• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i moje freze radna sirina 1.80m pretprosle godine je bio malo veci kvar na njoj lezaj di se kardan kopca zacvikao i podrobilo se cijelo kuciste pa je bilo varenja i strojne obrade i sad je super!





 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Koju?

S ravnim ili savinutim noževima?

Ja imam s ravnim noževima, koristim je za vinograd,. Dobra je jer ne zaglađuje zemlju i dobro podnosi nesoranu zemlju.
Minus joj je - ubije traktor, treba 45+ks...

Ne znam točno, ali mislim da nisu oni pod 90 !?
Videl sam ju samo ovak izvana, još ju moram dobro skenirat prije kupnje !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Evo i moje freze radna sirina 1.80m pretprosle godine je bio malo veci kvar na njoj lezaj di se kardan kopca zacvikao i podrobilo se cijelo kuciste pa je bilo varenja i strojne obrade i sad je super!
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]

Bučo s čim to ganjaš ?? Ova, koju bi ja trebal kupiti je BATUJE 160 cm ! Prošle godine sam posudio IMT-ovu i moral sam hladiti traktor ! Al nije čudo !! Kod mene je teška, masna zemlja, a još nije ni godinama bila obrađivana .... Mislim da mi bude ova OK !?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bučo s čim to ganjaš ?? Ova, koju bi ja trebal kupiti je BATUJE 160 cm ! Prošle godine sam posudio IMT-ovu i moral sam hladiti traktor ! Al nije čudo !! Kod mene je teška, masna zemlja, a još nije ni godinama bila obrađivana .... Mislim da mi bude ova OK !?

ganjam ju s imt-om 542 isto u tezoj zemlji gas na pod i ide bez problema susjed ju posuduje koji ima zetora 2511 al koristi ju samo za 100kvadrata vrta!!
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
koji lanac i lančanike ćeš koristiti, koji ti je odnos na reduktoru, koje ležajeve si postavio

lanac je 1 col, lančanici su 17 zuba, i reduktor 1:2,25, brzina mora biti oko 240 o/min
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
iso bi sutra ili prekosutra ovo pogledati, sto mislite, cijena mi je ok...

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/rotofreza-howard-oglas-6811200

a ovo?
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/freza-krone-oglas-6696445


e da, a kum imafrezu 165 cm i tera s rajkom, a njegov brat ju zakaci za fergusona, upali kardan, izbaci iz brzine i gas,
freza gura traktor bez problema!

pa kad vec kupujes frezu, bolje uzmi novu Gramip Dubrava, jer cijena ti je skoro ista kao i ove polovne strane proizvodnje
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Imaš na Njuškalu, čovjek prodaje novu Gramipovu frezu ispod cijene ! Mislim da je 160 dužina i oko 7000 kn !? Ja sam ga zvao i objašnjaval mi je da ju je od Gramipa dobil zbog kompenzacije i da mu bezveze stoji doma.... Eto pa vidi !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
nije, ovaj je pokraj zlatara jedno mjesto, ajd molim te ako imas negdje broj ili ako mozes poslati link za oglas?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
nije, ovaj je pokraj zlatara jedno mjesto, ajd molim te ako imas negdje broj ili ako mozes poslati link za oglas?

hmmm ... gledal sam, al je nema više.... izgleda da je čovek prodal....:^):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
s kojim ti ono traktorom planiras vuc frezu?
Ima ti jedna veca od moje 180, al trebas traktor od 60ks

imam ursus c-355 42 konja, ali freza od 180 nije njemu problem, jaki su to traktori s obzirom na konjske snage! moze link?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
hoće li dobro funkcionisati, imaš li ranija jskustva i kakva su

Neznam jos ,ja i brat to sklapamo prvi put ali kolega je radio sebi i funkcionira.eto mozes pogledat na youtube,izrada freze
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto na 18 strani pod luma1908 pdrocitaj i pogledaj,trebala bi biti za 539 sirina 135,motike od gramip at 20 kupljene. Jos par detalja ima i video al dok staviim. Radena od nule.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Eto na 18 strani pod luma1908 pdrocitaj i pogledaj,trebala bi biti za 539 sirina 135,motike od gramip at 20 kupljene. Jos par detalja ima i video al dok staviim. Radena od nule.

Super izgleda i cvrsto i nemas kaj sjmo sve pofarbaj i zastiti i to bu prva liga.:icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh