• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Dobru rabljenu frezu može kupiti za manju cijenu od nove Gramipove.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
I to kaj velis, meni izmakla iz ruke proslo proljece breviglieri 230, za 9000 kn, full ispravna, a masivna, preko 700 kg, kup gvozda, al getriba ko na fergusonu, taman za nase teske zemlje..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
@Jsvetak2, ak bus tak kupoval nes nikad kupil, idi u hidrospoj, uzmi frezu, dobil bus ju jeftinije nek po tvornickoj cijeni, isprobaj dal ti se svida i dal radi ok, ako da, ostavi si ju, ako ne, prodas za iste pare. At30 180 je sasvim ok, pokrije ti trag traktora, a nece ju previse osjetit.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sorry na upadanju i ja trazim frezu do sirine 160 za store jel imas web stranicu od tog hidrospoja ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Najdi si rabljenu ,,al dobru -a ima ih,,,HOWARD ,KVERNELAND i sl. njemačko ,kvalitetno ,i ko što je več netko napisal moreš ju najti i po cjeni nove Gramip ,,,samo ti želim pomoči ,,da ne misliš da ja nekaj forsiram al ,,kupi kvalitetno i buš imal stroj ,nemoj gledat farbu i naljepnice ....trebaš radnika!
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imam jedno opce pitanje
koliki je trosak prosjecnog traktora od nekih 80 konja da pofreza medjurednu liniju od 36km friskog korova sa frezom radne sirine 200cm, srednje teska zemlja? nasad dug 18km a razmak 4m. znaci trebam dva kruga. kakva freza bi bila dobra?
to bi trebao par puta godisnje frezat da ubijem korov pa si radim neki kvazi troskovnik.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
to dodje kolko sma ja skonto 3,6ha prosjek mozda na tu duzinu posto nema okretanja 60l dizela, ako uzmes u obzir da se nece gaziti nicim drugo? i ako zemlja ne mora biti prehorena vec bukvalno samo iskomadana. Od ovoga ti zavise moze i manje i vise :(talk): a freza neka teska jer mislim da laka tu ne bi odradila poso
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa vidi nesto men traktor otprilike trosi oko 25-30 litara na ha al nije u komadu vec minimalno 4 njive i ima dosta tu okretanja, plus traktor duplak ( neokretniji). Nisi nam naspio koja je kokretno namjena, vocnjak ili nesto tako? :(nod): teb ako je na duzinu to i na malo grublju obradu moze trosit samo manje
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Njemu treba za frezat voćnjak, pretpostavljam aroniju. Stalno postavlja kriva pitanja.
Treba lijepo ustinit zemlju jer će poslije noge lomit.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
imam jedno opce pitanje
koliki je trosak prosjecnog traktora od nekih 80 konja da pofreza medjurednu liniju od 36km friskog korova sa frezom radne sirine 200cm, srednje teska zemlja? nasad dug 18km a razmak 4m. znaci trebam dva kruga. kakva freza bi bila dobra?
to bi trebao par puta godisnje frezat da ubijem korov pa si radim neki kvazi troskovnik.

Freza se postavlja kao jedino rjesenje ili moze i alternativa?

Meni se primjerice sjetvospremac ili nozevi od špartaća sa valjkom iza pokazalo kao osjetno bolje rjesenje,,,

Olaksao sam traktoru, smanjio vrijeme potrebno da se ista radnja odradi a i samo odrzavanje prikljucaka je osjetno jeftinije,,,
Ti ako budes imao nekoliko prohoda godisnje potrosit ces nozeve na frezi a oni bas i nisu jeftini,,,

Zato razmisli o alternativi,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zbog čega si zadovoljniji sa špartačom? Meni je to prve godine preporučio čovjek iz nadzorne stanice. Rekao je da ne frezam da ću samo korove razvuć, napravit reznice i zaflancat, tako je i bilo. Rekao je da uzmem pačje noge ili lastavica rep, bit ću prije gotov i neću raširit korove. Al svi su vikali freza, freza...
Imaš koji filmić?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pa vidi nesto men traktor otprilike trosi oko 25-30 litara na ha al nije u komadu vec minimalno 4 njive i ima dosta tu okretanja, plus traktor duplak ( neokretniji). Nisi nam naspio koja je kokretno namjena, vocnjak ili nesto tako? :(nod): teb ako je na duzinu to i na malo grublju obradu moze trosit samo manje

Njemu treba za frezat voćnjak, pretpostavljam aroniju. Stalno postavlja kriva pitanja.
Treba lijepo ustinit zemlju jer će poslije noge lomit.

da, aroniju...znaci nakon nekog vremena medju biljkama nemam kaj dirat samo medju redovima.
nema krivih pitanja
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Onda tanjuraj ili malciraj, kakva freza, nije vinograd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh