• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo sad bi trebalo radit
cuj da nisam video takvu frezu slagao bih te. video sam davno jer ih je imala zadruga dve . ali koji proizvodjac stvarno neznam. otac mi je radio tu pa sam cesto sa njim bio u firmi tako da mi je ostala u secanju ali firma je davno rasprodata i neznam kome su prodate da bih znao koji je tip. znam da su ih hvalili da bas lepo frizira ,u jednom prohodu isitni ali to i jeste zahvaljujuci 6 nozeva
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
cuj da nisam video takvu frezu slagao bih te. video sam davno jer ih je imala zadruga dve . ali koji proizvodjac stvarno neznam. otac mi je radio tu pa sam cesto sa njim bio u firmi tako da mi je ostala u secanju ali firma je davno rasprodata i neznam kome su prodate da bih znao koji je tip. znam da su ih hvalili da bas lepo frizira ,u jednom prohodu isitni ali to i jeste zahvaljujuci 6 nozeva

morao bi nabavit 10-ak nozeva...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
morao bi nabavit 10-ak nozeva...
a sta ti je to veliki problem. jednu skines i po njoj trazis .bitan je raspored rupa mada se i to uradi zgodno. mogu se i napraviti ako imas kovaca dobrog [od gibanj platne] kod nas u rumi ima bar 50 vrsta razlicitih moticica. ja sam meni preradio za hondu vece, izbusio samo po jednu rupu gde treba i mir. sve su one priblizne velicinom i oblikom. ako treba negde se obrusi . bar to po meni nije problem uraditi. najvise gledaj da budu slicnog oblika a rupe se izbuse .objasnicu ti kako
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
a sta ti je to veliki problem. jednu skines i po njoj trazis .bitan je raspored rupa mada se i to uradi zgodno. mogu se i napraviti ako imas kovaca dobrog [od gibanj platne] kod nas u rumi ima bar 50 vrsta razlicitih moticica. ja sam meni preradio za hondu vece, izbusio samo po jednu rupu gde treba i mir. sve su one priblizne velicinom i oblikom. ako treba negde se obrusi . bar to po meni nije problem uraditi. najvise gledaj da budu slicnog oblika a rupe se izbuse .objasnicu ti kako


ma moze se sigurno,
znam ja to, ali ne bi vjerovao da ne mogu pronaci feder plate od 6mm po nijednom otpadu...
Danas sam malo gledao, mjerio, cak mi ih i ne fali puno 3-4 komada.
Kako busis rupe u tim celicima?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
To bi mogla biti Maschio freza, neki stariji tip, ja imam novu, ima noževe sličnih oblika, skini jedan pa idi usporediti u trgovinu gdje drže njihove dijelove
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma moze se sigurno,
znam ja to, ali ne bi vjerovao da ne mogu pronaci feder plate od 6mm po nijednom otpadu...
Danas sam malo gledao, mjerio, cak mi ih i ne fali puno 3-4 komada.
Kako busis rupe u tim celicima?
obelezis kilnerom dobro gde treba nova rupa. uzmes brener za autogeno zavarivanje dovoljna je 2 ili 3 i usijas to mesto 10mm ukrug znaci otprilike velicine rupe. ostavis da se ohladi samo po sebi i onda busis. opusti se tako materijal[omeksa na tom samo delu]. busim burgijama za celik one su oznacene sa hss+s .i nemoj busiti obicnom busilicom nego stubnom i manjom brzinom i hlad burgiju .moze se izbusiti i vidijom za beton od hiltija samo je treba naostriti i cesto hladiti ali je najaca za busenje u stubnoj. 10 sek pa vadi i potopis u casu sa vodom pa opet
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
To bi mogla biti Maschio freza, neki stariji tip, ja imam novu, ima noževe sličnih oblika, skini jedan pa idi usporediti u trgovinu gdje drže njihove dijelove

Koji ti imas model AL,H?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
H 205 godinu dana je stara.

ovo moje ili je H ili AL,
ja bi prije rekao AL jer je radne sirine 180 a ima model AL180 dok je H185.
Jel imas na kranjim nosacima 6 ili 3 noza?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Na krajevima su po 3 noža, i sva 3 su okrenuta prema unutra, ostale prirubnice su po 6 noževa.
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
koji lanac i lančanike ćeš koristiti, koji ti je odnos na reduktoru, koje ležajeve si postavio
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Imam namjeru kupiti rabljenu ( ali znam vlasnika ) frezu BATUJE !
Interesiraju me vasa misljenja i savjeti ??
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da se i ja ukljucim,
posto prodajem neke prikljucke koji mi nisu vazni, a mozda jos i prodam branu i tanjuracu, te kupim frezu,
odnosno svakako planiram kupiti frezu do pocetka sezone, zanimaju me vasa misljenja,
tko ima frezu, kakvu mi preporucujete, na sto moram obratiti paznju kod kupovine,
p.s. ideja je freza od 1,80 metara ili posmicna, pa bi izbacio lijeve tockove izvan sirine traktora, odnosno okrenuo ih naopako, samo da opkoracim red...

kako god, plan je neka nova ako ima za 10 000 kuna ili rabljena!

hvala
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A da se malo bolje informiras sa strucnjacima sto bi ti bolje bilo ?! Mislim na Agronome i slicno ! Mozda, za to sto mislis raditi, bi bile bolje rotobrane ili neki drugi alat ?
Ja sam razmisljo o rotobranama, ali kod mene, gdje zivim, nema sanse nikaj drugo osim freza ! A i n jih ima razlicitih !! Zubi nisu isti kod svake ! Neke kopacice, ili zubi, su ravnije, a neki su skoro pa pod 90 stupnjeva ! Ovisi kakva je zemlja i tak... Ma ima tu za diskusiju koliko te volja ! GRAMIP DUBRAVA za te novce ima NOVE freze ! A novo je novo .... Ne srljaj ! Pokupi sto vise informacija pa odluci ! Znam po sebi ! Al nisu svi ljudi isti .... Ja se zaletim pa kukam poslje, a sve zbog neznanja..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nemoj novu ni pod razno, radije stariju frezu...
Starije su masivnije i pouzdanije, lako vidis jel dobra, moraju bit dobri nozi, mora se lako vrtit i ne smi bit lomeljena/varena...
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
koji lanac i lančanike ćeš koristiti, koji ti je odnos na reduktoru, koje ležajeve si postavio

proslijeđeno glavnom inženjeru, očekuj odgovor tijekom dana
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Imam namjeru kupiti rabljenu ( ali znam vlasnika ) frezu BATUJE !
Interesiraju me vasa misljenja i savjeti ??

Koju?

S ravnim ili savinutim noževima?

Ja imam s ravnim noževima, koristim je za vinograd,. Dobra je jer ne zaglađuje zemlju i dobro podnosi nesoranu zemlju.
Minus joj je - ubije traktor, treba 45+ks...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
vidjet cemo, a treba mi bas freza jer obradzuje unutar reda odnosno uklanjam travu, a rotobrana je vise za neke druge stvari, pa bi ovdje samo ima o problema sa namatanjem trave na klinove...

moram otici kod par ljudi koji imaju frezu i malo probati raditi s tim da vidim sta i kako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh