• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
vidi ovo,pa nakraju če svi imat ralice za traktore,samo mislim da če nakraju i falit snijega za tolko ralica hehh..ajd nekom ko napravi pravu čvrstu ralicu da može i zemlju bezbrige gurat,al samo za snijeg pa da godišnje se provozaš 5 puta kroz zimu po dvoru da razgrneš snijeg mislim da nije potrebna...jedino ako ne čistiš i ulice..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mali plavi ja imam dosta veliko dvoriste i malo vise snijega problem ga je lopatat a dvoriste mi mora bit cisto jer bus se okrece u dvoristu dolazi po sestru za skolu tak da meni ralica puno znaci!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Priča se da nitko ne pravi ralice....pa evo jedne friško napravljene prije kojih mjesec dana.
Kolega skupio željezo an hrpu pa je nekaj i ispalo od toga:)

Namjena joj bude čiščenje njegvog dvorišta i uličice do glavnog puta koji mu nažalost zaboravljaju očistiti pa nemože s autom van.




 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nametal je on gore sve kaj je našel,sve je bolje od lopate tak da prva liga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma FIAT uvjek u prvom planu :), a pošto je ralica gore, može u temu...tak je ispalo!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Garant više nema ni jednu cijev po dvorištu :), sve su na ralici. ..moglo se to i jednostavnije riješiti...al ok, svatko napravi kako želi. Sve pohvale za trud i sretno s krutim preprekama pod snijegom
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Garant više nema ni jednu cijev po dvorištu :), sve su na ralici. ..moglo se to i jednostavnije riješiti...al ok, svatko napravi kako želi. Sve pohvale za trud i sretno s krutim preprekama pod snijegom

potpisujem mislim da ce trebat ona plastika za zube kaj imaju boksaci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zašto bi tresla ili zapinjala,ako ima klizače nagne ju malo nazad da mu je nož 2-3cm u zraku i vozi na klizačima i bez žurbe i velikih zaletavanja na nepoznatom terenu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@oficir , jesi li ti kada radio sa PH i ''krutom'' daskom za snijeg možda ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam na prednjoj.
Na zadnjoj da.
Al trzaji ili udarci na prednjem ili zadnjem kraju se osjete ako zapneš.
@šanana nebu išel u zimsku ralit ceste nego za svoje potrebe tak da mu je ovo super.
Bolja bi bila preklopna na federe al košta.
 
B

bosniahos

Guest
A oficir uvik nešto nafino,nije ovo od Šane več od mog ratnog kamerada.Rekal san mu da nije to baš ok. ali kaže dače polagano i na sigurno.Željeza ima zadvi ali bar neće bit slabašna haha.Da moglo biga koštat ako zapne u oni mostič prije njegove ulice doli.Al ima general para.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bude se čovijek malo zamislio nekad i zaboravio kaj je ispod snjega,i da vidiš kad ralica tresne u nekaj,nije za šalu to,veliki trzaj u pitanju..
Nije to samo za čišenje kuće,budu zvali ljudi hodi mi počisti ovo ili ono,a čovijek ako si želi zaradit koju kunicu bude išel...

Inače pohvale za trud,i ljepo stoji na Fiat-u..:icon_wink:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
oficir jel tvoj zetor ima samo zadnji pogon ako ima onda neznas kaj pricas ovo je duplavuca on ne prokliziva samo tak daj boze da se nis ne dogodi a i preklopna ralica nije skupa za napravit jedan feder je 105 kn treba ih 4 ili 6 to nisu neki novci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma da štima i nije skupo al za sebe i malo kod susjeda di je poznat teren ovo mu je zlatno,nema da nejde.
Pa nemora spuštat do poda ako i ostane negdje malo snjega niš ne smeta.
Onaj tko je pažljiv bu dugo radil s takvom al mnogi divljaju pa sve potrgaji i preklopnu.
Ja na poslu ralim sa goldoni traktorom od 25ks i puca i preklopna kad raluš po gradu di je sve puno rinzola i šahtova a pazim i nije težak traktor.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ralica je stvarno masivno napravljena svaka cast majstoru samo nek pazi kad ce ralit i polakse da ne izleti kroz prednje staklo van ako zapne za sta!!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Priča se da nitko ne pravi ralice....pa evo jedne friško napravljene prije kojih mjesec dana.
Kolega skupio željezo an hrpu pa je nekaj i ispalo od toga:)

Namjena joj bude čiščenje njegvog dvorišta i uličice do glavnog puta koji mu nažalost zaboravljaju očistiti pa nemože s autom van.
Zavidne komisje, ili birokratija ili oboje kombinovano ? :icon_axe:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Ralica navedena je ok,mozda da je slozeno par federa koji bi malo amortizirai pokoji udarac posto su to sve veliki traktori i kad se bu kome zurio paznja mozda malo popusti pa da nebu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh