• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
pozdrav svima, molim vas za mali savjet , imam traktor IMT 539, i kupujem frezu za njega pa me zanima koji je model najbolji za ovaj traktor,širina freze ,model i sve ostale značajke,čuo sam da je kao najbolja Batuje, ali bih volio da mi netko iskusniji udijeli koji savjet?
Hvala vam svima na pomoći!!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne čini se loša,ali ne znam gdje tu ima 215 kila...
Najveća mana joj je što ne pokriva trag traktora.
Ja imam AT20-170,539 ju tjera bez brige,samo što ne ide baš duboko.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma bolje ipak uzet gramip nego te kineze sigurno su bolji po svemu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koliko se ja sjećam, uvijek se ovdje pisalo da je Batuje premekana, a Gramip prelagana. Ni za ni jednu nebum njikaj rekel, jer ih nisam probal i ne znam kakve su. Znam da sam u proljeće frezal jedan komad koji je do nedavno radio "kolega" sa Gramipom pa mi je vlasnik parcele rekel da sam bolje i dublje napravil nego "kolega".
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gramip AT20 je prelagana za teže zemlje. Gramip AT30 je teža, ali mislim da bi malog ferca u širini 170 cm brzo ubila. Ja s Gramip AT20 u težoj zemlji obavezno idem u dva prolaza.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovisi dosta i o zemlji, naravno. proljletos sam frezal jedan komad koji nema potrebe za plugom. U tri prolaza sa frezom izgledala je ko pepel. Al takve su jako rijetke parcele kod mene.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,204
Svakako bi preporučil gramip AT30, teža freza i ne skače po zemlji
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma bolje ipak uzet gramip nego te kineze sigurno su bolji po svemu

Pa i na Gramipu je getriba kineska,a i valjda sav materijal od kojeg je napravljena. Moja se puno naradila,zamijenjena su samo dva semeringa,i to je to.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa i na Gramipu je getriba kineska,a i valjda sav materijal od kojeg je napravljena. Moja se puno naradila,zamijenjena su samo dva semeringa,i to je to.

A gle ima mi susjed gramipa ok je samo malo lagana.
Ali prije ćeš naći dijelove za gramipa ako tako gledamo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja bih prije uzel Gramip nego kineza,samo mislim da ne mora baš značiti da je Čing-Čong tak loš,pošto je to sve tu negdje.
Velim da je lagana,kad je baš potreba za tim,onda tak frezamo da jedan stane na nju,pa ide dublje,ali onda i traktor čuje. No,to samo neke male komadiće tak obrađujemo,gdje veći traktori ne mogu.

Uglavnom,ako je potrebno dublje frezati,onda za 539 treba neki mali zahvat,ko ona s linka,samo tad je problem pokrivanje traga traktora,to se meni osobno ne sviđa,ili neka šira i lakša freza koju može vrtjeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i jedna i druga ima kineski reduktor i lanac , i jedna i druga je od kineskog čelika ..i ima kineske ležajeve ...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Sve je to kinesko i panex i gramip, samo gramip kao nas pa moze bit i skuplji, kod mene su pocele te agm freze za sada nisam cuo da je nesto bilo a u vinogradima nije bas lagana zemlja za obradu, je se drzim talijana
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Hvala vam svima na pomoći i trudu.Inače nemam puno posla sa frezom nekih 1000 metara kvadratni, to je više frezanje za malo krumpira,salate,paprike itd, za jedan malo veći vrt, ništa veliko, tako da možda nebi ni ova bila loša jeftinija http://panexagm.com/traktorska-freza/, jer ne isplati mi se davat puno novca, što vi mislite dali bi ova mogla odradit to malo posla
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma bez problema ona to usitni. Koji prohod više za krumpir i dobro bude. Al ako počneš uslužno nizat kvadrate, odma razmišljaj o nečem ozbiljnijem !
 

Najnoviji postovi

Na vrh