• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ja sam radio frezu ali nije dobra nikako nemogu naštimati hidrauliku ili ide pre nisko ili pre visoko probat ću metnusti sa ljeve i desne strane kotače vidio sam da neki ljudi to imaju.Pa ću vidjeti hoce li biti dobro.I još ću metnuti uteg.

Jos bolje je da napravis klizace mjesto tockova,od gibnjeva nekog starijeg auta, terenaca ili kombija,.
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Napravio sam frezu ali hidrauliku nemogu nikako nariktati ili ide previše duboko ili pren nisko.Jel ima netko ideju šta bih mogao napraviti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Napravio sam frezu ali hidrauliku nemogu nikako nariktati ili ide previše duboko ili pren nisko.Jel ima netko ideju šta bih mogao napraviti.

ako si primetio sa strane freze imaju plazovi ili skije kako kod nas zovu. jedna srana je srafom pricvrscena za frezu a drugu podizes ili spustas. najlakse za regulisati dubinu frezovanja jer je onda freza nezavisna od hidraulike.plazovi klize po zemlji na visini koju nastelujes i freza ide toliko duboko. mogu ti i slikati kako izgleda ako zelis
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Jel bi bilo dobro da stavim kotace vidim da vecina freza ima sa strane kotace. Sta je bolje skije ili kotaci
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jel bi bilo dobro da stavim kotace vidim da vecina freza ima sa strane kotace. Sta je bolje skije ili kotaci

ovo ti je mnogo prostije resenje za napraviti a nije teski frezer pa da ce se ukopavati. slikacu ti sutra na imt frezeru koji je prilicne tezine od 165cm. mozes i tockove ali ti je dosta komplikacija. plazovi su jako prosto reseni i zgodno se napravi. mozes od gibnja napraviti treba ti dva parceta od 40 cm. slikacu ujutru da vidis koliko je prosto i sta ti treba
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
03022013319.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] evo jedne slike ima jos jedna sa druge strane ako uspem da je prebacim spor mi net
 
L

lukateli

Guest
Pozdrav ja tjeram gramip 170 sa 533 u dalmaciji,dok je u slavonije tjeram sa Vtz od55 konja jer je teža zemlja tako da ti ovisi sve o tlu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene su teske zemlje za radii. ovaj imt frezer od 165 cm 539 hoce pa prsne. vecinom radi sa rakovicom 65. a neide dublje od 15-18 cm
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Nije samo do zemlje,vise je do freze jer imt su uzasno teske za pokretat po meni su to naj gore moguce freze sto je neko napravio,..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije samo do zemlje,vise je do freze jer imt su uzasno teske za pokretat po meni su to naj gore moguce freze sto je neko napravio,..

i to si u pravu sve je dosta masivno i pravi prilican otpor ,ali ovde se frezuje za baste kad sta sadis a zemlja teska sabije se zalivanjem pa kad se osusi ko beton. terali smo je jednom usluzno kod mitrovice to je bila razlika drasticna. motor se maltene igra sa frezom. kod nas je vise barska glinovita zemlja
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ni u mom kraju zemlje nisu lagane za obradu,uglavnom teske zemlje,ali kazem da je to uglavnom do freze,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
kod mene ima svakakve zemlje,ali i u onoj najtvrđoj imt 539 tjera gramipovu 170cm frezu bez da ju osjeti,a traktor je u prilicno losem stanju.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
društvo pozdrav

Jel zna tko koja bi ovo bila freza?
Mislim da bi trebala bit Maschio, al ne pronalazim nikakvih oznaka, jedino ispod reduktora br 108030001.
Freza je siroka cca185, 180 radne sirine, ima 6 nozeva po nosacu, od vrha noza do cijevi rotora ima cca 17cm.
http://imageshack.us/photo/my-images/62/resizeofdsc2088.jpg[IMG]
[url]http://imageshack.us/photo/my-images/62/resizeofdsc2088.jpg[/url]
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili kod mene neotvara tu sliku ili je nema. pogledaj na ovoj temi na 11 stranici posto je sa 6 nozeva dali nije ista.
 

Najnoviji postovi

Na vrh