• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ne ja ne mislim ništa, nego sam vidio kako se ponaša sa 900kg, Može on to nosit samo kako i koliko dugo, a 549 ne može ni cm odvojit od poda tonu tereta.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ne ja ne mislim ništa, nego sam vidio kako se ponaša sa 900kg, Može on to nosit samo kako i koliko dugo, a 549 ne može ni cm odvojit od poda tonu tereta.

:icon_pray:to bome nisam znal..ja sam mislil da ima ipak malo jači hidraoulik :(sweat):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
:icon_pray:to bome nisam znal..ja sam mislil da ima ipak malo jači hidraoulik :(sweat):

I ima jači..
Rotodrljaču od 1200kg je IMT 577 podigao bez nekog problema,ali nije mogao nosit pošto je prednji kraj bio bez utega..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I ima jači..
Rotodrljaču od 1200kg je IMT 577 podigao bez nekog problema,ali nije mogao nosit pošto je prednji kraj bio bez utega..

jeh to je onda več drugo..ja reko da nemože nosit na hidrauliki dugo taj priključak..:=-:malo mi je bilo čudno ali pošto nisam vidio...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
I ima jači..
Rotodrljaču od 1200kg je IMT 577 podigao bez nekog problema,ali nije mogao nosit pošto je prednji kraj bio bez utega..

stara ili nova limarija i koja to rotodrljača ima 1200kg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nosi 577 DV bez problema tonu tereta, pogotovo ako je novi tip (teži prednji kraj zbog one željezne rame) i nosi on samo tako:)
549 DV nosi balu sjenaže cca 750-800 kg bez večih problema!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ralice

Gospodo tema su ralice a ne koliko koji može podići. iako je off da napomenem da je podizna moć imt 549dv 1427.5 kg, ali..ako ne shvačate..da pojasnim..svatko od vas može podići vreću od 25 kg..ali stavite tu vreću na 1,5 metar od sebe te ju podignite s polugom..tada vaše tijelo se napreže kao da diže cca 100 kg, iako je teret iste težine. na taj način sam mislio da moj traktor diže 1 tonu.
Stoga vratimo se na temu a moj biser zaboravite.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Gospodo tema su ralice a ne koliko koji može podići. iako je off da napomenem da je podizna moć imt 549dv 1427.5 kg, ali..ako ne shvačate..da pojasnim..svatko od vas može podići vreću od 25 kg..ali stavite tu vreću na 1,5 metar od sebe te ju podignite s polugom..tada vaše tijelo se napreže kao da diže cca 100 kg, iako je teret iste težine. na taj način sam mislio da moj traktor diže 1 tonu.
Stoga vratimo se na temu a moj biser zaboravite.

sad kad si skužio da si se malo preračunao, počeo si filozofirat, svakom je jasno da nije isto nosit trobrazni plug od tone i rotodrljaču od tone, jer na plug je veća dužina pa samim time i poluga,
to što piše u tehničkim podatcima, toga se ostavi, jer traktor ti može dignut u prosjeku 50% te navede mase, Mom zetoru piše da diže 1900kg, a vozio sam 900kg i to mu je dosta, možda bi nagurao do tone ali to mu je velika muka onda, a sigurno nema lošiju hidrauliku od IMT-a.

IMT 577 stara limarija 800kg u rasipaču i težina rasipača, napred je bilo 7-8 utega, pojma nemam koliko su kila, ali su oni stari sivi. možda je i pumpa bila lošija jer traktor ima i godina. ali nije mu drago nosit tonu tereta.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo mom ursusu pise 1200 kg dize, ali sad nakon 38 godina dize samo pola, mozda bi digo i vise ali bi trebo sredit sve gumice! ruku na rsce, ali teorija i praksa se nisu nikad slagale!

a frendu na m640 pise 7 i kusur tona, al bi moro imat 2 i kusur tone kontrautega!
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
eto

eto ljudi jednog zvrnzala
 

Prilozi

  • 480633_574389112573526_33974768_n.jpg
    480633_574389112573526_33974768_n.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 648

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
u fazi izrade..







radi se od onoga sto se naslo po gazarama i dvoristu stoga nije sve idealno ravno i tako to..
trenutno je naopako okrenuta, da nebi bilo zabune.

visina daske kad se uspravi bi trebala bit 65cm a debljina mesa 8,5mm. onaj dolje U profil je16cm visok, debljina mesa uspravnog dijela je 7mm, tu gdje se spaja sa daskom ide od 7-11mm, L profil je zapravo ovaj isti U profil prerezan na pola. ova cetiri pojacanja su izrezana od ostatka ove cijevi, dakle tih nekih 8,5mm sirine, visinu nisam mjerio..
e sad, ja sam planirao jos ubaciti 4 mala pojacanja po visini, od L profila do gore kako je sada okrenuta, ili u stvarnosti na dno daske gdje ce doci noz. staviti izmedju ovih sto idu po cijeloj visini - jedno gdje je subler, dva gdje su elektrode i na kraj opet jedno.
sredina ce se jos pojacati kad se bude slagao sistem za zakretanje i prihvat glavne grede.

ideje, komentari?

nered po garazi zanemarite :icon_mrgreen:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Moja je orginal, masivna, ima oko 400 kg, ali ide i za zemlju razgrtat, silažu, itd...
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Dobro si krenuo. Dolje gdje će biti nož sa stražnje strane stavi i više od 4 pojačanja; kroz taj dio se prenosi sva sila s traktora, pa je to jako važno. Na kraju brusilica s polirkom, sve očistiš, pobrišeš prašinu i sa malo boje bit će ko nova :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma kakva brusilica, polirka.. nek bude sretna ako ju pocastim miniwashom prije boje i penzla :icon_lol:
daj mi reci, dali bi trebao pojacati jos ovaj gornji dio izmedju U i L profila? bilo po visini ili sirini? ili mislis da ce to biti ok?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U sredini gdje ce doc prihvat toplink poteznica znaci gdje su elektrode stavi ojacanje od sredine ploce do kopcanja poteznice,drugdje ne moras ustvari ovisi kak ces radit zakret pogle gore slike moje imam zakret a sve je cvrsto i fiksno i jako.
Moja preporul dalje ojacavat sa U profilima jer L nije bas za sve sile dobar!
Probaj nabaviti U profil 5x10x5cm ili bar 4x8x4cm i bar 4mm mesa,najbolje od sasije nekog kamiona.
Dolje di je noz su najveci udari i sile i mora bi i jaka i cvrsta stavi vise ojacanja kak velili i kolega @zjockoo.
Ak te kaj jos zanima pitaj.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sistem za zakretanje:



prva proba:



treba jos neke sitnice napraviti. nesto pojacat, nesto pobrusit, staviti noz dolje ali u globalu to je to..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To bude izgleda gruba ralica za ravnanje puteva i dvorišta, jel?
 

Najnoviji postovi

Na vrh