• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Re: pitanje za frezu

savoris kaže:
da da vidi se da stari lisac razmislja tacno kao i ja :mrgreen:

upravo sam o tome razmisljao da recimo izlaz kardana sa reduktora gledajuci od pozadi traktora bude pomjeren recimo 10tak cm u lijevo i reduktor da bude fiksan a da poluge klizu recimo 20tak cm po kucistu pa kada freza ode u polozaj ''desno'' onda bi izlaz iz reduktora bio 10tak cm pomjeren u desno

bocni pomak bi bio dovoljan bilo koliko da moze posto mi ga lako izvesti jer imam i klip koji ide 25cm a imam i izvode na traktoru za dvoradnu komandu , tako da ....... dalje znas i sam ;)
Lako meni s pametnima, no teško s popišanima... ;) :D
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
Re: pitanje za frezu

Evo i moje freze:
05042010475.jpg

05042010477.jpg
05042010473.jpg

05042010476.jpg

A kak bi bilo da rukavce s noževima nabiješ direktno na reduktor (odgovarajući) puno jednostavnija konstrukcija.Provjeril sam prijenosni odnos 7 okretaja kardana naprama 1 okretaj rotora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: pitanje za frezu

ajurisak kaže:
A kak bi bilo da rukavce s noževima nabiješ direktno na reduktor (odgovarajući) puno jednostavnija konstrukcija.Provjeril sam prijenosni odnos 7 okretaja kardana naprama 1 okretaj rotora.
NIje stari , omjer prijenosa na ovim frezama je 3,nešto prema 1 ili samo 3:1 :oops:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: pitanje za frezu

ajurisak kaže:
Evo i moje freze:

A kak bi bilo da rukavce s noževima nabiješ direktno na reduktor (odgovarajući) puno jednostavnija konstrukcija.Provjeril sam prijenosni odnos 7 okretaja kardana naprama 1 okretaj rotora.

i meni nesto nevjerovatno zvuci ovo 7 :scratch

ovaj tip freze necu , jednostavno mi se ne svidja jer sam je i probao od jednog prijatelja , inace freza je bila u odlicnom stanju ali nisam zadovoljan sa njenim radom i ta varijanta otpada
inace imam ovakvu u ponudi za nekih 400tinjak evra , da mi pase varijanta ne bih trepnuo kupio bih je

ZJ kaže:
Lako meni s pametnima, no teško s popišanima... ;) :D
ti mislis da sam ja pametan :roll: onda s'tobom nesto nije u redu :lol:
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: pitanje za frezu

umjetnici ste svak čast :) :scratch ali se pitam ??? kad je tako jednostavno napravit stroj sa sistemom ** URADI SAM *** od čega onda žive ti koji prave :
sistema_funzionamento_interratrici.jpg

g15_lavoro_2.jpg

UFD_im_einsatz.jpg
BP_einsatz.jpg

UKD-S.jpg
---male rotobrane za traktore od 25 -40kW snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Re: pitanje za frezu

adviser kaže:
umjetnici ste svak čast :) :scratch ali se pitam ??? kad je tako jednostavno napravit stroj sa sistemom ** URADI SAM *** od čega onda žive ti koji prave :
...
Nikad ne podcjenjuj čovjeka koji se bori za svoje preživljavanje, jer budi siguran, ne radi to iz objesti.
 
B

Bobo

Guest
Re: pitanje za frezu

Tako je. I sam se vodim time, da ako nesto imam volje, znanja, materijala i mogucnosti napraviti, to necu kupovati...

Inace, frezu, roto kosilicu i slicne stvari ne bihi pravio, jer je to van mog dosega. Zavarivati obozavam, pogotovo s dobrim aparatom i volim kojesta izmisljati, ali ove strojeve koje Savo pravi, se ne bih nikada usudio praviti.

Ako je napravio snow blower, freza ce biti macji kasalj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: pitanje za frezu

adviser kaže:
umjetnici ste svak čast :) :scratch ali se pitam ??? kad je tako jednostavno napravit stroj sa sistemom ** URADI SAM *** od čega onda žive ti koji prave :
snage

e oni ti zive od sisanja svih onih koji nemaju izbora pri kupovini , a to smo svi mi
freza mi je macji kasalj kao sto rece bobo , to samo ako budem imao zivaca da je radim ''u cugu'' bice uradjena za par dana

ZJ kaže:
Nikad ne podcjenjuj čovjeka koji se bori za svoje preživljavanje, jer budi siguran, ne radi to iz objesti.
na ovo se nemoze imati komentar ;)
ovo samo moze da bude motiv daleko veci od finansijkog , a uz to kad dodamo zelju za dokazivanjem .............
 
K

kokan

Guest
Re: pitanje za frezu

Zdravo svima ja sam Ivan , da li bi mi mogli pomoci oko sledeceg motokultivatora.Potrebno mi je malo vise informacija hvala unapred
F80 Honda
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: traktorska freza gramip

Daj mi recite jel ima ko gramipovu frezu i je li dobra?
Ja moram nešto kupiti, pa sam mislio 170 cm. Nije stvar u tome da sam zadovoljan tim proizvodom, ali stvar je u tome da mi baš ta širina treba. Mali ferguson će to morati vrtjeti, ali do jednog jutra godišnje.
Kupio bih širu i kvalitetniju ali neće to ferkić vuč. Tak da kad kupim traktor 50-60 ks ovu ću prodavat vjerojatno i kupiti bolju. Ova bi bila samo za prvu ruku.
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Re: traktorska freza gramip

cabage kaže:
Daj mi recite jel ima ko gramipovu frezu i je li dobra?
Ja moram nešto kupiti, pa sam mislio 170 cm. Nije stvar u tome da sam zadovoljan tim proizvodom, ali stvar je u tome da mi baš ta širina treba. Mali ferguson će to morati vrtjeti, ali do jednog jutra godišnje.
Kupio bih širu i kvalitetniju ali neće to ferkić vuč. Tak da kad kupim traktor 50-60 ks ovu ću prodavat vjerojatno i kupiti bolju. Ova bi bila samo za prvu ruku.

Ima ti frezu gramip 170 cm forumaš cipiripi1967 koju vuče sa tafe 43 ks bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Re: traktorska freza gramip

cabage kaže:
Daj mi recite jel ima ko gramipovu frezu i je li dobra?
Ja moram nešto kupiti, pa sam mislio 170 cm. Nije stvar u tome da sam zadovoljan tim proizvodom, ali stvar je u tome da mi baš ta širina treba. Mali ferguson će to morati vrtjeti, ali do jednog jutra godišnje.
Kupio bih širu i kvalitetniju ali neće to ferkić vuč. Tak da kad kupim traktor 50-60 ks ovu ću prodavat vjerojatno i kupiti bolju. Ova bi bila samo za prvu ruku.
Čuj, najdi Howarda HR20 od 180cm. Većina njih ima getribu (traži takvu) i postaviš ju na najniži broj broj okretaja freze. kasnije kad kupiš veći traktor, samo promijeniš brzinu u getribi.
Gramip je dobra frezica za male traktore i za povrtlarske kulture. Na polju nema kaj tražiti.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: pitanje za frezu

Savo,dopala mi se tvoja odluka da napravis frezu za Vladimirca,jer i sam imam sličan problem. Sliku koju si stavio a reče da baš takvu želiš sam pogledao i imam par primedbi . Raspored motičica je nepovoljan jer je svaka druga u osi , a bilo bi povoljnije i za traktor i za nju da svi noževi budu pomereni i složeni u zavojnicu kao na ovim drugim slikama. Feršalung iznad noževa nikako ne bi smeo biti od ravnih limova već polukružan, da prati oblik rotora inače će i sam stvarati dodatni otpor. Sve to je primenjeno kod roto-freza FAP - Livnice iz Priboja, gde za širinu 1,5m treba tek 22kW. isti model prave i kao centralni a i sa mehaničkim pomakom u stranu,gde skoro polovinu svoje širine isturi preko desnog točka.Jedino cena....rekoše mi da takva košta 183 000.- din , mada je i to povoljno u odnosu na freze drugih proizvodjača.

http://www.fapliv.rs/f_polj.htm

Pogledaj, pa daj svoje mišljenje !?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
Re: pitanje za frezu

Koliko se dobije sa 6 noževa na frezi umjesto 4.
I dali se povećava potrebna snaga?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: pitanje za frezu

@ sasha
ma ja sam samo naveo orjentaciono kako bi trebala izgledati , naravno da nozeve treba postaviti tako da smanje i vibraciju i napor , to za polukruzni lim pa skoro i da nema veze ali pomaze vjerovatno

evo malo sam na brzinu pogledao ovaj proizvodni program i nesto mi nevjerovatno zvuci da je za 360cm potrebto samo 51kw :scratch
 
S

smcman250

Guest
Re: pitanje za frezu

ja imam fužinarovu frezu i mogu reci da se imt 533/539 dosta namuci sa njom...2 ili 3 reduktor...skoro full gas :lol: ..al ipak ovisi o zemlji...mislim da je 180 siroka :scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: pitanje za frezu

ajmo znalci zanima me kolko bi vrijedila paskvali freza od 150 cm sirine :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh