• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose i razlike među njima

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Probaj nabaviti trn pa proba s malom reznom šajbom na bormašini.

Nego, kakva je to kosa kaj ima uske zube?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ,
tko ima dobru ruku, taj more. Koga muči parkinson, malo teže. Meni je bilo puno lakše s bušilicom. Bušilica je malo lakša, sporije se vrti, a morem si i ruku nasloniti. Može se skidati tak malo da se da se ni ne zasjaji odmah ispod brusa. Kao s turpijom, a dođem bliže u kut nego s turpijom. To je bil glavni razlog da sam kupil malu bušilicu iz Lidla. Inače sam planiral kupit dvobrzinku 800-1000 W.

imbro,
ja obično dam do znanja (umetnem smajlija ili sl.) kad se zafrkavam.
lakše ti je nabaviti jednu PWM regulaciju pa raditi fleksom kad več inzistiraš
http://www.ebay.com/itm/2000W-AC-50...252593?hash=item2edd2da871:g:peQAAOSw2s1U0Hnv

to uguraš u jednu kutijicu i gas .
Ako ti je problem ja ti to naručim ..samo bu više poštarina od samobora do krpapenhagena nego od šangaja do samobora skup s regulatorom :drink:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nije nikakva zafrkancija. Od kad znam za sebe vrtim se oko strojeva pa i kose ali nikad nisam uspio da mi ti zubići ostanu čitavi kad ga brusim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala na savjetima i pokušaju pomoći.
Najviše mi je pomogel forumaš Reider (hvala mu) koji mi je predložil brušenje s bušilicom koja ima L+D okretanje.
Moja fleksa ima 1600 W (do fi 180) i preteška je za to, ali dobro posluži za sjekiru, balticu i vinjak. Za nož sam posuđival od brata koji ima malu (do fi 115).

ZJ,
nemam potrebe nabavljati trn jer ovi cilindručni brusevi (biaksi), po mojem mišljenju, odrade čisto u redu. Još mi je lakše držati bušilicu paralelno s kosinom noža nego okomito na nju. Nož je od mtk BCS 740. Imam euro greben (fiksni, ail bez prstiju) i nemam problema sa štopanjem, ali ima ako bi bilo kamenja ili nekih drugih tvrdih prepreka.

puknuti,
stvarno hvala na ponuđenoj ponudi. Shvatil si da je mala fleksa bratova i da je više ne bum trebal. Inače sam se dvoumil kaj da kupim u Lidlu, malu fleksu s regulacijom ili malu bušilicu. Procijenil sam da bum mi više koristila mala bušilica.
Kaj se tiče "poštarine" ako te put nanese u blizinu, uvijek bu mi drago gostu priuštiti dobru "poštarinu". :drink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Iwanho, kad metneš onakvu brusnu ploču ( stavil sam sliku ), šmirglin..... ne treba ti L-D bušilica, jer s njom radiš i desno i lijevo. Jedino kaj je fleksa malo prebrza pa se moraš navčiti biti nježan i brz.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
zgzac,
nemoj se ljutiti, ali već sam pojasnil da sam nakon isprobavanja zaključil da bušilicom i ovakvim brusevima lakše kontroliram koliko skidam. Zakaj bi kupoval malu fleksu, a ovak dobro i lako nabrusim i pri tome ne skinem više nek s turpijom. :biggrin: Samo zato kaj bi s fleksom bil malo brži (u potrošnji noža :icon_hang:).
Ja sam se nakon probe turpije, flekse i bušilice, odlučil za bušilicu, a vi koristite alat koji imate ili s kojim vam je lakše delati. Ajd :icon_pidu:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svaki jebeni Božji dan i Božji dar ja koristim da od vas napravim majstore
ne google majstore ili kofer majstore nego majstore .
Tu i tam vam ubacim glisticu da se bavite s njom da malo vidim kak dišete ,

Ako več navaljujete na fleks i hočete napraviti pravu stvar sa fleksom treba znat delat .
Taj vrak zguli prste , poreže , taj čas ..ali da se on i ukrotiti .

Znači na fleks ne reznu ili brusnu šajbu jer ona uglavnom služi za skidanje boje i hrđe prije heftanja , ili odrezati lokot ako izgubite ključeve nego brusnu ploču od korunda , plemenitog ili občičnog baš svejedno .

takvu šajbu nikako ne direkt jer nije stvorena da vrti na "punom gasu" ..nego preko jnekog regulatora smanjiti okretaje na podnošljive za ploču i vrstu matrijala kojeg brusite .
Uz jedan ovakav stvarno primitivni kugel stalak nema kuta kojeg nezna naoštriti .

Pa čak i za tu kosu koja se ne oštri osim ak vam sused nije miniral polje s betonskom desetkom ( a ima i toga )
slike kasnije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Još nam nisi objasni zakaj se nazubljeni noži kose ne bruse?
Za slamu i na kombajn to bi još i išlo, ali za travu teško.

Ne znam sjeća glatkih noževa kose. Kak bi tek ti kosili bez brušenja???
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na kombajnu su zubi i kosina na istoj strani. E sad zasto je tu kontra? Normalno slama ide lakse, ali puno, puno vise traju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kombajn kosi visoko, nema krtincov i kontakta sa zemljom. Za sitnu otavu ili otavić mora nož biti jako oštar i dobar zazor. Inače podvija, ne odreže travu. slamu ili lucernu možeš kositi i tupim nožem.
Nisam nikad gledal nož na kombajnu, ali vjerojatno postoji neki razlog ako su utori na kosinama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Iwanho... Kaj bi se ljutil ??! Nemam ti ja vremena ni volje sa srdnju, Sve 5 !
A da mi riješimo diskusiju sa kupnjom novih zuba i zakovica ??! Nije to tak skupo !!
I priči je kraj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Meni dajte one stare koje vam se ne da brusiti. Meni se bu dalo :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
zgzac,
nebu išlo. Pol zubi, cijenovno jedan nož. A još nehti i posel. :icon_hang:

ZJ,
a kaj buš znjim. Za suvenir? Inače ti moram dati i greben i mtk. :(giggle):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prvi put kad pem na sajam, pital bum kaj košta !? Ja sam kupil na par navrata ( kad su popucali ), al sam zaboravil kaj košta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ak smo riješili brušenje ja bi pital kak zakivate otpale zube ?..hladno , toplo , preša , šina , čekič , pomočnik , žena , stric , familija , jel psujete kaj ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako misliš da zubi nisu imali recke, pa to je original na bcs kosilici iako nisam nikad radio sa time. Slika je sa neta i nisam ni skužio da je na krovu haha.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh