• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
167
Stavio sam mu bočno pločevinu 30mm do polovice iza motora gdje su rupe.

http://www.lesnik-slo.com/slike/vpetje-skica1.jpg
pogledaj si na lesnik-slo.com. slike možda štogod nađeš i poveži si ga na nacin da na donjem dijelu stavis oslonac potporu na zadnji dio po mogucnosti na ona 4 sarafa na kuku, inace kad naletis na prepreku ukoliko opruge zakazu,ili u vecini slucajeva nebudu dovoljna,.. može puknut kod kuplunga - na zvonu ko čačkalica, vjeruj nijejedan puknuo, ukoliko ga mislis korstit za više čišćenja, (osim dvorišta) lp
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
http://www.lesnik-slo.com/slike/vpetje-skica1.jpg
pogledaj si na lesnik-slo.com. slike možda štogod nađeš i poveži si ga na nacin da na donjem dijelu stavis oslonac potporu na zadnji dio po mogucnosti na ona 4 sarafa na kuku, inace kad naletis na prepreku ukoliko opruge zakazu,ili u vecini slucajeva nebudu dovoljna,.. može puknut kod kuplunga - na zvonu ko čačkalica, vjeruj nijejedan puknuo, ukoliko ga mislis korstit za više čišćenja, (osim dvorišta) lp

opruge se i stavljaju da ne zakazu,treba proracunat kakve mu opruge trebaju ak ih stavi previse normalno da se nece preklopit nego da ce traktor trpit,a nije bas samo tak portgat traktor
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
slažem se z tobom @ massey pa nije to čačkalica da tak lako puca...i u ostalom i ako zaglavi na nešto prije kotači prešlajdraju ...ili. puca taj sigurnosni šraf i pusti ralicu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma ralica čim se preklopi ona preskoči prepreku da se tak izrazim....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ma ralica čim se preklopi ona preskoči prepreku da se tak izrazim....

koliko ja znam za razgrtanje snijega netreba nis bit dosta je samo ploca naprijed jer ako ima federe neb se smijelo nista dogodit drugo je da zemlju kamenje i to ides gurat a nemas federe onda bi moglo doci do puknuca traktora,ali ovako nema brige samo gas
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
slažem se z tobom @ massey pa nije to čačkalica da tak lako puca...i u ostalom i ako zaglavi na nešto prije kotači prešlajdraju ...ili. puca taj sigurnosni šraf i pusti ralicu...

Ak voziš samo 10km na sat ,prije češ s glavom završit u prednjoj šajbi nego če kotači proklizit:icon_thumright:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ak voziš samo 10km na sat ,prije češ s glavom završit u prednjoj šajbi nego če kotači proklizit:icon_thumright:

tu si u pravu ja kad sam sa viljuskarom cistio snijeg ralica je bila bez federa pa kad sam pogodio rubnik kotaci nisu proklizi makar su bili glatki ko staklo al zato je moja glava bila u cosku viljuskara sa cvrgom na glavi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
koliko ja znam za razgrtanje snijega netreba nis bit dosta je samo ploca naprijed jer ako ima federe neb se smijelo nista dogodit drugo je da zemlju kamenje i to ides gurat a nemas federe onda bi moglo doci do puknuca traktora,ali ovako nema brige samo gas

Za guranje zemlje i kamenja ralica nesmije ni imati preklop, mora biti kruta i drugačije izvedbe.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Za guranje zemlje i kamenja ralica nesmije ni imati preklop, mora biti kruta i drugačije izvedbe.

pa znam da nesmije krivo sam napisao jel ako je preklopna nemos nis snojm gurnut,poanta je bila u tome da za snijeg netreba bit povezan cijeli
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
326
a niti za ostalo nema potrebe stavljat dodatna pojacanja. Ako i gura kamenje, zemlju brzine su jako male da bi se dogodio kakav lom na traktoru.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
167
Krivo sam se izrazio s onim "ko čačkalica",- nece on puknut odmah ali ako se čisti profesionalno 10- 15 puta opali u neki šaht ili slično,... a i kod takvog čišćenja brzine nisu 3-4 km/h nego malo veće.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kako vi i kako kod vas razgrču snijeg...kod mene ulice čisti sa fiatom 130 i ralica je oko 270cm a kad čisti malo veči snijeg onda kotači kaktiga kopaju a ide oko 5 km/h... a problem je to kaj je ralica dosta laka pa nestrga zagaženi snijeg..nekad ja znam proči z šinjom dok čistim na dvoru snijeg..složim u pik šinju i sporo projdem ali samo po mojoj ulici znam jer tu hodaju u dučan pa svi padaju kak je sklisko poslije ovoga sa ralicom...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,544

Evo ja i prijatelj zavrsili jos da padne snijeg pa da imamo sta i raditi s njom i da ispravimo nedostatke. Dogodine ako se nabavi zamjenili bi drvene ploce sa metalnom.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
1.90 je siroka, a mislim da je dovoljno cvrsta za tu sirinu.

Ako neces gurat veliku kolicinu i udarat po kakvim preprekama nece nikud po meni se cini da je slaba na mijestima di se kopca poluga hidraulika al vidit ces kako ce se ponasat u radu pa se lako doradi:icon_super:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,544
Bilo bi dosadno da iz prve ispadne sve super :icon_razz:
Nece nista ozbiljno cistit,tek toliko u dvoristu da zgrne snijeg, cistit ce se kako pada tako da nece nikad puno gurat.

jedna od iza
 

Najnoviji postovi

Na vrh