• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose i razlike među njima

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Cesto prolazim pored jedne samoutovarne koja ispred sebe ima bubnjastu kosu. Znaci 2u1
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Ako samoutovarna ima sve prste kupi bez brige iza strižne, meni fali 50% pa pokupi sve.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
da, baš sam vidio na njuškalu jednu
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/kosa-rotaciona-samoutovarnom-prikolicom-oglas-17892516

Problem je kaj ja ne budem smio od privatnih i neovlaštenih prodavača kupovati

Vjerojatno znaš neke ovlaštene prodavače rabljene mehanizacije čim razmišljaš u tom smjeru. Pokušaj se s nekim ovlaštenim dogovoriti da stroj koji ti treba "papirnato" prođe prek njegove firme (uz neku razumnu naknadu), a ti u stvari dogovoriš kupnju izravno s vlasnikom. Vuk sit i ovce na broju.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ako gura pikap bere čisto ako vuče pikap ne bere čisto .

daj to malo objasni. nemam iskustva s samoutovarnom pa nemam pojma o čemu pričaš.

IWANHO
Pa da to mi je padalo na pamet. Međutim, ne znam niti jednog, a navodno postoje :), a na forumima me svi ignoriraju kad to pitanje postavim :)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Treba vodit puno računa i o nabavki rezervnih dijelova kupit takav stroj a ode nešto nemožeš popraviti bačeni su novci
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
daj to malo objasni. nemam iskustva s samoutovarnom pa nemam pojma o čemu pričaš.

Kad gledaš sa strane pikap je ispred kao da ga guraš a iza kao da ga vučeš zamisli da je olovka na stolu i da podigneš jednu stranu ako ju guraš ide suprotno od podignute strane i obratno .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Ako kupiš neku stariju Mengele ili Krone prikolicu, na njoj se nema kaj pokvariti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Samo kaj one ne beru čisto (zbog toga sem prodal Krone i kupil Sip ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
S konja na magarca...a?
Mi na Mengelicu nismo imali primjedbi (prednji pick up), jedino kaj je bila sporija od SIP-ove, jer je imala jedne vile a ne dvoje kao SIP-ove.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
ZJ za zeleno kaj mi treba je ok no kvaliteta je daleko na strani Krone ali je dosta ostajalo mase pa sem zato kupil Sip . jedino mi žal lančanika lanca i kardana kaj sem dal sa njom (bilo njezino , pomično rudo) a služilo IMT-u za kardan na gornjoj vuči .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Vjerojatno je Krone imala stražnji pick up.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Točno ZJ no i Mengele sa prednjim puno lošije kupi od Sipa i još Sip ima onaj lim za sitno .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Imala je i naša taj poklopac, ali smo ga skinuli jer je smetal za suho.
Neznam kak je mogla lošije pobirati, jer su isto 4 letve na podjednakom razmaku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
vučeni /gurani pikap , dragom bogu svejedno ...ako nema iše "prstiju" ili više redova prstiju nema razloga štekati

ja imam vučeni pikap na mengele , nedostatak je kaj se ne vidi iz sjedala ..nakon par godina a radi onog famoznog štore-ovog
kvačila i težeg uključivanja vratila prešo sam na skupljanje u položaju preko mjenjača ..

nisam nikad računao vjerujem da to može na brzaka izračunati ZJ ..ali od oka vrti se najmanje 2 x sporije i skuplja dobro
ali jebi ga , jedino treba pogoditi na gredu , xd (željko)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Kako imam premalo livada moram pobrati svaku travku tako najesen (nakon siliranja) kosim zeleno i to svaki dan a to obično radi otac . Da bi mu olakšal kupil sem SIP-ovu jedinicu i sa njom kupi travu . Znam da je SIP kilav ali mali je i sve pokupi i meni služi svrsi , kosim sa roto kosom (km 22) . Ne velim da Meng/Krone ne kupe ali ipak kilavica kupi čišće .(Krone sam isprobal samu jednu Mengele bar 20 ). Puknuti vidiš da nije dobro kad traktor ima naopak lamele:mur:
 
Na vrh