• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kolega @ivanz pa gde si našel takvu zemlju, pri nama su same grude, a tu običan pjesak!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pukao mi je lanac na frezi Yanmar,

Zna li netko gdje nabaviti spojnicu?

Freza je rsz 1301e yanmar

Lanac:
vanjska debljina 24.5mm
ovo gdje je spojen= 17.7mm
debljina unutarnjih spojnica je 3.8mm
debljina vanjskih 3.2mm
svaka karika je duga 37mm
ovi krugovi gdje je spojen, vanjski promjer 14mm, a unutarnji 6
lance i spojnice još uvjek radi unitenzilija iz Zagreba .

vaš velečasni
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Imal sam Howard HR20, 230 cm. Koliko se sječam, najsporija od 4 brzine je bila 135, pa valjda 170. Na 135 je bila stalno.
U brazdi je išlo i na 540E, dok je na celini na mjestima motor zgubil skoro 800 okretaja.
Traktor daje ~60...65ks na kardanu, i na momente mu je ta freza bila preveliki teret (zato je i prodana).
Čisto za usporedbu ... jer Tinin 533 je na raketni pogon prema ovom mojem jadu...

Kolega, koji traktor je to teral, cisto informativno jer i moj ima nekih 60-65 ks na kardanu i treba mi freza minimalno 220 da mi pokrije trag pa me zanima kak bi se to ponašalo na mom fićeku, ovdje nitko nema frezu 220-230 da probam, ima jedna howardica 255 s paker valjkom, al to me strah i zakapčiti jer ima prek tone...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Samo Argon 70, 65 ks na kardanu.
No, ja sam ju tjeral oko 7km/h da ne dela prašinu, sa spuštenim poklopcem, pa je rezala velike šnite. Možda je zato teško išlo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
si siguran da ima 65 ks na kardanu? to bi značilo da daje 92% snage motora na kardan :icon_e_confused:

ja sam sa svojim fiatom računal 70-75 % max na 85 ks.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kolega @ivanz pa gde si našel takvu zemlju, pri nama su same grude, a tu običan pjesak!


tako je tu kod mene, može se lijepo obraditi......tu dolazi krumpir, snimio sam i neki filmić, pa ću probati staviti.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
si siguran da ima 65 ks na kardanu? to bi značilo da daje 92% snage motora na kardan :icon_e_confused:

ja sam sa svojim fiatom računal 70-75 % max na 85 ks.
Tak veli test...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
onda ima jako dobre prijenose ako gubi tako malo snage..
al ako je taj same išao s howardicom 7 km/h, onda bi trebal i fiat 3 km/h :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Ma išel bu tvoj s 230. Koliko mi se vidi, pri vas su i lakše zemlje.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ma išel bu tvoj s 230. Koliko mi se vidi, pri vas su i lakše zemlje.

eh, vrag mi nije dal mira i zakapčil sam ortolan 180 na fiata, na 540 okretaja kardana mi vadila cijele cigle van, probal na 750, traktor ju ne osjeti previše, malo se bolje napravi, al još uvijek grude veličine šake, onda sam ju odvrnul na hiledarku i lepo dela, traktor ide, al freza se oće rascvasti :icon_e_sad: skoro pa da bi bil dosta jedan prolaz u zagaženoj ilovači, a iskreno ne znam kak bi išel da je 230 freza...

toliko o lakoj zemlji... ako se sjećaš, prošle godine sam postavil video oranja te zemlje pa su mi svi rekli da bolje to zapustiti, evo opet video kak izgleda parcela i kakva je kvaliteta zemlje:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=754bsDxtbBg[/YT]
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Onda slobodno 230. Prijatelj ima john deere 80 ks i radi sa maschio 230 model U.
Bez ikakvih problema a kod nas su zemlje kao tvoja sa videa.
Ja imam maschio 205 H i Case jx 60.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ma to je ta jedna takva, a to baš najveća parcela, ostale su uglavnom po ravnici i lakše obradive... tak da bi trebal ići s 230...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Neboj se freze u breg (ide traktor v leru), već na dol.

Daj izmjeri koliko ti je traktor širok. Kladim se da nije više od 2 metra (naš Same je 180, sa 140cm razmakom). Izgleda mi da imaš gume 16.9-34, a ne vjerujem da je razmak kotača veći od 150.
 

Najnoviji postovi

Na vrh