• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
koliko litara hipenola bi islo u lancanike od batuje freze? Mislim u onaj bocni dekl u kojem je lanac.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ima dva čepa, jedan za nasuti i jedan za mjerit?
Na mojoj gramip su dva cepa i kad na donji počne izlazit to je to, oko litra ide u moju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Koliko bi vrijedila freza Gramip AT 30-180 s kardanaom, stara 10g.? Kardan ima zaštitu šerbolcn M8 (nema tarni kuplung).
Vrijedi li taj model čemu?
Bi li Štoreu bila prevelika?
20201111_163755.jpg

Edit:
Koliko je koštala nova?
 
Posljednje uređivanje:

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Znam dok smo mi kupovali frezu prije nekih 5 - 6 godina da je bilo oko 14 tisuća sa kardanom, sad nisam siguran dal je bila 180 ili 200, ali smo ipak uzeli RAU jer je dosta masivnija od ove, a vrijedi ti sigurno nekih 1000e na dalje sve ovisi u kakvom je stanju, dal je potrošena i to..

U mojoj okolici znam par koji imaju gramip freze stare par godina i nisu bas pretjerano zadovoljni, kod nas je zemlja nešto teža pa dosta skace iz brazde van jer je lagana i materijal je slab.

Vjerujem da bi to štore tjeral bez problema jer su lagane za pogon, dosta njih ju vrti sa 539
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
je, i moja je bila u super stanju kad sam je prodaval, samo je četvrti komplet noževa dobila... 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ovo su originalni. Videl sam po nekim drugim stvarima.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za mrvicu jače od 10000 se kupi nova od 180, čak i od 200, ne znam zašto bi onda ova vrijedila 1000 € pa na više?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A kakva je ta nova za te novce? Nemoj samo reći kineska.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Šteta da ste takvog mišljenja o istočnim proizvodima, nije to više ko nekad, u skorije vrijeme razvikane marke će imat ozbiljne konkurente
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Krumpi, sve je to ok.
Ne kupujem novu, niti neku kvalitetniju, jer da kupujem, gledal bi Howard, Breviglieri ili Maschio.
Gledam nekaj rabljeno a da je solidno i za male novce, jer mi ne treba puno.
Zato pitam za ovu Gramip AT30, jer mi se iznenadno pojavila u ponudi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Koliko bi vrijedila freza Gramip AT 30-180 s kardanaom, stara 10g.? Kardan ima zaštitu šerbolcn M8 (nema tarni kuplung).
Vrijedi li taj model čemu?
Bi li Štoreu bila prevelika?
View attachment 30099

Edit:
Koliko je koštala nova?
Ima takvu sused. IMT 542 s njom pjeva u 1 sporoj.
 
  • Like
Reactions: ZJ

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
at 20 na vladimircu je sasvim ok...hidraulik stisne dol i ide kolko oćeš duboko...pa da je i kilu teška... 🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je, samo koliko bu zdržala dakvo delo? Prije nek sam jednu tešku oranicu pretvoeil u voćnjak frezal sam zimsku brazdu s AT-20 i živim utegom i još je bila prelagana. Da sam imal 120 kilaša bilo bi ok.
 
Na vrh