• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Onda tanjuraj ili malciraj, kakva freza, nije vinograd.
znaci malcer. ok, malceri mi je brija. frezu bum za pocetak unajmil ili posudil
ovak nekaj bu dosta:biggrin::biggrin:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Y-hvSH2BfiU[/YT]
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ma neee, sve je jos u planu...no ja volim masineriju pa mi je ovo fora gledat. a tek imat?!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zbog čega si zadovoljniji sa špartačom? Meni je to prve godine preporučio čovjek iz nadzorne stanice. Rekao je da ne frezam da ću samo korove razvuć, napravit reznice i zaflancat, tako je i bilo. Rekao je da uzmem pačje noge ili lastavica rep, bit ću prije gotov i neću raširit korove. Al svi su vikali freza, freza...
Imaš koji filmić?

Nazalost nemam filmica za pokazati,,,
Da budem iskren najbilji mi se pokazalo sa nozevima od sjetvospremaca mada pacje noge jos nisam isprobao pa ne mogu komentirati ali misljenja sam, da kad je mnogo prohoda i kad je zemlja zbita kao ove godine, da pacje noge kao ni lastin rep nebi htjeli ulaziti u zemlju ako nebi bilo nekih posebnih utega gore,,,
ove godine na nekim mjestima i sjetvospremac ima problema,,,

Zasto sam zadovoljniji? pa jednim djelom sam vec odgovorio ja a jednim djelom ti, daklem traktoru je osjetno lakse vuci sjetvospremac ili spartac nego frezu ako ista ide na pristojnoj dubini,,,
frezam u prvoj sporoj (tomo vinković) a raubam u drugoj brzoj u pijesku i trecom sporom, sto brzi prolaz ljepse je odrađen posao,,,
korovi koje poraubam prije podne, na ovim vrucinama, do popodne nestanu osuse se totalno,,,
sjetvospremacem i spartacem je obrada plica ali nesto cesca, za ljetnih vrucina odlicno za cuvanje vlage u dubljim slojevima,,,

Freza meni obicno koristi kad moram nesto unijeti u tlo tipa gnojivo ili kad vrsim kalcizaciju,,,
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa nema veze, rekao je da se samo zeli rijesiti korova. A dosta ljudi prve dvije godine freza vinograd. A neki i stalno.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zašto ne frezat i voćnjak, zašto samo vinograd? Sve voćnjake bi trebalo frezat prve 3 godine.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
U obrađivanju voćnjaka nema pravila. Ja masline frezam radi trave a i radi zadržavanja vlage, tj da zemlja manje ispuca. Susjed ima masline u škrapama koje samo kosi, zemlja ne puca pa ne freza. Svak drugačije rješava svoj problem. Ovaj forumaš s više kilometarskom potrebom frezanja ima plan. To je kao stupanje u mjestu.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Sve zavisi kakav je nagib voćnjaka, @ Hele je rekao prve 3 godine ako ne cijelu površinu međuredno u redovima pod obavezno min 40 cm sa svake strane.
Tu sada ima više solucija obrade od male freze cca 2000 kn do tipa rinieri fs kakvu ja imam koja i nije baš jeftina.
Održavati međuredni prostor pod travom malčiranjem košnjom ili tanjurati mada to treba izbjegavati. I naravno voćkice navodnjavati, osobito sada.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Komu su vočke sada u travi sigurno manje gubi vlagu nego netko ko ih je pokosio do zemlje.
Al definitivno frezanje poslje kiše puno štiti od isušivanja i manje bolesti napadaju same voćke ili vinograd.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Kak precizniji rekli su u toj trgovini da je neko kupio taljanku frezu u 4.mj. Ali nema broj mene interesira da znam da vidim pa možda bi ja kupio
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Reko si u nekoj poznatoj trgovini,pa ne vjerujem da je samo jedna u VŽ
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Pa podesi se da ne prokliže u normalnom radu, već tek kad zapne u nešto tvrdo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh