• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

toma84 kaže:
Evo mojih ralica, nisu neke ali posluže :roll:
Svaka čast toma , ja bi sve drugo zabranio , jedva smo čekali da zabijeli i sad se svim silama trude da ga maknu .
On je tu s razlogom , od kada se čovijek umješao sve je naopako .
Lopatom se fino očisti relacija , kuča -pušnica-eventualno štala - drvarnica i najkracim putem natrag .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: traktorske ralice

Ovo je bilo za gušt i radi rekreacije lopatarenje. Da ga napada više od 20 cm odjednom, vučem tešku mehanizaciju :mrgreen: Inače ovo do sad kaj padalo mačji kašalj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

toma84 kaže:
Ovo je bilo za gušt i radi rekreacije lopatarenje. Da ga napada više od 20 cm odjednom, vučem tešku mehanizaciju :mrgreen: Inače ovo do sad kaj padalo mačji kašalj
Ti si isto prodani :lol: ..povlacim sve napisano - okupljam istomišljenike :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: traktorske ralice

puknuti kaže:
toma84 kaže:
Ovo je bilo za gušt i radi rekreacije lopatarenje. Da ga napada više od 20 cm odjednom, vučem tešku mehanizaciju :mrgreen: Inače ovo do sad kaj padalo mačji kašalj
Ti si isto prodani :lol: ..povlacim sve napisano - okupljam istomišljenike :mrgreen:


Taj sam! Steta pa nisam slikao da vidis kak mi je terasa bila "ociscena" ;) Tocno to sto si i napisao: Ulazna vrata-> drvarnica (pusnica je tu pokraj). Ulazna vrata->garaza i dovoljno ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

eto tek radi reda se malo radilo , prizivam snijeg :lol:
image0030w.jpg

moze i vise od ovoga da odradi samo nisam imao pri ruci odgovarajuce klocne da poturim
skoro da gornji kraj kasike moze da dodirne zemlju ako je maksimalno prekrenes naprijed , naravno stavit cu neke granicnike
image0031n.jpg

image0032.jpg

sirina 170cm visina 43cm cini mi se :scratch
za vladimirca dovoljno
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Lijepo, vidim, radi se polako i točno. Vjerujem da će bit super. I ja sam već u pola posla, u biti još imam samo dan posla... :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Heeheheh, netko je krivo okrenul ralicu... VEOMA KRIVO!
Ne sviđa mi se izvedba; mogla je biti mnogo bliže traktoru...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: traktorske ralice

to je ralica koju prodaje jurval,a čini mi se da se može okretati jer dole ima gumu samo se na slici ne vidi dobro,a pretpostavljam da ako hočeš da ima dole samo željezo(željezni nož)onda ju okreneš
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Lijepo, vidim, radi se polako i točno. Vjerujem da će bit super. I ja sam već u pola posla, u biti još imam samo dan posla... :mrgreen:
mogli bi dobiti neki slikovno izvjestaj mozda :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
zjockoo kaže:
Lijepo, vidim, radi se polako i točno. Vjerujem da će bit super. I ja sam već u pola posla, u biti još imam samo dan posla... :mrgreen:
mogli bi dobiti neki slikovno izvjestaj mozda :scratch

Bit će slideshow sutra...kad sve bude gotovo :mrgreen:
Problem bude ak nebum imal više snijega za čistit...dva velika "vala" sam već propustio...a s korpom na utovarivaču čišćenje jako dugo traje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

Nadam se čim prije sutra 8)
Ne boj se za snijeg,bit če on ako ne ove onda druge godine ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

a mora ga biti jos , prosle i pretprosle godine do ovoga doba snijega nije ni bilo tek od polovine januara je pao ;)
vidis sta se desava na sjeverozapadu evrope :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Evo ovak je to išlo...









Danas sam zastao na izradi drugog zakretnog mehanizma noža; nestalo mi CO2... sutra valjda bude gotovo :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

SUperiška 8)
Koja bude širina?
Dal se bude ralica zakretala,i kako?
Ne bojiš se bočnih sila na utovarivaču :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Ne bojim se, to će biti samo za snijeg, a on ne pruža tako veliki otpor, a u slučaju da treba raditi sa zemljom, to radim s korpom. Uostalom, nož bude zaštićen, tak da nema problema. Širina je 270 cm. Zakretanje bude hidraulično, s dva cilindra, vide se u gornjem desnom kutu predzadnje slike, još se suši od boja.
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

zjockoo, po kvaliteti svojega posla ti si pravi profesionalac! Vidi se da si morao puno različitih oblika rezati iz pločevine. Baš me zanima, kako to radiš, tj. koji alat koristiš za to?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

VTZ kaže:
zjockoo, po kvaliteti svojega posla ti si pravi profesionalac! Vidi se da si morao puno različitih oblika rezati iz pločevine. Baš me zanima, kako to radiš, tj. koji alat koristiš za to?

To je zato što uživam u tome što radim... :mrgreen:
Autogeno rezanje, nešto brusilica, nešto rezačica s elektromotorom...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: traktorske ralice

zjockoo pridružujem se čestitkama, ralica je stvarno odlično i masivno napravljena!

Baš kao što pita VTZ kime režeš ove profile iz pločevne sa plazmom ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh