• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
u pravu si za gume, nisam doma da mjerim baš, al sad gledam baš knjižicu vozila i piše širina 2170 mm, ne znam na koji razmak misliš, ali ako misliš između kotača (guma), to bi trebalo biti po nekom izračunu 130
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Nemoj gledati knjižicu vozila, jer tu niti jedan podatak ionak nije točan :)
Razmak...mislim na razmak centara zadnjih felgi. Izmjeri širinu od ripne do ripne, iznutra i izvana.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=QiOytGqXkII[/YT] evo i mog frezanja da ne bi bilo da samo pametujem :p
2014-04-13-182227.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nemoj gledati knjižicu vozila, jer tu niti jedan podatak ionak nije točan :)
Razmak...mislim na razmak centara zadnjih felgi. Izmjeri širinu od ripne do ripne, iznutra i izvana.

zaboravil sam jučer izmjeriti, budem valjda danas, al znam da mi je ove godine na tehničkom mjeril cijeli traktor po svim dimenzijama, onda bi valjda mijenjali nekaj da su velike razlike.

@FeLiXxX: jako lijepo napravi, koja je to freza i kolko široka?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@FeLiXxX, ako može par slika kako si montirao valjak iza,
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Freza je pegoraro 220 cm radne povrsine ekstra teska freza koja je znala ugasit mog zetora kad upadne u tesku zemlju, koja ima cak 3 rupe po nozu (ne znam zasto pretpostavljam da su to Italijani pravili za kamenjara :p ). 11 sekcija i 4 noza po sekciji, 2 brzine (zamjene se 2 zupcanika u reduktoru) prenos lanac sa strane i imala je valjak sa siljcima koji sam ja prepravio sa armaturom s tim da cu iduce godine praviti manji valjak sa cijeva koje ce imati veci precnik od armature, pa nece moci propadat u zemlju i izgledat ce ljepse :D
slika-217260-2012-04-133.jpg

slika-217260-2012-04-133.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Na mojoj IMT teškoj frezi su po 2 vijka na nožu i zna se desiti da ih precvika udarac u prepreku , već dva komada sam do sada zeznuo tako da me ne iznenađuju 3 vijka
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ovo je slikano jos prosle godine nekad sad su jos potroseniji nozevi tako da vec iduce godine moram mijenjat treanutno negdje imam u sredini ubacen jedan noz koji odgovara na imt frezu a proizvodjac je termometal i sav se poceo uvijat a jedan je negdje osto u oranju bas tako precviko sarafe :(giggle): znas li mozda gdje se kod nas ima kupit malo kvalitetniji nozevi ? planiro sam mu mozda cak stavljati 6 komada po sekciji samo se bojim da ga nece gusit :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Kvalitetniji noževi su malo problem , ja sam uzimao termometal koji slovi za malo bolji kvalitet ali nisam zadovoljan , takođe sam uzimao neke navodno italijanske , nula bodova iako na oko djeluju dobro
Jako teško je naći kvalitet
Ove stare IMT imaju 6 noževa po sekciji
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jel neko zna di mogu kupiti dodatne noževe za machio frezu...nova je!?
Metnio bi 6noževa po sekciji da bolje ispadne zemlja i da mogu raditi s obični 540 o/min.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
prvo da te pitam da li imas izbusene rupe na sekciji da mozes ubacit jos 2 noza? a u svakoj malo bolje opremljenoj radnji s tim da poneses uzorak i nadjes :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Moj predhodni post je bio upucen @MARIETO88 jer zeli da ubaci 6 nozeva po sekciji a sumnjam da mu trenutni nozevi imaju po 3 sarafa pa sam ga pisto da li ima predvidjene rupe za unbacivanje jos 2 noza lp
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja kontam da govorimo o felixu , nisam gledo da ustvari felix pieš nekom drugom ..sory
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Mislim da imam, jel sad između svaka 2 noža imam po 1 rupu, a da mečem ta dodatna 2 onda moram ove pomaknuti od jedne rupe pa ih stavljat jedneg do drugeg i eto 6 noževa. Nezz jesam sad zakomplicirao ili objasnio. No u biti ima na osovini da se metnu jos 2...! Jel zna ko konkretno neku trgovinu u zg da ne lutam?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
bas tako kako si opisao sve pomjerit za jedno mjesto :) a obidji par radnji da provjeris cijenu neces lutat :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Današnje frezanje za kukuruz, jedan prohod u 3 sporohodnoj.
 

Prilozi

  • WP_20140423_001.jpg
    WP_20140423_001.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 152
  • WP_20140423_002.jpg
    WP_20140423_002.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 180

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Nadam se da budem i ja na jednom, vise puta obradjevanom, komadu imal samo jedan prohod ! Bil sam nedugo u inspekciji da vidim kak je pa da se pripremim za sjetvu. Zemlje je rahla, mrvi se pod nogama, ali od sjetve jos nista .... Ovo vrijeme je "bolesno"....
 

Najnoviji postovi

Na vrh