• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose i razlike među njima

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
To i mene zanima s cim pokositi, a da vise ne raste, al to samo za dvoriste i okucnicu..

Evo mojeg sokocala, danas maznul 2 jutra za 2,5 sata..


Ove sezone vec pokosila oko 12 jutara, a ta kosa koja je gore je stara 4 godine i pokosila je nekih 70 jutara, a samo je jednom brusena, na godinu budem novu kupil.
Inace bi bilo dobro da se svake god kupi nova, al jbg skrt sam..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ti dva jutra ja dva ha rješim s fergom sutra opet akcija .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Ja 2.5 jutra za 2 sata na tri lokacije s tim da ima dosta puta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
A zakaj bacati novce za novu kosu? Nabrusi juposlije svakih ~5 rali, pa bu brijala.
Tek kad se zubi potroše kupuješ novu.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Dok ima zubiće na nožu brušenjem će ih uništit, a kad su potrošeni, brušenjem zuba ne dobiju se zadovoljavajući rezultati, barem za moju kosu, ta nabrušena mi je samo za rezervu ak bas usred košnje pukne ova prava.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Dok ima zubiće na nožu brušenjem će ih uništit, a kad su potrošeni, brušenjem zuba ne dobiju se zadovoljavajući rezultati, barem za moju kosu, ta nabrušena mi je samo za rezervu ak bas usred košnje pukne ova prava.

je baš tak
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Ja svoju duplex brusim svakih 7-10 rali. U otavi ako je mokro i ima krtičnjaka onda i češće..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
MZ, točno tak.

Sosta, griješiš. Neće se zubići uništti brušenjem, već im se popravi oštrica. Iskustvo od 45+ godina pokazalo je da ne griješimo.
A ni jednu kosu nemreš toliko brusiti da potrošiš zubiće. Prije trapezni vrh dojde u špicu, a onda je vrijeme za zamjenu ili cijele kose ili samo noževa na njoj.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Govorimo ili o ovome?
686396d193f6936fdd87d935d7cde4fc.jpg


Kak to nabrusititi a da ne uništiš ove male zubiće na nožu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
sosta,

pogledaj nož s donje strane pa buš videl dokle sežu utori koji na kraju stvaraju zubiće. možda nije tak daleko na svakom nožu kak je rečeno, ali ne pobruse se baš za nekoliko brušenja noža.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Puknuti, ak misliš kositi s tupom kosom, onda ne trebaš ni kardan (pogon kose) uključivati :D:
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pa bas zato sto ima i s druge strane noža utore, čim to ideš brusiti, narušio si tu strukturu, a poanta toga je da bi to trebao biti samooštreći nož. Jedino ako ima neka druga fora za brušenje, ako i nosim na brušenje, nabruse je tako da je rub noža ravan i s gornje i s donje strane i naravno tad nema više malih zubića na nožu i utora s donje strane noža na mjestu gdje je brušeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Nemam sad vremena iskati slike da ti pokažem kak izgleda tupa i nabrušena kosa, da bi izbriši recke na zubima, moral bi ju 20...30 put brusiti, a prije toga se bu poderala letva. ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Puknuti, ak misliš kositi s tupom kosom, onda ne trebaš ni kardan (pogon kose) uključivati :D:
more bit da ti nisi uključival kardan , zato si brusil iza svakog reda kak i kosec na ruke :mur:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Puknuti ZJ nema šanse da ide kosit (ako stigne) sa tupom kosom tak da je to pravi posel a kardan sigurno nije isključen jer kad Štorku uključiš karadan više ne diraš dok nije gotov posel :x:.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Pa bas zato sto ima i s druge strane noža utore, čim to ideš brusiti, narušio si tu strukturu, a poanta toga je da bi to trebao biti samooštreći nož. Jedino ako ima neka druga fora za brušenje, ako i nosim na brušenje, nabruse je tako da je rub noža ravan i s gornje i s donje strane i naravno tad nema više malih zubića na nožu i utora s donje strane noža na mjestu gdje je brušeno.

Tebi možda bruse s krive strane. Brusi se na kosini, a donja strana na kojoj su utori se ne dira.

Evo slikica nabrušenog noža. Poslikano s jedne i s druge strane. Na drugoj se vide utori o kojima pišem.
 

Prilozi

  • WP_20160803_12_48_27_Pro[1].jpg
    WP_20160803_12_48_27_Pro[1].jpg
    23.5 KB · Pregleda: 91
  • WP_20160803_12_49_15_Pro[1].jpg
    WP_20160803_12_49_15_Pro[1].jpg
    32.2 KB · Pregleda: 86

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Nebi rekel da Puknuti uopće kosi. To delaju njegov japa :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh