• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Oprostite mi na drskosti ali ovo na oko izgleda bolje prije frezanja , a o ''lakoći rada'' bi se mnogo dalo raspravljati jer i ovakav rad je po meni iznad granice optimalnog.
Morsku bolest da dobiješ :(think):

Ukratko , krupan zalogaj za njega.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,206
Prije frezanja sam prošo sa drljačom i sitno sam poravnal njivu da se ne dronzam jako, tak da nikak nemre bit bolje nego poslje freze jer je njiha puna neravnina

I di je sad tu problem?

11021561_872209612825530_1525485204046716442_n.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
normalno da freza krupne grude izvadi van ..zato je ponekad bezveze frezati , naročito više prolaza
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,480
Meni je pojam freza i frezanje kad iza nje ostane prasina. Sto i bude iza ovih koji mi vrt pofrezaju. Bilo traktorska ili mtk. Previse kosta za ovakvu zafrkanciju. Trokrilna drljaca bi bolji posao napravila u odredenom trenutku.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,206
Problem je kaj je zemlja s vremenom postala toliko tvrda, da tu više drljača nema kaj tražit, samo skače po zraku i vadi grude veliko van, a frezam u prvoj sporoj pri večim okretajima nek kaj je propisano i još nije prašina, kaj da ja onda delam tu? Si mogu pomoči?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
normalno da freza krupne grude izvadi van ..zato je ponekad bezveze frezati , naročito više prolaza

Imaš prav. U takvoj zemlji važi izreka: čim dulje, tim gore. Već kod prvog prolaza se vidi drukčija stuktura zemlje iza kotača i po sredini freze.
Pogotovo jedan prolaz za drugim. Ja obićno pričekam 2 do tri tjedna prije drugog prolaza. Nekad uspješno, a nekad baš i ne. Ovisno o vremenskim prilikama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nakon ovakve brazde i sa toliko vlažnosti to je i više nego dobro.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Savo-da dobro je ispalo,pogotovo kad se uzme u obzir kako je ova zemlja bila silovana unatrag 5 mjeseci. Točno se vidi kako fali težine ovoj frezi,čim jedan stokilaš stane na nju puno ljepše radi.
Zetorproxima- 6211 će to odraditi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Upustio sam se u samogradnju manje lakše freze nešto tipa AT20-170 ali malo masivnije , ne idem nužno da je prekopiram nego onako po svom ukusu i zavisno od dostupnih komponenti.
Noževi će biti od lake IMT freze jer ih imam lako za nabaviti.

Debljina glavnog rotora je cijev Fi 60mm jako debelozidna , unutrašnja je mislim oko 40.
Ležajeve na rotor stavljam 6308 jer ih dobijam besplatno u neograničenim količinama.
Trenutno pravim kućišta za ležajeve i osovinu pa ću vidjeti kuda me put odvede.

Reduktor je od neke zadnje šajbe jako masivan neznam od kog trktora , prenos 1:1,9 čini mi se , lancom ću dotjerati redukciju.
Prečnik vrha noževa mi trenutno izlazi oko 40cm , bojim se da nije mnogo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tako je moj prijatelj napravio frezu,razmontirao je moju AT20-170 u proste faktore,prekopirao ju,ali a jačim i debljim materijalima,i dobio jako dobar stroj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Možeš li mi izmjeriti koji je prečnik rotora sa vrha na vrh noža ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh