• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
U Zabrebu još ništa ne pada a ni u Ogulinu i okolici, a nadam se da oće, ralica je spremna - hidraulika namontirana ... a u zg doma snježna freza - čeka ako bude trebala ! :) :tractor:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Blago tebi , ja još nisam ni pomislio da namontiram onaj nož što sam kupio , sramota
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Kod mene oko 35cm i dalje jako pada. Ako se ne smiri ujutro ga bude preko 50cm.
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,072
Može li mi netko objasniti kako da pravilno podesim ralicu?

Radio sam ju doma, ima zakretanje od 360 stupnjeva i montirana je na IMT533 otraga.
Nakošena je u stranu, ali kad sam čistio snijeg, on ne odlazi u stranu, nego se gomila pred ralicom i pod traktorom. Jedan dio odlazi u stranu.

E sad, ima li vertikalni nagib kakve veze? Vidim da se ralice po cesti voze tak da su nagnute prema naprijed. Probao sam i ja, ali nema efekta. Ako ju nagnem kontra, prema natrag, hoće li dizati snijeg prema gore i bacai ga bolkje u stranu ili ne?

Jasno mi je da je brzina traktora mala pa nemre rolati snijeg ko kamion...

Trenutno nemam slike ralice.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Možda nije problem u ralici nego u mokrom snijegu. Snijeg se zbije i ne želi skliznuti s daske nego se nakuplja pod traktorom. Ili je možda problem u zakrivljenosti daske na ralici. Ako je daska ravna onda se snijeg ne rola i ne odlazi u stranu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kolko ti je zakrivljena daska ako je ravna nis od toga i i mora bit zakrenuta barem 33 stupnja da bi radila
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Pozdrav iz Ogulina;,
Ivica Blagaj...jeli to zlatni retriver u pozadini ralica??nije tema ali????
 

Prilozi

  • Slika0054.jpg
    Slika0054.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 232

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Je, zlatni retriver.

kolko ti je zakrivljena daska ako je ravna nis od toga i i mora bit zakrenuta barem 33 stupnja da bi radila

Ja raličim od 30-38', al dok je brzina ispod 10km/h i mokar snjeg na 30' se neće rolati u stranu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
znam kaj pricas ove godine je snjieg bil jako mokar pa je bilo problmea neznam nekaj mi frend prica kao da ce ga it jos kakva su vas saznanja
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo u većini krajeva ce počet padat ovu noć sutra i prekosutra od 20-35cm
Pripremite se!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja ralica napokon gotova jos moram naknadno stavit pojacanja i skije na kojima ce se vozit i farba al to se stigne nije nista bitno!!







 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Bravo bučo tako se dela od svakakvr rđe nešto korisno .:cool2:Samo bi ti bilo bolje takve komade očistit od hrđe prije nego ih staviš u kup jer ih je teško po čoškovima očistit pa ti odatuda krene hrđat a šteta lijepog stroja .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@snupy hvala na komplimentima ne brinem za hrdu naso neku zabranjenu tekucinu u prodaji za skidanje hrde i necistoca prije farbanja tak da se onda nisam previse opterecivo!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije ti ovo uopče loše kolega, svaka čast!

Meni je žal kaj nemam nikakov otpad u blizini da bi mogao par puta tjedno obići i skupljati zanimljive materijale, a projekti u glavi samo čekaju :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala kolega i meni bi bilo puno draze da imam blize otpad di bi mogo svaki dan svratit ovak svaki otpad mi je van ruke a projekata imam i ja ohho zato pomalo i bude se realiziralo!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh