• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
i ja sam to primjetio..možda poklopac nije spustio do kraja. ili prevelika brzina traktora-
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovo sam slikao kod drugog prohoda. Orano je na Jesen, a tanjurano nije. Nisam poklopac spustio do kraja, istina je ! Obzirom da je tak vlazno i grudicasto, procicu sutra jos jednom sa spustenim poklopcem ! Ja bedak kaj nisam slikal kad sam sestri vrt pofrezal - ko pjescana plaza ....
Frezano je u prvoj sporoj ( radnoj kak neki zovu ) na 20 - 24000 okretaja
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto i ja danas frezo za krumpir,sutra sadnja. Freza je od lani ,malo izmjenjena kucista(stavljena broj manja i unutra,lanac manji ali dvostruki). Motike su od gramipove at20 ,i lani nije isla dost duboko zbog siroke kutije,sad je to :icon_wink:
DSC00416.jpg
[/url]
img host[/IMG],

click image upload,
DSC00399.jpg
[/url]
image search[/IMG],
Fotografija0078.jpg
[/url]
free picture upload[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Negdje u slikama sam jednom prilikom vidio orginal sa takvim lancanicima,ali frezo sam pred oko 2tjedna na velikoj kosini ,pa je obican lanac se otegnuo i zajasio na zub ,puce. Odma nabavio dvoredni prije sezone,neradim puno tako da bi moralo bit ok.
images_5.jpg
[/url]
image sharing sites[/IMG],
Screenshot_2013_04_07_18_16_25.png
[/url]
post a picture[/IMG].
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ekipa jel netko skoro uzimo noževe za frezu?
imam onu staru ragu Batuje 160, radi ko zmaj, ali su mi nozevi na 30%,
tako da moram 3 prohoda raditi kad radim uslužno, a to mi je malko gubljenje
vremena i dodatna potrošnja goriva...

ako netko zna gdje se daju nabaviti neki jeftiniji noževi ili da znate nekog
da to može napraviti za neke normalne novce, naravno dolazu u obzir i opcija
da znate gdje ima za kupiti malo skupljih, ali vrhunske kvalitete noževa?

hvala :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
Susjed me prosil da mu najdem frezu,koju bi mi vi preporučili za malog plavog tomicu?
Može rabljena a može i nova...valjda nisu tak skupe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
reci ti njemu kak je do sad zdržal bez freze najbolje da tako ostane , novce koje je pribral nek potroši ili najbolje da čuva dok se kod nas ne otvore kupleraji .
Vaš veelačsni
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
On treba frezu jer ima vrta dost pošto on i žena delaju an Dolcu u ZG
a neda mu se stalno nazivati susjeda da pofreza i plača mu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,272
Gle nije mi jasno zakaj se mješaš stalno i zakaj me namjerno provociraš,to su susedove pare i valjda on zna kaj mu treba,ima traktor doma a niš ne dela,pa mora ga koristiti za nekaj
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Tino, koliko ja znam na TV su dva priključka za frezu, jedan pomoću normalnog kardana, a jedan direktno, stoga prvo to treba razlučit.Vidio sam na njuškalu dugo se vrtila, ali sad je nevidim, neku Howard od 90 cm, ali priključak prek kardana. Možda sam u krivu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
ekipa jel netko skoro uzimo noževe za frezu?
imam onu staru ragu Batuje 160, radi ko zmaj, ali su mi nozevi na 30%,
tako da moram 3 prohoda raditi kad radim uslužno, a to mi je malko gubljenje
vremena i dodatna potrošnja goriva...

ako netko zna gdje se daju nabaviti neki jeftiniji noževi ili da znate nekog
da to može napraviti za neke normalne novce, naravno dolazu u obzir i opcija
da znate gdje ima za kupiti malo skupljih, ali vrhunske kvalitete noževa?

hvala :)

Mislim da su u trgoagenciji po 38kn kom.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Susjed me prosil da mu najdem frezu,koju bi mi vi preporučili za malog plavog tomicu?
Može rabljena a može i nova...valjda nisu tak skupe

Hm, jako općenito.
Mali plavi tomica, 730?
Imaš puno njuškalo frezi za TV ako je TV priključak tj. na 4 šerafa. Ako ima kopčanje u 3 točke onda neka uzima nešto do 120cm i 150kg.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Gle nije mi jasno zakaj se mješaš stalno i zakaj me namjerno provociraš,to su susedove pare i valjda on zna kaj mu treba,ima traktor doma a niš ne dela,pa mora ga koristiti za nekaj
Prijevi me moderatorima , ja samo dajem savjet da se ne zajebe ko ja .
Ali on ak hoče nek si kupi , takvi gazda ne bu valjda dal forumašima da raspolažu njegovim parama :mur::mur:
 
Na vrh