• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
115 konja koji se još uvijek dobro drže. A može raditi nekih 20 cm dubine bez brige, s novim noževima i dublje još, premda su i ovi još dosta dobri. Radio sam sada na full dubini, jest da sam sporije radio, nekih 3-4 na sat, no traktor nije pokazivao da mu je teško, niti na sluh niti na temperaturi. No ovdje sam zbilja želio odraditi kak se spada, plus bilo je relativno vlažno. Mislim da su optimalnim uvjetima može biti još samo bolje.

Vidio sam i ja to da se direktno sije u žetvene ostatke. To za sada neću isprobavati, no u planu mi je nakon sezone sve rastaviti i vidjeti u kakvom su stanju osnovni elementi. Ako je sve ok, izmijenit ću sve ležajeve i semeringe i pofarbati, možda staviti hidrolift gore i sijačicu, pa sijati rauolu direktno iza salate, kupusa...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Gledao sam po youtubeu malo i kako je kolega Newholland rekao,ima par filmica gdje idu u biljne ostatke sa tilerom i vjerovatno sjetva nakon toga...prava stvar!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovo bi valjalo isprobati sa Sameom, da vidimo kaj bude reklo 90 ks pod tim strojem :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za plitku pripremu do max 10 cm dubine mislim da bi trebalo ići solidno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budem preoral ral i pol stare livade, pa vjerujem da bi tiler bil odličan za pripraviti to za sjetvu kukuruza.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
ma kaj mu bu ?- sad ima nove oringe
...koji trebaju sjesti na svoje mjesto. A ovo je pravi priključak za namjestiti ih :)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Mislil sam za O-ringe na piksama.
Ono drugo, na kaj ti misliš, su kolbn-ringi ;)
 

tom01

Novi član
Tu od
18 Velj 2016
Poruka
2
Pozdrav...trebao bi savjet oko kupnje fereze.
Kupujem frezu radnog zahvata 150 ili 160 koju bi mogao vuci imt 539.

Molim preporuke?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Da se i ja nadovežem na prethodni post. Razmišljam uzeti Gramipovu AT30 za UTB 445. Zemlja nije pre teška. Koristila bi se za frezanje oranja kao priprema za gredice i vrt. Po katalogu to bi bile izvedbe od 160 ili 180 cm zahvata. Sad ako ko ima iskustva iz prve ruke. Kod mene čovjek tera u istim uvjetima at20 200 sa IMT 533, malo mu je na knap ali ide.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Pod ta mala se misli na AT30? Nije da mi sad igra veliku ulogu 160 ili 180 cm
al da opet ne koljem stroj bez razloga. Nisam još izmjeri kolki trag ima traktor. Bilo bi dobro da bude frezanje dublje nego sa AT20, nije tolko bitna brzina niti velike površine.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Ovak, ja na imt 533 imam AT20 170, Na univerzalu 643 radim sa AT30 180, e sad, ja bi za 445 radije uzel AT30 160, pokrije mu trag kotača i tjeral ju bude sigurno, a za 539, ako ti treba lagana freza, slobodno uzmi AT20 170, nebude mu teško ali bude u težoj zemlji skakala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ak ti je za sjetvenu pripremu (iza brazde) išla bude 180 bez brige. U težim i lošijim uvjetima skineš nože s jedne flanđe i imal buš 160.
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
Pozdrav svima trebam jedan savjet u vezi freze.zanima me dali bi moj imt 539 mogao raditi sa frezom meritano 170.zemlj je dosta teška za obradu
 

Najnoviji postovi

Na vrh