• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
AT20-170 ili AT30-170?

AT20 170 trebam jos i kardan kupiti e sad da li ide s lamelom (da proklizi kod velikog napora ) ili bez jel velika razlika u cijeni ? I koliko je to potrebno ako neko zna
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam za AT20-150 kupil u Trgoagenciji s odreznim vijkom. Takav.
http://www.trgo-agencija.hr/kardan-...-sa-vijkom-27x74-6-freza-ama-italija-10g.aspx

S lamelom je skuplji, doduše lamela se može podesiti na različiti moment, ali bilo je riječi na forumu da se s vremenom može zapeći i onda nema funkcije. Valjda bi trebalo jedanput godišnje zblokirati frezu i aktivirati lamelu.
Najtočnije informacije buš dobil ako nazoveš Gramip.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Ak već kupuješ novi kardan, nek ima tarnu spojku. Nek bude Cerjakov ili bolji, a ne ovi kineski.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ma tu blizu imanja susjed ima firmu Kardan spoj , proizvodnja kardana tako da budem vidio sto on ima !
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Gramipovu frezu nisi mogao kupit bez kardana, šta su to promijenili?
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav,

evo ako se nađe netko zainteresiran :)

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/taktorska-freza-howard-180-cm-oglas-16256850

kao što sam u oglasu i napisao, imam IMT 539 i kad su me prije 2 godine svi uvjeravali kako on to može...bio sam glup i povjerovao..ali, evo iz prve ruke... ne može !! ne može nikako, niti plitko niti duboko, nit u manjoj brzini... kako god ja podešavao, čim spustim frezu na našu prigorsku zemlju u prvoj sporoj na 2200 okretaja traktor se počne gušit... mogu tu i tamo kad se pogodi idealna vlaga tla na nekih 15ak cm dubine, al to se sve svodi samo na mučenje traktora.

Ako netko zna nekog tko bi imao nešto između 120-140 cm i lakše izvedbe slobodno mi se javi
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
99% ista moja, razlika jedino u getribi, moja ima samo 1 brzinu. Čini mi se da imaš pogrešno postavljene kotače,meni su toćno po tragovima kotača traktora. Takvu kvalitetu freze nečeš naći, pisao sam nedavno kak sam ja svoju posudio jednom s 539 i drugi dan je traktor bio u djelovima.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Imam ti ja laksu howardicu od 180cm na zupcanike ako hoces mjenjat
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pozdrav,

evo ako se nađe netko zainteresiran :)

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/taktorska-freza-howard-180-cm-oglas-16256850

kao što sam u oglasu i napisao, imam IMT 539 i kad su me prije 2 godine svi uvjeravali kako on to može...bio sam glup i povjerovao..ali, evo iz prve ruke... ne može !! ne može nikako, niti plitko niti duboko, nit u manjoj brzini... kako god ja podešavao, čim spustim frezu na našu prigorsku zemlju u prvoj sporoj na 2200 okretaja traktor se počne gušit... mogu tu i tamo kad se pogodi idealna vlaga tla na nekih 15ak cm dubine, al to se sve svodi samo na mučenje traktora.

Ako netko zna nekog tko bi imao nešto između 120-140 cm i lakše izvedbe slobodno mi se javi
a jesi li uopče probal mjenjat brzine na samoj frezi ,,na reduktoru,je istina da 180 malo je preširoko,al ovo ti je vrhunska freza,,sad samo da uskladiš zubčanike-prijenos na reduktoru freze i brzinu traktora,,,a neznam čemu služi frezanje dublje od 10-15 cm,osim za krumpir?ZA SVE OSTALO JE KONTRAPRODUKTIVNO...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,322
Imam istu ovakvu, sa Zekanom 5011 u poganoj zemlji, silujem traktor, znaći 539 IMT, teška mu je da je nosi a kamoli da radi. Nema tu mnogo štelovanja brzine, dva zupčanika pozadi na reduktoru se zamijene, dobiješ na brzini al izgubiš na snazi.
A tu je ona tih novaca oko 1500 eurića.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Nema koristi od promjene brzina.
Takvu sličnu, samo 230cm, sam imal i u prvoj brzini je gušila traktor od 70ks, u malo zbijenijoj zemlji ili celini.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ZJ, 230 freza, da je i laganija neka, mislim da nema kaj tražiti na traktoru ispod 70 ks. Ja imam 85 ks, i 225 širinu traktora tak da bi mi 230 freza sjela ko As na cenera, a Fiček bi je u našoj zemlji dobrano osjetil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Problem je bil u zbijenoj zemlji. Tam jednoastavno nije išlo.
Brazdu je drobila na 540E i u drugoj brzini bez brige (za sjetvu u proljeće).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Probao sam ja na maschio 160 + vladimirec sve kombinacije brzina , nema tu spasa ako fali snage , vlatko je jednako umirao u svim prenosima freze.
Dok je T40 sa njom radio bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh