• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: freza

Bobo kaže:
Jeste bi obojica bistri u vrazju mater...
Ako niste kupci, ne pisite gluposti...
Dajte bar neke argumente zasto ovo ne vrijedi 1100-1200€...
Ja ne bi filozofirao oko ovoga ,on je može meni dati za 700 @goranu za 500 ..ti mu možeš za nju dati 1200 tvoja stvar : Isto tako on može za nju tražiti 2000 ...
Meni bi bilo draže da je proda nekome za 1200, boje za njega a ja se ne moram muciti s njom..
Zakon tržišta ..jbg ,teška vremena...
Ti bobo jako dobro znaš nedostatke svojih traktora ali kad bi ih sutra prodao novi vlasnik bi odmah trebao kod majstora da to popravi ... a ti budeš s takvim radio još 10 godina .
Isto tako @strongboy kupio IMT 542 ispravan ,spreman za rad ali on sad ima 10 dana cackanja oko njega ..sitnice su to koje odnesu i novac i vrijeme .

Nije ova freza isto kao traktor ali koji semering , ležaj , lanac ..pa se skupi ako želiš prikljucak dovesti u 100% stanje ..na kraju bude ispalo da su oni koji kupuju novo bedaki
 
B

Bobo

Guest
Re: freza

daleko od toga da su oni koji kupuju novo bedaki i budale... To nitko ne kaze.

Ali nije u redu potpuno potcjenjivati vrijednost nekog, inace dobrog stroja.

Prodavac uvijek pokusava prodati za sto vise, a kupac kupiti za sto manje. To razumijem vrlo dobro, ali kresati cijenu za pola, nije u redu nikako...


Trazio sam samo argumente zasto freza ne vrijedi 1000€... Ova ce onu Gramipovu pofrezati da ni sarafa ne ostane iza nje. A i sira je i masivnija...

Ako se gleda trziste polovnih strojeva, najvjerovatnije su tu kupci koji nisu u sustavu PDV-a i ne mogu ostvariti povrat PDV-a tako da ja mislim da cijena koju trazi, stoji...
 
A

actros

Guest
Re: freza

šta se tiče semeringa i dodatnih dijelova ja garantiram sto % za frezu da je spremna za prikopčati i na njivu s njom, jer pazi šta će i meni freza ako ju nemogu danas prikopčati i u polje, to nije posao, stroj mora biti poriktan za rad ako je u kvaru onda nikome ne koristi, ako netko želi probati i to može imam dva traktora pa ju kopčaš na kojeg želiš i probaš!
a šta se tiče cijene tražio sam za mišljenje ali ipak 700 EU mi je malo premalo....
 
A

actros

Guest
Re: freza

a vidiš čak ti je freza i vrlo blizu samobora ...hehe ...samo prek brega prođeš....ali si mi mršav sa cijenom
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: freza

Nisam potencijalni kupac ali bi me interesiralo kolko je ova freza teska?
 
A

actros

Guest
Re: freza

nisam ti ziher za težinu ali mislim da je oko 400 kg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: freza

actros kaže:
a vidiš čak ti je freza i vrlo blizu samobora ...hehe ...samo prek brega prođeš....ali si mi mršav sa cijenom
Pa sad možeš napisati gdje si a kad cijena padne ja sam kupac
 
A

actros

Guest
Re: freza

Okolica Jastrebarskog....točnije dolina kardinala...blizu Krašića
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: freza

I,.. jel freza praodana ? 11 se ide na GO i onda ode pare za soljenje j..a , smokve i janjetinu
 
K

krumpirko

Guest
traktorska freza gramip

Interesira me da li je dobra traktorska freza u predsjetvenoj pripremi za kukuruz ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: traktorska freza gramip

nemam iskustva ali po meni nije..
ona jako podigne zemlju i nekih 10-15cm je tlo rahlo da ti noga propadne u zemlju ko od šale.a ti još kad češ gazit s traktorom to če ti sjeme otič 20 cm u zemlju a to je za kukuruz previše a i zemlja ti neče bit ravna neg same grabe..
evo ukratko.. ;)
 
K

krumpirko

Guest
Re: traktorska freza gramip

Slažem se sa tobom, naime ako je zemlja lagana za obradu, onda će se vjerojatno i to dogoditi, ali ako je zemlja zbijena i teža za obradu,pa i ako se freza digne na plitko nekih 5-10cm, (govorim o proljetnoj sjetvi u zimsku brazdu) mislim da nebi smjelo biti problema da sjeme otiđe preduboko. Inače tražim mišljenje i nečije iskustvo da li kupiti frezu ili roto brane?
 
K

krumpirko

Guest
Re: traktorska freza gramip

Koje mi preporučaš za traktor od 85KS i težu zemlju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorska freza gramip

krumpirko kaže:
Koje mi preporučaš za traktor od 85KS i težu zemlju

Uzmi Vogel Nottove, 2,5 m, jedan moj kolega ih tjera sa zetorom 7340, a to je nekih 85 ks i ide bez problema i na pijesku i u ilovači!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorska freza gramip

nema problema, i da čovjek je prezadovoljan u radu s njima, obradi se u jednom prohodu, traktoru nisu teške, kaže mi da mu je potrebno 20 minuta za jednu ral, i odmah ide sa sijačicom i drugim traktorom u zemlju! :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorska freza gramip

Sve ovisi o zemlji...pogledaj kako i s cime rade na njivama oko tebe ..
Uglavnom kukuruz traži tvrdu podlogu i rahlog površinskog sloja ..
Sije se na 5 cm dubine i upravo rahli sloj bi trebao biti tih 5 cm..
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: traktorska freza gramip

krumpirko kaže:
Inače tražim mišljenje i nečije iskustvo da li kupiti frezu ili roto brane?
ima nekoliko stvari po kojima se razlikuju freza i rotodrljača,a najvažnije su dvije:1.freza bolje usitni zemlju,a to nije baš zahvalno za ratarske kulture već za povrtlarske,i 2.freza uslijed kružnog gibanja prema naprijed,ispod dubine rada stvara utabani sloj,dok rotodrljača trga zemlju,i na taj način je ostavlja propusnom..moj savjet ti je da ako se baviš samo ratarstvom da si kupiš sjetvospremač jer je jeftiniji od rotodrljače i freze,a ima veči učinak.ja rotodrljaču koristim samo za krumpire jer je zemlju potrebno duboko obraditi,a za ratarske kulture dubina ne treba biti veča od max 10 cm što sjetvospremač bez problema može učiniti.nadam se da sam ti na neki način pomogao oko izbora.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: traktorska freza gramip

krumpirko kaže:
Koje mi preporučaš za traktor od 85KS i težu zemlju
250 cm kako je i šanana rekao..a sad marka koja očeš..i valjak po mogučnosti paker jer malo ljepše napravi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh