• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sigurnosni preklop ima, bez toga nikaj!
Jedino mi se čini da nema zakretanje lijevo desno?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Vide se 2 lajtunga i bolcn na koji je pricvrscena ova poprecna greda. Rekao bi da je i cilindar tamo negdje na desnoj strani..
Kakav si noz stavio dolje i koliko je debel lim?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, ima zakretanje, sad i ja vidim, nisam crijeva opče primjetil :)
Greda je unutar nosača upuštena, gore i dole su pločevine i bolclin preko njih.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
daska je od 5mm savijanog na upkant presi stim da su stavljene ove ukrute od flaha 10mm a ima zakretanje cilindar je izmedju ovih ploca uglavnom sve je od 10mm plocevine osim daske noz je dolje od nekog poboljsanog materijala
zeljko zato sam I isao na ovu izvedbu da je duza da bolje vidim mozda je teze gurat ali ovo djubre od traktora ne osjeti
I samo je malo teze za izic na cestu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo danas se sprema ''teško naoružanje'' za borbu protiv snijega :cool2:

Širina 2,8m ima hidraulično zakretanje ali nema nikakav sigurnosni mehanizam , valjda i to nekada dođe na dnevni red:(wasntme):
 

Prilozi

  • IMG00004.jpg
    IMG00004.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 257
  • IMG00005.jpg
    IMG00005.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 257

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
samo kupi kilu farbe I udri ja se nebi igral bez sigurnosnog preklopa ili cijele daske ili samo noza da nebi rus puknuuo po pola,jel imas plivajuci hod napred
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Imam plivajući ali mislim da bi na plivajućem bila preteška na podlogu , probao sam je malo večeras iako se snijeg već otopio pa imam osjećaj da previše zagriza u put

Prvo ću joj na dva kraja montirati neke plazove da se na zabija u podlogu a za kasnije bi potražio neke dvije jače opruge koje bi stalno imale tendenciju podizanja cijele daske i samim time ''olakšavale'' dasku i prenosile dio tereta ne prednje točkove da dobijem ujedno i veću vučnu silu
Sigurnosni preklop noža se mora uraditi , dosta mi je strepnje da ne opalim u nešto

I nikako mi nije prijatna za voziti u saobraćaju zbog širine od 280cm , čini mi se kao previše vrlo moguće da bi je u budućnosti malo skratio , ipak sačekat ću neko ozbiljnije čišćenje pa da vidim mogu li se navići na ovaj gabarit
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najtaman 2.2m i kad ju ukosis malo hvata vise od traga zadnjih kotaca.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
moja je 260 I cjela daska se preklapa kad ju skosim je nekih 240 idealno za vozit,a ovo da bi bila preteska za plivajuci napravi klizace od hardoxa ili na kotacice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Najtaman 2.2m i kad ju ukosis malo hvata vise od traga zadnjih kotaca.
Ja se bavim malo ''ozbiljnijim'' čišćenjem i 2,2 mi nema šta tražiti na traktoru
Ona stara mi je bila 245cm ako se dobro sjećam i prilično je zadovoljavala , i ova od 280 bi m ivjerovatno odgovarala za rad ali transport je malo rizičan
Mislim da bi rus za nju imao snage i vučne sile dovoljno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije tu problem u vucnoj sili,nego mamevar po uzim putevima i na prometnicama.

Računaj širinu pola prometnog traka vece prometnice tako da više od 2.5m netreba biti,po meni 2.3m max.
I ja bez preklopa nebi isel u ozbiljnije ciscenje ulica ili cesta sa sahtovima i ostecenim asfaltom,jer buš inaće prešel s traktorom preko ralice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh