• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

I

Ivan_Kos

Guest
Pozdrav svima, imam jedno pitanje o kojem mi ovisi prodaja freze pa molim pomagajte!

Da li moze traktor IMT 539 normalno vuci i raditi sa frezom Sicma 165 cm, tezine 294 kg sa 48 nozeva??

imam potencijalnog kupca ali on ima ovaj relativno slabiji traktor i boji se kupiti frezu ako nece moci normalno raditi sa njome jer se boji da mu je traktor preslab, a ne isplati mu se dolaziti po frezu kod mene i eventualno je vracati jer smo udaljeni 300-tinjak km i vracanje bi mu bio prevelik trosak a ja mu ne znam tocno reci da li taj traktor zbilja moze dobro i normalno raditi sa tako teskim strojem od 300 kg?! inace, prema sluzbenim podacima proizvodaca, za frezu je potreban raspon snage traktora od 20-50 KS-a..

evo i stranice za dodatne informacije o frezi:

http://www.sicma.it/default.asp?lang=EN ... =1&Fam=1.5

dajte ljudi molim vas pomagajte jer znam da vas ovdje ima jako puno sa velikim poljoprivrednim znanjem i iskustvom!

hvala, pozdrav.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: pitanje za frezu

milim da da,,,samo zavisi od tla...ali ipak ti pričekaj doktore da ti kažu savjet... mislim da nećeš dugo čekati odgovor od bobe...strpi se malo
 
B

Bobo

Guest
Re: pitanje za frezu

Nazalost, Bobo bas i nema nekog znanja sto se freze tice, ali znam da jedan moj poznanik tjera Gramipovu frezu 160cm bez problema sa 539, tak da ono...

Mislim da bi najpametnije bilo da pitas nekog u susjedstvu tko ima IMT 539 da proba frezati negdje s njom, jer ces tako biti najsigurniji.

Posto ima 48 nozeva u spiralnoj konfiguraciji, ne bi trebala biti teska za pokrenuti, no bez probe ne mozes znati. Raspon snage 20-50ks je krajnje neprofesionalan pristup proizvidjaca, tak da ono... Prevelik je raspon potrebne snage da bi se sa sigurnoscu moglo govoriti...


Najbolje da probate, jer drugacije necete znati...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: pitanje za frezu

kako i bobo kaže najbolje da probate...165 nije tako veliki raspon i morao bi iti bez problema 2 3 reduktor..
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: pitanje za frezu

hm, da, izgleda da ce biti najbolje probati i tako cemo biti najsigurniji, nema druge. ma gramipove freze su puno lakse nego ova, ova moja jos ima i hidraulicni bocni pomak u desnu stranu, gramipove su naspram nje kao igracke.. hvala na savjetima, pozdrav.
 
B

Bobo

Guest
Re: pitanje za frezu

ako ima hidraulicni pomak, covjeku koji ima IMT 539 ju neces prodat, jer on to ne moze iskoristiti...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: pitanje za frezu

Mislim da baš to neće ići,ovisi i o zamlji i količini ali ako čovjek ima neki veći vočnjak ili tako nešt ja mu nebi preporučio,ja imam Panoniju 140 i to je taman za 539,jer trebalo bi za frezu oko 30-ak ks po metru da bi to bilo to....,a da mi je vidjet taj traktor od 20 ks koji će s njom frezat kako piše proizvođač
 
B

Bobo

Guest
Re: pitanje za frezu

traktor od 20ks ce s njom "frezat" cjelih 5cm u zemlju...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
freza gramip dubrava

kupujem frezu gramip od 2m,ali se ne mogu odlučiti između lakše verzije od 222kg i teže verzije od 330kg,razlika u cijeni je 3000kn. za prvi model treba 40-50ks a za drugu 55-65ks,a ja imam 73ks.molim cijenjena mišljenja.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: freza gramip dubrava

hvala čobani na odgovorima več sam kupio
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: freza gramip dubrava

danek kaže:
hvala čobani na odgovorima več sam kupio
nismo svi cobani ima i cuvara stoke
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: freza gramip dubrava

prijavio si se na forum samo kako bi pokupio savjet i zauvijek nestao i još nas nazivaš čobanima... :evil: :evil: :evil:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: freza gramip dubrava

Da je netko nešto znao ili imao kakvog iskustva s tom frezom sigurno bi napisao, zašto da ti netko piše gluposti, mislim nema smisla! :evil:
Hvala,hvala :twisted: :evil: :evil:
 
U

ursus4514

Guest
Re: freza

ta freza je prava ali je ona 5 maksimalno 600€!nije vise!kod mene ima dosta sto se prodaju pa znam!
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: freza

decki freza od 1metar stara neznam kolko ti kosta 4000-5000kn,tako da....,a gramipova od metar je 10000kn,a gramip je doslovno repa naspram svih drugih marki,pogotovo nosevi,tanki da se mozes brijat s njima....
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Re: freza

Orsic kaže:
decki freza od 1metar stara neznam kolko ti kosta 4000-5000kn,tako da....,a gramipova od metar je 10000kn,a gramip je doslovno repa naspram svih drugih marki,pogotovo nosevi,tanki da se mozes brijat s njima....

Nije istina.

Danas na sajmu gramip gs at 20, 170 cm, 10000 kn...
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Re: freza

...i kupit ću je,jer nova je, 40% kapitalna, 22% pdv i kolko košta?
10000-(3200+1840)=4960kn ili 680€
Pa taman da su noževi od žileta...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: freza

neznam ja sam prosle godine htio kupit od gramipa 1m,bila je 10000kn,pa sam dofuro iz njemacke rabljenu
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: pitanje za frezu

Strucnjaci,znate li koliko je siroka freza za motokultivator Labin Progres koji ima jedva 12,5 KS ? 80 cm! nije problem u jacini traktora nego u konstrukciji freze i neodgovarajucim brojevima obrtaja kardana i rotora freze.Traktor od 25 KS bi bez problema morao pokretati frezu od 160 cm, na svim tipovima zemljista ,naravno pod uslovom da ima odgovarajuci br. obrtaja kardana .
 

Najnoviji postovi

Na vrh