli poticaj, kupili smo u rujnu 2021g Solis 50 4x4 traktor, i kako sam ja (mi doma) sad neuk po pitanju freza, trebao bi vaš savjet koju da mu frezu odaberem i kako se one razlikuju. Za sad sam shvatio samo da postoji laka i teška freza i da se jedino razlikuju po remenu i lancu tj zupčaniku, ostalo pojma nemam. Buđet sa kojime raspolažem je cca 10-14 tisuća kuna a volio bi mi da mi potraje dugi niz godina uz redovno održavanje, naravno. Naletio na njušci i googlu već jesam na neke, ali ne bih se želio zaletiti jer nije baš da mi pare rastu na stablu haha, proletio sam i ovaj forum, ali ništa konkretno nisam našao.

Lp, pozdrav sa Paga
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Uzmi geo i dobra bu za 2 hektara. Neku 150, 160..


Mozda cak i 180, mala je razlika u cjeni. 50 ks traktor bude ju vrtio. Samo nije mi jasno di na Pagu ima 2 hektara zemlje. Vidio sam krske pasnjake bez trave, i na pocetku paga nesto malo zemlje...
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Gledao sam danas te GEO 180 freze.
Koja je razlika u TPL 180 i IGN 180 ?

Nisi onda bio u Povljani. Imam na nekoliko mjesta zemlje, nije sve na jednom mjestu kao u Lici i Slavoniji.
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Poljana gleda na vir? Bio sam tamo ali u provodu pa nisam bas gledao zemlju :hahah: . Uzmi najednostavniju, to ni bog vise ne polovi kaj znace brojke, slova...
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Poljana gleda na vir? Bio sam tamo ali u provodu pa nisam bas gledao zemlju :hahah: . Uzmi najednostavniju, to ni bog vise ne polovi kaj znace brojke, slova...
ha ha, Povljana* - Poljana je na Ugljanu, i da, gleda prema Viru. Onda ti je oprošteno, treba i doć do tih polja koji je "dalje" od kuća i plaža. Baci oko na G-Maps.
Da, toga sam se i bojao, da je "danas" svejedno koju uzmeš sve prije ili posli stradaju.. haha ali svejedno sam mislio provjeriti prije nego što se odlučim na takvi potez. Jel moguće tu frezu GEO ING 180 pomjerati u stranu?
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
ma vidim da ne treba, već je ova što je čovik posla pomjerena u "desno" tako da hvata cijelo desno kolo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Za 50ks nemoj uzimati veću od 160cm, a ta bi trebala pokrivati trag traktora.
Uzmi da je čim masivnija i teža, po mogućnosti sa 6 noževa po rotoru. Ako još ima mogućnost promjene brzina, odlično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Preslab je traktor za veću.
Imal sam 230cm za 70ks i na mjestima je "umiral" pod njom, a bila je u najnižoj brzini.
Kak imaš 2ha, neće ti biti velika razlika u vremenu, a manju možeš i brže potjerati ako želiš manje usitnjenu zemlju itd.
 
Na vrh