• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mijenjo lanac, sreca nabavio neki povoljno a inace bi mi izbilo 100€ iz dzepa :D


Slike su starog lanca:(n): i odnosu na ovaj bio je duzi barem dva centa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Zahvaljujem , isti je prečnik rotora kao i u IMT. Ja ću staviti nešto malo više jer mi je deblja osovina pa nemožem toliko primaći noževe centru.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Felixxx gdje si nabavio lanac trebalo bi i meni za frezu mozda1,5m je li ovo 20 A ili B,
Savo ja kada sam pravio frezu precnik rotora sa vrha noza na noz je bio 43-45 cm i to je po meni odlican mjera,nozevi su bili od batuja freze,flanse su bile 200 mm precnika,cijev 60 mm besavna 7 mm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja sam dobio jedan nov lanac , mislio da stavim na onu moju bivšu IMT frezu ali je bio većeg koraka , ako mi ne bude odgovarao za ovu MASCHIO on mi je viška, pa eto ako kome bude trebao mijenjao bih za nešto što bi mi možda prije trebalo.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Lanac je 28A i metar je 160KM spojnica 18KM a otac nekad davno donio s posla pokido se neki na busilicama i on uzeo ovaj komad, pa sma ga na 3 mjesta rastavljo i sastavljo posto je bio ostecen polijepo ali nije razvucen ni milimetra :icon_cry:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Šta mislite o izradi noževa za frezu od hardoksa?
Kako ih savijati (kaljenje , kovanje , grijanje , na hladno)? I dal bi to bilo dobro jer sam navodno čuo da se ispravljaju.
I koji tip hardoksa je dobar?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Puno je to zajbancije te grijanje,pa de ga izbusi,moras imati kobaltne burgije pa ostrenje,... kupi gotove i rahat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Meni nije puno jer će ljudi sve to da mi odrade , znači odnesem uzorak i oni sve rade.

Ili da odsiječem komadiće u obliku dijela noža koji je potrošen i navarim na moje noževe?
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Sad mi nije jasno tu u ovoj teme pišu neki da je dobro da ima freza po rotoru četri noža a drugi po šest a sad ko najbolje zna i preciznije koja je varijanta najbolja a ujedno da nema opterečenje na getribu gore gdje se kopča kardan pitam jer ima jedan frezu 180 sa četri po rotoru i veli da se može staviti još dva noža po rotoru jer vidio sam da rotor ima rupe za nože
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovisi o broju oretaja , brzini kretanja ..a najviše odnosu snage i širine ...a bome i vrste zemlje
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Danas malo probao, da se zemlja brže prosuši jer jako je mokro, jedan prolaz na 10 a drugi put na 20 cm dubine.
 

Prilozi

  • WP_20160319_001.jpg
    WP_20160319_001.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 207

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo uradio sam nešto posla ali sporo mi ide jer sam ovdje dosta čekao na tokariju a još nije završena jer mi drugar zbog smrtnog slučaja ima jako poremećene planove.

Uglavnom rotor je sklopljen , ostaje da se ove flanšne povare za osovinu i onda sve ubaci u strug i obrade ležajna mjesta.
Ostavio sam mogućnost 4-6 noževa čisto onako radi reda jer sam htje rotor malo većeg prečnika pa se uklopilo 12 rupa.
 

Prilozi

  • IMG00248.jpg
    IMG00248.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 2,754

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Treba paziti kod varenja da se ne pomota osovina,najbolje variti u križ i ne žuriti neka se prethodni varovi malo ohlade.Osovina je prilično debela ali ima puno varenja i na tu dužinu lako dođe do deformacije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Vatit će se kružnim robotom tako da to ide lako i brzo a i ne savija se mnogo.
Ostavljano je da se obradi nakon varenja da bi ležajska mjesta bila u centru , pa iako osovina bude malo ukrivljena ništa strašno.
 

markosumiga

Novi član
Tu od
25 Kol 2014
Poruka
1
majstore ti koji imaš agroservis frezu,zanima me kako si skinuo trube sa nje,meni se isto dogodilo ostala bez ulja i rasipali se ležajevi i semerinzi k vragu otišli?

pozdrav ljudovi,ima jedan problem,imam frezu agroservis slovenija,otišli semerinzi i lager se podrobio jedan,a<ko ima neko ili zna kako se skinu one trube sa noževima da dođem do lagera unutra,probali mi na sve mile načine ali neide i ne.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Danas je freza upregnuta :icon_pidu:
Utisci odlični , radio sam prvo u najbržem stepenu jer mi je tako došla i onda sam stavio u drugi stepen jer apsolutno nema potrebe za većom brzinom a i traktoru je znatno lakše.
Vozio sam drugom a i sa pola treće brzine u oranom a u neoranom drugom ili sa pola druge i sasvim dobro je odrađivala,
U pripremi za kukuruz može se ići još brže a može se njen redokrot vratiti u prvi stepen prenosa.
 

Prilozi

  • IMG00263.jpg
    IMG00263.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 174
  • IMG00259.jpg
    IMG00259.jpg
    43.1 KB · Pregleda: 190
Na vrh