• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: traktorske ralice

Lijepo skladištar :D :D
Danas si se znači zabavljal :D
Pazi da kotačem ne pokidaš crijeva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

fantazija ralica nema sta
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: traktorske ralice

opako izgleda...
koliko košta..i da li je to gumeni nož ili željezni? (na ralici)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: traktorske ralice

To je ralica u firmi di radim.
Ima željezni nož.
mislim da je koštala čak prek 4000€, sa kompletnom montažom i ojačanjima za traktor.

evo kolega u akciji kad je prek noci napadalo 18 cm snijega..

P1150007.jpg


P1150006.jpg


P1150003.jpg


P1150004.jpg


P1150002.jpg


P1150001.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Dobra ralica, ali skuuuupa... :mrgreen: . (ok, vidim da ima joystick, pa to dosta poskupljuje stvar...no ipak).
Oni su se predstavljali u Gudovcu od samog početka sajma. Više o KMG - ovim proizvodima ima na Obrisan neispravan link.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Dobra ralica, ali skuuuupa... :mrgreen: . (ok, vidim da ima joystick, pa to dosta poskupljuje stvar...no ipak).
Oni su se predstavljali u Gudovcu od samog početka sajma. Više o KMG - ovim proizvodima ima na Obrisan neispravan link.

ali i kvalitetna....
al znas kak se veli..kolko para, tolko i muzike :D
sve je ok samo taj joystrick mi je malo previse naprijed...
da je nekak bolje smiješten bliže mjenjaču, jer ovo je po meni dosta neudobno,pogotovo ak se cijeli dan voziš i radiš s njome...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

kolika je širina ralice????
i moguče je bilo yoystick stavit malo iza??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

@skladistar
Kak se ponaša takva prednja ralica u radu?
Dal možeš skretati, dok je zaleđeno? Kod nas jedan čovjek ima takvu ralicu, pa ga baš i ne sluša volan ;) , a i ako je debel snijeg vuče ga u stranu ako je ralica postavljena koso....

Inače imam ralicu za zadnji hidraulik, pa zato pitam, i tužan sam što nema puno snijega kod nas :( pa nemoram čistiti.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Df, jednaka ti je situacija sa svakom ralicom naprijed. Traktor mora biti težak i ne smiješ ralicu previše stisnuti u tlo, da ti prednji kotači ne izgube grip, osobito ako je ispod snijega potpuni led kao što je kod nas slučaj zbog ledene kiše. Tada će ti svaki traktor proklizati bez obzira dal je 4x4 ili ne. Dok ne pada ledena kiša prije snijega čišćenje sa prednjom ralicom je lak i zabavan posao, a inače te zanese i ne možeš raditi većom brzinom jer si začas u jarku ili na rubniku i slično.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Ima i moja ralica neke prednosti onda ;) , jer traktor je na zadnjem kraju stabilniji. Samo dok se sjetim gdje sam ja sve sa svojom čistio snijeg :mrgreen:
 
I

intrac df

Guest
Re: traktorske ralice

Da bi ostao na cesti i čistio snijeg kako ti hoćeš najbolje je imati lance i naprijed i nazad onda ideš kako hoćeš :p
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: traktorske ralice

DF&Torpedo kaže:
Ima i moja ralica neke prednosti onda ;) , jer traktor je na zadnjem kraju stabilniji. Samo dok se sjetim gdje sam ja sve sa svojom čistio snijeg :mrgreen:

Ima prednos, ali jedan veliki nedostatak nakon čišćenja snijega boli vrat! HA HA :lol: :lol:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: traktorske ralice

mislim da je širina oko 250 cm nisam siguran.

kaj se tice joystick-a bilo bi bolje da je vise iza ali tak je kak je.
da se za mene to slaže bil bi on više iza postavljen.
joystick je na sajle i ventile ispod kabine.
kolega vozi.ali kaj se tiče putanje i upravljivosti dobro drži smijer,ali naravno da su još lanci gore bilo bi jos bolje.
ali kako što je i zjocko objasnil to sve stoj. nesmijes ju previše spustiti da se kotači ne dignu....
mi ju koristimo samo za čiščenje kruga oko firme. :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Lanci bi vjerojatno riješili taj problem, no ako je led jako tanak onda bi bilo više štete nego koristi. Kod nas se jučer i danas sav led otopio gdje sam odgurao snijeg sa njega pa više ne predstavlja problem. Lanci su bolji za debelje ugažene slojeve
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

ja imam na rusu 2.5m sirinu i nikada nisam imao problema sa zabacivanjem prednjeg kraja cak i kada je pritisnem od podogu on ide prilicno pravo

za lance je problem zato sto se oni na malom snijegu jako trose ako se ide mnogo u transport
ja odrzavam mnogo malih povsina na udaljenim mjestim jedna od druge pa tako da su mi lanci neprakticni

bolje bi se pokazali tegovi od lanaca u mome slucaju

a kada ides sa lancima mnogo skakuce prednji kraj iako sam ih pravilno rasporedio
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: traktorske ralice

Evo moje ralice... ove godine ju još nisam koristio jer snijega gotovo nema, zato stavljam jednu malo stariju sliku...
DSC00019.jpg

Već sam negdje na forumu napisao, nema položaja u kojem nemože raditi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh