• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pozdrav,

planiram kupit GRAMIP frezu AT30 230 ... traže me 18500 kn (sa PDV-om) sa kardanom....

Ima netko iskustva sa takvom frezom??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Mora li baš biti nova fraza?

Ako ne mora, ja bih rađegledal Howard, Maschio ili Breviglieri u klasi 230 cm.
Gramipove fraze su lake izvedbe, za sekundarni obradu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
AT30 nije lagana freza,dva prava muža ju imaju kaj pomicati na kolicima...
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Teška je 350 kg nije da je lagana, a rađe bi novo, maschio u 205 (210 radni zahvat) dođe me 34 000 kn..tako da..
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Je li velika razlika između 4 i 6 noževa po prirubnici, mislim na kvalitetu obrade i za utrosak snage kod traktora?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ja sam na svojoj machio promjenio s 4 na 6. Osjeti se malo na 540Eco, ali nista vise... obrada je skoro pa ista. ko ima frezu s brzinama sve rijeseno

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
po mojem iskustvu NE.
ja sam uzeo premalu frezu pa sam dodao 2 noža, ali niss bolja obrada, na 540ECO se nekaj vise osjeti i to je to. Sad posto je Machio freza kao nesto bolja od vecine miss da na nizim markama je jos manja razlika. Ja sam razmisljao dali su noževi losi, iako su novi tj. los kut no vidio sam da i vecina ima takve.... tako da po meni je za sto bolju obradu bitna brzina + dosta ovisi i o vrsti zemlje....
eto neka neko jos pridoda svoje misljenje.. :)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Vratite se na stranicu 114 i 115 teme, kolega Steyr je objasnio razliku 4 i 6 noža.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hehe,dobro kažeš! :)

Zavisi o tipu freze,ali ako govorimo o "normalnim" strojevma kakve ima većina nas,freza se lakše tjera...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam ja pitanje.

Jel bolje uzeti frezu ili rototiller. Uzeo bih 3 metra za svojih 115 konja. E sad, ako bi tiler dovoljno usitnio zemlju, onda bih rađe njega, ali ako je freza bolja onda nema neke nedoumice.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Na tiler mislim. Dobar je za reduciranu obradu, ako se ide u cistu zemlju mislim da je freza bolji izbor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh