• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo neke slike.
IMG_20160408_091500.jpg


IMG_20160408_091526.jpg


IMG_20160408_091509.jpg
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel zna neko koliko je tezak Howard 205cm? Da li ga moze nositi Massey 265 i raditi? Iso sam gledati frezu upravo i jedina dvojba mi je tezina, ne znam koliko je teska. Nosim Pottingera MEX2 kao od sale u svim uslovima.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Odprilike oko 600 kg , ako nema valjka. Dignuti je može bez problema, a sad da li će se traktor dizati to neznam. A mislim da je donja granica 60 KS. U mene je Maschio 205 cm pa za nju piše od 60 - 100 KS
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Gogo, zato da nebi trebalo orati. Tak smo radili za probu jedne godine i čisto dobro se sijalo iduće proljeće.

Hazor, oko 500kg, zavisno o opremi.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
ZJ, samo zadnja daska koja pokriva nozeve i ona mi se cini najteza, i jedan točak. To je sve. Ako je 500kg meni to odgovara..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Gornja greda ti je dupla, a vrata su lim cca 2,5mm.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo, zato da nebi trebalo orati. Tak smo radili za probu jedne godine i čisto dobro se sijalo iduće proljeće.

Jel kukuruzovina dovoljno strunula? Bacio si ureu?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Bosonoga, freza se ne cuje u radu apsolutno. Ja sam se iznenadio, potpuno tiha. Freza extra, samo sto treba malo limariju srediti i obojiti. Kardan mi ne igra ulogu, imam veliki sa lamelom doma od silokombajna. Sutra ce doci covjek da pokusamo pazariti. Samo mi je to problem, da li ce moci da je nosi massey, mada sumnjam da je toliko teska kada radi sa ovim valjkom bez problema.

6qfds4.jpg


jfuj52.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Oprosite niko mi nije odgovorio na prosli upit a meni se malo sada zuri jer bi trebao kupiti frezu pa me zanima koliku bi mogao nositi i raditi sa njom bez velikog opterećenja zetor 4712?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Batuje 160-170cm.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Zj raskopal sam danas kardan,lamelu,i izvadil semering i oring van.
Malo je bilo masno pa da to sredim.
Lamele su masne bile i nekako ljepljive,sve sam rastavil i opral u benzinu.
Jedna opruga fali,metko je umjesto nje stavio neku bezveznu i i samo stegao i to je klaparalo.

Promjenio sam ulje u kučištu lanca i bilo je unutra hipenol 90 crn ko ugalj,sada je unutra 1.5 l hipenola 140.

U ponedjeljak moram kupit semering,oring i tu jednu ili ču svih 6 novih opruga.
E sada di bi bilo tih opruga za kardansku lamelu za kupit?
I na koju kilažu da stežem?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Eto ti obećanih slika.
Ovak je izgledal kuplung dok sam kupil frezu:
P6041062_zpshiq9czch.jpg


Svih 6 federa je bilo spucano:
P6071069_zpszrhvnvvj.jpg


Tarne plohe na prednjoj šajbi su bile masne i nagorene:
P6071067_zpsgkvnztet.jpg


...baš kak na zadnjoj i na izlaznoj:
P6071068_zpsl6rqv8ua.jpg


Uzrok je bilo curenje na ulaznoj osovini reduktora:
P6071072_zpsaexbihcs.jpg
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Da li neko koristi Termometal ada nozeve za frezu, vise mi dojadilo da kupujem ove fabricke kineske koji traju max 10 hektara, takodje sam probaobi ood kovaca da radim, ista stvar, potrosi ih za isto vreme. Pa ako je neko uzimao od njih da prenese iskustva vredi li ih kupovati?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala za slike,danas sam to uživo vidio sve.
Isto kao i kod mene zj ista slika samo malo više naslaga crnog blata.
Meni jedna opruga fali pa bi kupio svih 6 kom.
Jel znaš di ima tih opruga?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Najprije je zamijenjen semering i gumica ispod ove distanc-pikse unutar semeringa:
P6231168_zpszwkhi7pk.jpg

Naročito obrati pozornost na O-ring, jer se njega nitko i ne sjeti.
Pretpostavljam da je jednako i na getribi tvoje freze, iako ima jednu brzinu.

Pa su zatim temeljito odmašćene i ošmirglane lamele, napravljeni novi federi, i stražnja potisna ploča, po uzoru na Walterscheidov kardan, te izbušene dodatne rupe na prednjoj potisnoj ploči:
P7221398_zpsxmblpq4y.jpg


Probno sastavljanje:
P7231404_zpszvkip20e.jpg

Na slici se vide dva nova šarafa.

Te konačno sastavljeno nakon farbanja dijelova:
P8031470_zpsihyens3m.jpg

Kuplung sad ima 8 federa (4x2) i nije bilo problema s klizanjem.

Pogled za uspomenu na cijeli kardan:
P8031471_zpspqswjjhn.jpg


... te frezu u radu:
PA112177_zpsdgmvpevp.jpg



Pital si me na koji se moment stežu šarafi: neznam. Stežu se na duljinu, zato sam ti rekel da ih izmjeri dok su bili stisnuti. 0,5mm čini osjetnu razliku u momentu, pa ako nemaš podatak, polako ih priteži i probaj u tvrdoj zemlji, dok ne dobiješ odgovarajući moment.

Ne znam gdje bi bilo opruga za kupiti. ja sma ih dal delati po originalima s Wasterscheidovog kardana (zel sam mjere pri Ferenčaka).
Nemoj mijenjati one koje nisu pukle.

Nadam se da sam ti pomogel :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da jesi hvala ti.
Ja preinake nebum delal,danas sam odmastil sve i početkal i počistil.
Kardan je u dobrom stanju osim te jedne opruge i jednog šarafa koji je auszdrajzan.
Lamele su crvenkaste boje i dobro zgledaju.
Isto je kod mene i semering i oring i distanc piksa.

Moja ima jednu brzinu.
i ima limenu zaštitu lamele.
Dali je bitno da plastična zaštita stoji dok se kardan vrti?

Izmjeril sam prije raskapanja duljinu šarafa kod opruga,al mi se čini da je netko to diral i šarafal po tome.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Imala je i moja limenu zaštitu, ali je na slici bila skinuta radi štelanja.
Meni na svim kardanima stoji vanjska zaštita. Inače nebi imala svrhe.

Žalim za tom frezom i ako bi našel HR20(30)-205 WU u sličnom stanju, rado bi ju kupil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da upravu si,ako je ima onda mora biti ispravno fiksirana.

Da freza je stvarno masivna i jaka,i doima se čvrsto,moram ju sprobat još...
S čim ju zaštitit dok stoji???
Unuta u reduktoru je ležaj Fag made in Germany...
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Da li neko koristi Termometal ada nozeve za frezu, vise mi dojadilo da kupujem ove fabricke kineske koji traju max 10 hektara, takodje sam probaobi ood kovaca da radim, ista stvar, potrosi ih za isto vreme. Pa ako je neko uzimao od njih da prenese iskustva vredi li ih kupovati?

Koristio sam ja na staroj IMT teškoj frezi koju sam imao , sa njima nisam bio nešto bogzna zadovoljan jer je to bio onaj stari tip noževa koji je pod 90 stepeni , iskreno taj tip noževa je po meni manjkav i krivili su se pa i pucali , nijedan nije doživio da se potroši.
Sada imam na ovoj novonapravljenoj frezi uporedno stavljene TM vs HUĐIK noževe pa ćemo nakon neke upotrebe vidjeti razliku u kvalitetu , na prvi pogled huđikovi izgledaju mrvicu kvalitetnije.

Što se tiče tvog prebrzog trošenja noževa , ako se dobro sjećam ti vrtiš frezu na 1000rpm i mislim da ti je to najveći faktor koji utiče na potrošnju tvojih noževa , ti njih jednsotavno ''brusiš''.
Jer ni ti kineski nisu napravljeni od lipovog drveta nego od kakvog-takvog željeza i mislim da moraju trajati duže od 10ha što je smiješno jer ja sa mojom velikom frezom to u sezoni uradim za dva dana. (nekada RD sada većinu toga radi freza).

Koji ti je osovinski raspon vijaka da vidim od čega bi ti pasovali noževi?



@ZJ @oficir , ako se dobro sjećam skoro pa isti ovaj sistem oko lamele je bio na mojoj IMT frezi , djeluje potpuno isto sa slika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh