• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

ljubisa

Novi član
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
17
Re: traktorske ralice

ok hvala vam na pomoći.

Interesu je me koliko treba da je jaka prednja sasija na traktoru da bi mogao da nosi i gura ralicu?
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Koliko vidim, tvoj traktor ima naprijed konzolu za nošenje utega, kao i prednji pogon - znači da je okvir traktora dovoljno čvrst za guranje snijega pomoću daske za snijeg.

Budi bez brige, može traktor podnijeti i puno veće opterećenje od toga!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

ljubisa kaže:
ok hvala vam na pomoći.

Interesu je me koliko treba da je jaka prednja sasija na traktoru da bi mogao da nosi i gura ralicu?

po mome misljenju kineska sasija ti je toliko jaka da ni u kom slucaju nemoj da pravis ralicu koja nema sistem iskakanja od prepreku , kako puknuti kaze ni krpa u usta ni kaciga na glavu ti nemoze pomoci :mrgreen:

neznam tacno za tvoj tip traktora nikada ga nisam vidio uzivo ali ga svrstavam u ''kineze''
a sve kineze koje sam vidio nijedan me nije odusevio masivnosti , vjerujem da im je materijal jako ''krt'' pa zato OPREZ

OFF , jedan covjek u susjednom selu ima dongfenga 404 i rotacio na kosacica u ''transportu vjerovatno'' mu odkinula cijeli onaj dio ispod sjedista
necu da poredim tvoj i ovaj traktor ali samo kazem obrati paznju da ne bi te to ''planinarenje'' skupo kostalo ;)
 
M

maRko1993

Guest
Re: traktorske ralice

Orsic kaže:
mozes ovako....
Jel imas jos koju sliku od ove ralice.......ako imas stavi....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice




radim vec dva dana bez prestanka

i vec imam potrebu za nekom profesionalnom ralicom , koja ima sistem zastite udarca , zakretanje lijevo desno i po mogucnosti preklapanje na sredini
ovaj sistem , zjocko i ostali pomagajte
[youtube:2frquemz]_odvuyjoF3s&feature=related[/youtube:2frquemz]
[youtube:2frquemz]KRdyc-spEf8&feature=related[/youtube:2frquemz]
http://www.meyerproducts.com/plows/superv.aspx
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Savoris, imaš PP
Dakle ništa više javno ...svak može kometirati/kritizirati sam sebe..tako je i najbolje ,svatko ima temu na kojoj sam sebe citira i kometira
i1e4h4.gif
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Evo puknuti, samo za tebe, pitao sam čovjeka kakve cilindre ima na raspolaganju, pa da probamo to uklopiti u neku preradu, da si poboljša ralicu ili da napravi novu, bolju. Sretan?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Evo puknuti, samo za tebe, pitao sam čovjeka kakve cilindre ima na raspolaganju, pa da probamo to uklopiti u neku preradu, da si poboljša ralicu ili da napravi novu, bolju. Sretan?
dc3jf5.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

e puknuti jesi ljubomoran k'o neki gay jebote

nego vidjeh ovaj sistem ralice i mnogo me zainteresovao posto su moje potrebe

ciscenje velikih parkinga
probijanje po selima gdje su uski putevi i nemas gdje sa snijegom
prosirivanje postojecih trasa

i sa ovom kasikom kada guram snijeg mi bjezi na stranu i moram mnogo puta da se vracam , dok bi to ova rijesila
kada idem po uskim putevima snijeg kada bacas samo na jednu stranu nema gdje da ode ako je put ukopan i nema prostora pored , a bogami kod nes vecina takva

sistem iskakanja OBAVEZAN , da se krpa i kaciga posalje na godisji odmor


evo veceras sam nasao malo vremena da namontiram i turbinu za snijeg tako da je sad rus prava sibirska zvijer :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
e puknuti jesi ljubomoran k'o neki gay jebote
još više ..nego pusti moju seksualnu ovisnost ..kako su ameri mudri..jednoradni cilindri -vracanje oprugama
Kako zna gdje mu je položaj ravno :scratch ili je vec dresiran .
Gaj su ameri koji to rade iz kabine gdje je 25 stupnjeva ..jel ti još rade rade koljena ?
edit:
jesi vidio ovo?
http://www.youtube.com/watch?v=wIN7sJz0 ... re=related
 
K

kakan99

Guest
Re: traktorske ralice

slatna kaže:
Ovo bi bilo za tebe!
17515247.jpg

17515248.jpg


LP
svaka cast jer na zetoru tog tipa je rijetko vidjeti prednju hidrauliku a bogami sa toliko izvoda jos rijede 8) svaka pohvala ;)

skoro sam zaboravio napisat malo popusti cijevi od izvoda previse su "naspanane" ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

kakan99 kaže:
skoro sam zaboravio napisat malo popusti cijevi od izvoda previse su "naspanane" ;)
Ajde kakan ne kaki ..ovo crijevo nije više od 2SN 8 , min. polumjer savijanja za nju je 115 mm ..a ovdje ima i više
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

pa ne cini mi se losom ova kasika, nego nesto gledam i nikako da skontam kako joj radi ovas sistem iskakanja :scratch

crijeva su interesanto spojena na klipove :idea: inteligentno ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: traktorske ralice

Križna veza cilindara, baš kak na servo volanu (ili na TV-u)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
pa ne cini mi se losom ova kasika, nego nesto gledam i nikako da skontam kako joj radi ovas sistem iskakanja :scratch
Kak se meni cini ovdje nema iskakanja .ovdje ralica visi na gumama i kad lupi ona poskoci prema gore ...
i napravljan je od nekoliko segmenata ,to valjda vidiš :oops:

varovanje-spg_velika.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

hmmm , tesko je reci posto se ne vidi donja strana ispod one glavne grede :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Sve se vidi , sams su gume nekako kratke ..sve je na toj ralici nekako stisnuto :mrgreen:

plug-pg-03-v.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh