• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak sam več i napisao, to bude samo za vlastite potrebe, čovjek stvarno polako vozi traktor i malo radi s njime i nije mu previše za silu, a ovo si je napravio da si olakša.
Ne brinem zbog toga kaj je kruta ralica ni najmanje, to ej sve ok :)

Pa ja več 2-3 godine unazad čistim sa Sameom i krutom ralicom napred i još nikad nisam udaril u prednju šajbu na traktoru :), a bilo je priličnih odaraca napred da traktar stane u mjestu i vrti. Netreba se brzo voziti tam gdje znate da bi moglo biti prepreka i to je to.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Izrada ralice

Izrada ralice 2,70m

od tud je krenulo
9zgk.jpg
]

s6g6.jpg


dav6.jpg


hohk.jpg


r05j.jpg


Dvostruki sigurnosni ventil
kcqu.jpg


jn29.jpg
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
moja je konacno isto gotova budem sutra ili preksutra stavio slike pa da ocijenite jel dobro
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se ispostavi da je najavljivana vremenska prognoza točna, u subotu bi naše ralice mogle biti u aktivnoj upotrebi! Mogo bi pasti i do 30 cm snijega u sjevernoj-srednjoj-istočnoj Hrvatskoj
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Ivica Blagaj svaka cast na izradi ralice sad mozes i u zimsku sluzbu daj mi reci koji ti je promijer klina di se kopcaju ruke hidraulika??
Ja sam poceo skupljat materijal za svoju moram jos dvije plocevine dat izrezat, kupit 3m cijevi, prosirit rupe na plocevinama koje ce bit za kopcenje i krenut s varenjem!!

 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
mislim da je za fergusona kategorija I osim ako mislis kupovat veci traktor pa stavi kategoriju II i untra pikse ja sam stavil na svoju 27mm toliko mi je i glavni klin koji bi trebal izdrazat jer je od pojacanog materijala daj mi reci kaj ces radit na hidraulicno zakretanje ili rucno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Za sad je za ferdu al u planu je veci traktor zato bi sad kad vec idem busit da imam jednu rupu manju jednu vecu tak da necu kasnije opet prepravljat bit ce rucno zakretanje al 360!!
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Klinovi su ti za Kat.2 28mm a za poteznicu 25,4mm.
Na nekoj strani prije tu u temi imas slike moje ralice Riko koja se zakrece 360' pa ako ti treba mozes pogledati.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
aha znaci to bu zadnja ralica ja bi onda ostavil uha za cilindre ako ti dopzdi zakretnje rucno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Ivica Blagaj hvala na mijerama!!
@massey 595 da zadnja bude mozda i privarim ako di ispadne kakav cilindar da ga stavim nebi bilo lose za prvu ruku bude zakretanje na zgance!!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
a da tak sam i mislio da se napravi rucno ali da se moze dodat cilindar za zakretanje samo dobro odmjeri da moze ralicu zakrenut 360˙
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Ivica vidio sam tak cu i ja napravit zakretanje dat cu izrezat dvije ploce i izbusit rupe 30mm i promijenom rupe dobivam drugi kut!!
@massey budem premijerio ima par takvih ralica pa cu uzet mijeru a napravit po svojem!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh