• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose i razlike među njima

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zoki, ne valja to niš' jer brusi samo vrhove zubi.
Mi smo se služili s sličnom, ali smo to zamijenili rezonom pločom na bormašini. Bolje se nabrusi nego s tim strojem.
Puknuti, mi smo zakivali čekićem na mrzlo, a glavu oblikovali poluokruglim "kaplmaherom".
Na toplo bi svakak bilo bolje, samo je to teže izvedivo u domaćim uvjetima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nisam doma (v podnožju tvojega kraja sam), pa nemrem izmjeriti, ali mislim da je 3".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bruse se i nazubljeni jer se zatupe i ošćrbe baš kak i ove glatke.
Vjerovali to ili ne.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Moram se uključit. Svi alati koji nešta režu se zatupe, neki sporije kao nož kosilice, a neki brže kao npr. nož za meso a zna se zašto.
Neznam šta je tu nejasno, heh!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Naravno sve se nabrusi i dalje reže , kosi, ali kaj kad čovjek zatupi kak njega odtupiti :icon_scratch:??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Prošli sustav je bil specijalist za brušenje otupjeluh. Goli i pendrek su čuda činili :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ja kupujem narezani kruh, pa ne trebam niti nož za kruh a ni brusiti ga :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti kad več ništ ne brusiš a znam da imaš razne bruseve dali brusiš brus ??
 

Klare

Novi član
Tu od
31 Svi 2021
Poruka
3
Pozdrav svima!
U planu je kupnja bubnjaste poljske roto kose 135cm sa 4 noža po bubnju za traktor IMT539 kojom bih se služio za održavanje zemlišta kojeg na žalost više ne obrađujem...
Do sada sam to održavao roto malčerom al kako mi je to jako sporo i malčer jako loše drobi travu uzel bi roto kosu.
Jel će to biti problem s obzirom da pokošenu travu nebi sakupljao nego bih ju tako pokošenu ostavljao do sljedećeg otkosa? Jel se bu na drugom otkosu to štopalo?
Dobrodošla su sva mišljenja i hvala unaprijed!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ne misliš skupljati i čistiti, ostani kod malčera. Možda trebaš bolji malčer. Nisi napisal kakav je tvoj, ali roto malčeri koji su otvoreni cijelom širinom slabo izmrve travu.
 

Klare

Novi član
Tu od
31 Svi 2021
Poruka
3
Evo, ovakav ko sa linka.
I to ako si u visokoj travi ideš u drugoj sporoj i još treba preklapat redove jer uvijek sa strane ne odreže do kraja nego povalja .
Za pravi bubnjasti malčer treba mi malo više konja pa sam mislio to nekak kompenzirat sa roto kosom...😉
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Pozdrav svima!
U planu je kupnja bubnjaste poljske roto kose 135cm sa 4 noža po bubnju za traktor IMT539 kojom bih se služio za održavanje zemlišta kojeg na žalost više ne obrađujem...
Do sada sam to održavao roto malčerom al kako mi je to jako sporo i malčer jako loše drobi travu uzel bi roto kosu.
Jel će to biti problem s obzirom da pokošenu travu nebi sakupljao nego bih ju tako pokošenu ostavljao do sljedećeg otkosa? Jel se bu na drugom otkosu to štopalo?
Dobrodošla su sva mišljenja i hvala unaprijed!
Imam takvu roto kosu, marke Uzel (turska kopija SIP 135). Nikakvih problema nemam s drugim otkosom, nema nikakvog štopanja. Prvi otkos radim otprilike u ovo vrijeme, a drugi tamo pred jesen. Do drugog otkosa trava vec dobrano istrune, tako da ju kosa ni ne osjeti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh