• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kum je znaci malo precijnio svoj motokultivator :icon_biggrin:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ak bih isao na varijantu zakretanja ralice sa dva dvoradna cilindra tako da ih spojim paralelno, jedan se uvlaci drugi izvlaci i tako zakrecu ralicu, koja bi bio pottrebni kut zakretanja da bude ok, da cisti snijeg, ili ako je lakse na sirinu ralice 230cm, koliko bi trebalo cm na krajevima ralice da se zakrene. Dali je dovoljno jedan kraj 50 cm naprijed a drugi 50cm nazad, to pitam da bih znao koje cilindre, kolikoga hoda da nabavljam.

Nesto sam malopracunaopa sam dobio slijedece:

1-sirina koju poklapa ralica kad se zakosi 200cm
2-sirina ralice 230cm
3-kut zakretanja 30 stupnjeva ili jedna strana 58cm nazad a druga 58cm naprijed.
4-ako cilindre kacam na 1/4 ralice a to je na nekih 57cm, hod cilindara bi trebao isto biti 58cm,

Kako vam se cini kut, prevelik ili premal.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Čini mi se da fabričke imaju zakretanje oko 30 stepeni
A nemožeš napraviti da je preveliki ugao , nekada ako guraš na gornju stranu stvarno treba veliki ugao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa nemoraš stalno zakretati do kraja , samo po potrebi
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pozeljno je da je zakrenuta do kraja ako se radi na hidraulicni princip iz razloga sto kod udara sa ralicom moze do napuhivanja cilindra ili puknuca znaci na taj princip mora bit do kraja i neki granicnik mora imat nije jedna ralica bila strgana zato,ako se radi o ralici sa mehanickim zakretanjem nju mozes bilo kako jer je ona stalno kruta.... pozeljno je da je kut barem 30 stupnjeva ili vise jer ako nije vracat ce ti snjieg na drugu stranu i taktor ce teze gurat,pripazi da ti ralica bude nagnuta prema naprijed i da kako mislis rijesit preklapanje ralice dali ce bit na federe ili na gume da visi ili ce se samo noz preklapat,i dali ce bit iz vise dijelova ili samo jedan
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ljudi izmislili i ''šok ventil'' za hidrauliku
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sad samo otprilike kaluliram na koji nacin i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo, preklapanje nisam ni mislio raditi jer je komplikovano, uvijke mogu pripaziti jer ne radim puno
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
nije komplicirano barem nece bit na mojoj koju sad radim bit ce preklapanje na dvjie osvine i gore 6 federa

Ljudi izmislili i ''šok ventil'' za hidrauliku

istina samo zasto su sve onda kamionske ralice do granicnika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Džaba ti graničnik ako udariš prednjom stranom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne to su ojacanja noža jer su ga(nož) decki koji su ju varili inace iz zagorja krivo zacarili,prenisko pa se piga kad zapneš.
Inace ima klizače vide se na slici.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolko je debeo noz po meni bi bilo bolje da si smanji duzinu noza pogotovo ako imas tolerancije da ti hidraulik dopusta da ide dolje nize!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nož je oko 1cm debeo a širok 8 cm.
nožem ne stružem nego se ralica vozi na klizačima a kad se poderu nadovari se nove pločice i pići dalje,mada i novi nož od 2cm debljine nije skup(160kn)al j
e više posla.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislio sam da smanjis sirinu nozu buduci da ti je 8cm na manje npr 5cm nebi ti se pigo!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma zato se i piga kad bum stavljal novi nož ide od12-13cm širine i onda bu hvatal U profil i nema da mrda.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Trebo si ovaj stari noz odrezat dolje i podic ga gore da ti sad vec lovi U profila i da ti ga je dole ispod U profila samo par cm kaj reze i nebi se pigo vise nesto takvog sam ja na svojoj napravio donji dio se stalno pigo dok nije dobio ojacanje i dole samo je par cm i ne piga se vise!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da upravu si al mi se sad nije dalo prepravljat jer bi moral i klizače dizat ovo je brže a jako.
Kad kupim novi nož onda cu napravit da bu kak se spada.
 
Na vrh