• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

ŠANANA IMT 565: mald si pun mašte,pa sam nekja izmisli ;) ;)
 
I

intrac df

Guest
Re: traktorske ralice

Poslikati ću sutra zadnju stranu ralice pa ću staviti sliku nema tu nekih određenih pravila važno da je jako i funkcionalno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

marko hurlimann xa86 kaže:
ŠANANA IMT 565: mald si pun mašte,pa sam nekja izmisli ;) ;)

Ma sve je na papiru izmišljeno odavno, kaj misliš da se puštam u posel bez nacrta, ali uvijek, ama baš uvijek me interesiraju i druge mogučnosti, zato tražim slike, da se otklone nedostaci, malo pojača ako treba...... :!:
 
I

intrac df

Guest
Re: traktorske ralice

Ovo je zadnja strana ralice,ima tu par cijevi viška imao sam je prije na drugom traktoru sa prednjim utovarivačem.Po potrabi može se mehanički zakretati i ispravljati Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Hotlink for forums (1
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: traktorske ralice

Joj da vidite, kod mene je čovjek stavio ralicu na quadbike, napred i sa tim čisti snijeg ispred kuće, nažalost nemam sliku :(
 
T

toni333

Guest
Re: traktorske ralice

He He He daj probaj slikat da se nasmijem malo :D
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: traktorske ralice

Zanimljivo je da u americi ralice stavljaj na pic-up pa i na obicne aute takva me glupost uvijek nasmije
[youtube:1hnxa1hj]DRW9bgfxaXg&feature[/youtube:1hnxa1hj]
[youtube:1hnxa1hj]ouN9HkUZnnM&feature[/youtube:1hnxa1hj]
 
T

toni333

Guest
Re: traktorske ralice

HAHAHA :lol: :lol: kak su glupi :lol:
 
M

marioJB

Guest
Re: traktorske ralice

:lol: :lol: :lol: :lol: na pic-up još bi prošlo,ali na obični auto.ajmee :lol: :lol: :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

A kaj nije nitko od vas idio onu bubu s ralicom parkiranu na benziskoj negdje u Grazu ,Austrija ?
 
T

toni333

Guest
Re: traktorske ralice

Ja nisam al moj buraz je on je bio u Austriji :D
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: traktorske ralice

a šta će gorivo im je jeftino pa kad zapada od dosade čiste snijeg po kvartu i takmiče se tko će bolju skalameriju sklepat na auto :mrgreen:
 
T

toni333

Guest
Re: traktorske ralice

Ovo si dobro reko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: traktorske ralice

mario 00 kaže:
:lol: :lol: :lol: :lol: na pic-up još bi prošlo,ali na obični auto.ajmee :lol: :lol: :lol:

kaj je tak smiješno moj stric ima ralicu na ladi nivi 1600 180 je široka i hidraulična je i šasijski vezanan na prednji kraj. više on pogurne s ladom nego ja s 60 ks traktorom u rikverc bez prednje vuče
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Što je tu čudno, pick-up može biti znatno veći i jači nego što ih se može vidjeti na našim cestama. u Americi su to uobičajena vozila i ima ih mnogo.
Pogledajte slijedeću web stranicu pa će vam biti jasno da to nije na auto stavio neki kućni maher nego oni to serijski izrađuju baš za ta vozila.
Povećaju kut zakretanja ralice na 40-45 stupnjeva i to je već mnogo manji otpor za guranje nego kod standardnog kuta od 30 stupnjeva. Siguran sam da mnji snijeg može čistiti bez ikakvih problema i to vrlo brzo.

http://www.blizzardplows.com
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Najveci problem PICK-UP vozila je taj sto oni vecinom (pogotovo u americi) imaju samo straznji pogon, pa unatoc udvojenim kotacima iza, nemaju dovoljno pritiska na podlogu... treba tamo u prikolicu nabacat kojekakvog otpada (najbolje YUGO 45) i onda vec nekako ide...
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: traktorske ralice

nego kad smo kod ralica i snijega, dali postoje kakvi rasipači soli za traktore? zanima me :scratch hvala
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

Postoje, kako da ne... INO, Brezice pravi rasipac za sol koji izgledaju jednako kao i rasipaci za umjetno gnojivo, samo su djelovi koji dolaze u doticaj sa soli (spremnik, zastita i disk) napravljeni od INOX-a
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: traktorske ralice

koliko bi mogli koštati... onako u grubo..ili ako imaš kakvu stranicu ili broj da mi daš da pogledam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh