• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da su po kvaliteti iste.......a gramipova ima nešto veći zahvat i pokriva tragove traktora.......s kojim traktorom misliš tjerati?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sa 539, mislio sam da su ove gramip nesto kvalitetnije, ali ako je isti kvalitet uzeo bi imt, ove imt 145 su neka saradnja sa italijom, na njima je italijanski reduktor, imalo bi i po strani da se radi pa sam zato vise za ovu manju
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam gramip 150, i tjeram sa 533, zadovoljan sam........i svugdje mogu proći s njom, u razne uske vrtove, jer je široka koliko i traktor......
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
uzmi gramip,lagana je za tjerat...radio sam sa 533 i gramip 170 i ide to :D:

32414_523934404319721_413146838_n.jpg


164251_523922230987605_1766537835_n.jpg
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa mislim da je i ova 145 isto pokriva skoro ceo trag, meni je bitnije da on nju u orano moze da tera na najvecu mogucu dubinu i da moze u brdu da njome vlada
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
ne pokriva,traktor je širok 165

i ja sam u brdima i ide to...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
I clan ivanz ima 150 pa mu hvata trag, ali nema veze i da ostaje 10 cm, ne znam stvarno, ova gramipova mi je daleko preko 200km pa bi zato radije imt
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
jel neko zna kakva je Fahr freza, jel ima dole ili gore reduktor, zahvat je oko 140cm? zna li neko o njoj sta?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Evo ti jedna u radu
[YT]www.youtube.com/watch?v=dlm-_JqBjiI[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ferguson benzinac, još gledam da nema baš ni malo dima na auspuh.......:icon_fU:

jel netko ima na frezi paker valjak, ili ove grablje kao na ovo fahr frezi?????
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ova na snimku nije 140 ali mislim da je isti princip rada, ne znam kakvi su ovi reduktori dole i da li idu lezajevi ovako, ne znam mogu li u zemlju duboko kao ove sto im je gore reduktor
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Valjda misli na to da je ucinak nikakav, tj nemoze se vremenski puno napraviti.. I ja sam zainteresiran da mi freza zamjeni tanjuracu, ali ta ideja mi se sve manje svida.. Cini mi se da s tanjuracom se puno vise moze napraviti u nekom vremenskom periodu, a i manje nafte se potrosi..
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Nebi Savo imao frezu da ne valja, i ja mislim da nije za one koji obradjuju puno zemlje, vise je za manje parcele i vrtove, milim da je ovim postom mislio da ovaj tip freze na snimku ne valja
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ova je konstrukcijski za neka lagana zemljista,da li je kakva ilovaca rasturila bi se i freza i traktor a posla ne bi ni vidili.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
na sta konkretno mislis :biggrin::biggrin:
Mislim na ove prave noževe , oni mogu raditi u ovom polupripremljenom zemljištu
Da ne pričam o centralnom reduktoru
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Valjda misli na to da je ucinak nikakav, tj nemoze se vremenski puno napraviti.. I ja sam zainteresiran da mi freza zamjeni tanjuracu, ali ta ideja mi se sve manje svida.. Cini mi se da s tanjuracom se puno vise moze napraviti u nekom vremenskom periodu, a i manje nafte se potrosi..


mislim da se varaš......freza ide u 3 sporoj, a tanjurača u 1 brzoj.....a sa fergusonom vučeš samo laganu tanjuraču......i koja je tu razlika u brzini........a poslije jednog prohoda tanjurače nema sijanja........a kako radi sjetvospremač, za fergusona, ja opet nisam zadovoljan, jer je i lagan i nemaš potrebnu brzinu.......a sa frezom sve to zamjenjuješ.......voziš nešto sporije, al jedan prohod i neubijaš se na traktoru......:cool2:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Idem dva prohoda sa tanjuracom, prvi puta prvom, a drugi puta drugom brzom.. Za 8 h rada istanjuram 7 jutara i za to potrosim nekih 40 l nafte.. Znaci za jutro mi treba nekih 1 sat i 10 min i 6 l plavca.. E sad mene zanima koliko treba vremena i nafte da se uradi 1 jutro sa frezom?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Dečki nemojte se mučiti s potrošnjom i vremenom..bitna je kvaliteta posla..ja sijem uslužno. ove godine neki su proletjeli tanjuračama a zna se kako je zemlja bila zbijena..umjesto da su ih iskosili i lagano...sijačica uopće na nekim djelovima nije mogla u zemlju..Dakle rasprava nikud nevodi..
 
Na vrh