• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Guma (ak je to poljoprivredna guma) 10.00-15 je stara oznaka za gume 10/75-15,3. Sama felga bi trebala biti 9,00-15,3. Pogledaj negdje na felgi oznaku.

Mane, ja se ne bi igral s tim. Pitanje je jel se guma da navleći na felgu, a osim toga, te su gume vjerojatno stare jer već dugo terenci nemaju manje od 16”.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Baš me zanima de bude našel vulkanizera koji mu bude tu gumu namontiral na felgu od balonke.
Ne treba meni vulkanizer, to ja sam smontiram za čas😉.
No ipak ništa od montaže, jedna je sa strane malo rasječena i neću se zezat sa takvom gumom.
Da je cijela išle bi gore sigurno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Guma (ak je to poljoprivredna guma) 10.00-15 je stara oznaka za gume 10/75-15,3. Sama felga bi trebala biti 9,00-15,3. Pogledaj negdje na felgi oznaku.

Mane, ja se ne bi igral s tim. Pitanje je jel se guma da navleći na felgu, a osim toga, te su gume vjerojatno stare jer već dugo terenci nemaju manje od 16”.
Jel ide guma 15.3 na felgu 15 cola? Bojim se da ne bude guma prevelika?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ako je to stara poljoprivredna felga 9,00-15, na kojoj je bila guma 10,00-15, onda vjerojatno ide. Pregledaj dobro felgu jer negdje na njoj sigurno pišu dimenzije.
Usput izmjeri promjer na rubovima te felge i one na kojoj je 15,3 guma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Mislim da je to 15,3 ali ti ne mogu reći sa sigurnošću.
Izmjeri promjer onog obruča na koji nasjeda guma na felgi, ali izvana (unutarnji promjer) na toj felgi i na jednoj na kojoj je guma 15,3 pa usporedi. Ako je razlika 1...3 mm, u a bi trebalo pasati. Ako tvoja felga ima promjer 6...8mm manji onda nisam siguran.
Nego, jel ti je guma skinuti s te felge?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nije, još su na felgama.
Mislim da mi je na cisterni felga 15.3 al je guma puno šira pa ću vidjet
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Upravo izmjerio felge i unutarnji obruč je istih dimenzija na 15 cola felgi i na 15.3. Razlika je jedino u vanjskom rubu felge, tu je 15.3 skoro za 1 cm veća.
Po ovom ne bi trebalo bit problema oko montaže
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Razlika u promjeru vanjskog ruba može biti do proizvođača felge, a najvažnije mjere su ti jednake.
 

miksan

Novi član
Tu od
27 Ožu 2019
Poruka
17
Ima li neko cultor Srbija radijalne rd-01 420/85 28 kako su se pokazale?Treba oda obujem 558.

Izbor je na njima mitas rd-05, ozka, seha.

Za kakav teren je rd-05, da li je vise za asflat...?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Rd 01 ja imam od mitasa bolje kasnije cultor češka već lošije opala kvaliteta.
A oveu Srbiji moš si predočiti da su i na njima skinuli kvalitetu a cijena ista.
Drugi put mi neće biti izbor gume ali od turskih su bolje
 

miksan

Novi član
Tu od
27 Ožu 2019
Poruka
17
Cekaj ne kapiram te bas najbolje kazes da je opao kvalitet na cultor srbija i mitas srbija nego da se juri cultor ceska?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sve su češke i mitas i cultorkod mene.
Prve nakon dve godine pucaju već mitas češki.
A zadnje mitas rd 01 češke bolje od cultora češkog.
Pa si predoči kakve će Srpske biti novi trajal.
Sad ću vidit kakav bude taurus.
Sve je to dobro ali za tu cijenu je loša kvaliteta
 

Najnoviji postovi

Na vrh