• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a bi vrjedilo da se napravi za napred od gredera ili od buldoždera

naravno da bi vrijedilo...jedan kolega iz sela je prepravio od buldožera i napravio da se može ukositi...tjeral ju je traktor od 90 ks ali to je trgalo i led ispod i uvijek je
gbilo lijepo do asfalta počiščeno...a sada čisti sa ralicom od unimoga i ona je laka i led što je dolje to ga samo još bolje zagladi...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ova je dosta jaka i teska, slicna onoj od buldozeram ne bi trebalo da ce biti problema, mi ne silujemo traktore :icon_kidra:
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
a

ka bi od gredera napravil a od buldoždera je malo teška za nosat napred ja bi sa lambom 86
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ka bi od gredera napravil a od buldoždera je malo teška za nosat napred ja bi sa lambom 86

ako mozes naci od tg 75 stari buldozer, od njega dasku samo skratit na 2,2m i to ti je mozda 150kg teska daska
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako mozes naci od tg 75 stari buldozer, od njega dasku samo skratit na 2,2m i to ti je mozda 150kg teska daska

150 kg?? nekak mi se ipak premalo čini...za buldožer ipak mora biti jaka tak da sumljam da može imati tolko kg...
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
150 kg?? nekak mi se ipak premalo čini...za buldožer ipak mora biti jaka tak da sumljam da može imati tolko kg...

dok gledas komplet sve onda je oko 400 kg, ali to je sa nosivim rukama i cilindrima. sama daska nije velika, visoka je mislim 40 cm i siroka 2,7m to je inace najmanji buldozer od tg serije. Takve imam na poslu 2 i mislil sam isto od njega pravit ali nemogu uzet samo tak.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dok gledas komplet sve onda je oko 400 kg, ali to je sa nosivim rukama i cilindrima. sama daska nije velika, visoka je mislim 40 cm i siroka 2,7m to je inace najmanji buldozer od tg serije. Takve imam na poslu 2 i mislil sam isto od njega pravit ali nemogu uzet samo tak.

ne razmem se v buldožere tak da ništ ne tvrdim...ali uzmi npr.samo pločevinu debelu 1 cm pa na 270x40 ima sigurno več od 150 kg..ali ak ti tak kažeš onda je valjda tak...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ralica-daska za ravnanje

Evo moje ralice-daske za ravnanje. Teška oko 1 tonu, proizvođač riko-ribnica. Iznimno dobra, okreće se za 360", pomiće lijevo i desno od traktora, te pomicanje okomice koje služi za čiščenje kanala. Jedini nedostatak moj preslabi IMT traktor. Stoga razmišljam o prodaji i uzimanju nečeg laganijeg.
 

Prilozi

  • ralica.jpg
    ralica.jpg
    39 KB · Pregleda: 217
  • ralica 1.jpg
    ralica 1.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 191

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo moje ralice-daske za ravnanje. Teška oko 1 tonu, proizvođač riko-ribnica. Iznimno dobra, okreće se za 360", pomiće lijevo i desno od traktora, te pomicanje okomice koje služi za čiščenje kanala. Jedini nedostatak moj preslabi IMT traktor. Stoga razmišljam o prodaji i uzimanju nečeg laganijeg.
E da ovo ima 1tonu IMT nebi mogao nosit..
Dal si siguran u tu težinu?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečka ma pol tone sim ili tam ma nije to nikaj hehehe...da ima tonu onda bi bila ipak,maoo preteška za malog imt-a
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
nemojte se zezat nisam vagal ali je teška ko vrag. sve puno željezo, rasipač od 500 kg neosjeti, ali je ova težina daleko od poluga stoga pumpa trpi kao da su poluge digle dupli teret.a steyr 430 nemože ju pomaknuti od poda.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovo da ima tonu, da se nisi malo preračunao, a rasipač od 500litara nije isto što i 500kg, ti tonu nosiš sa 549dv, malo sutra to ne može nosit ni 577.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
toma 3340;900324 malo sutra to ne može nosit ni 577.[/QUOTE kaže:
ček ako sam ja dobro skužil ti misliš da 577 nebi mogel nositi 1tonu na hidrauliku?? ili sam ja ipak krivo skužil:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh