• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kao što sam kažeš , zanemarivo
Takvih slučajeva ima u primjeni mali milion i sve štima

Mada je to sistem spojnih posuda kad se spoje paralelno, tako d bi se oba cilindra punila ravnomjerno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
evo ja i prijatelj danas malo skupili zeljeza pa kemijamo nesto, slijedi jos pravljenje ralice i pojacavanje svega zivoga, falit ce nam samo federi preko kojih ce se ralica savit u slucaju prepreke,inace ce ici na prednju hidrauliku


nastavak:


s obzirom da smo jedan i drugi totalni pocetnici s varenjem sasvim smo zadovoljni
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477

nazalost za dasku ce ici osb ploca iz tri komada da barem malo prati zakrivljenost kad vec nema boljeg materijala
boljih slika ce biti nakon bozica kad se sastavi sve a probavanje i iskustva nakon snijega
pitajte, recite
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
evo malo slika i od moje ralice

evo malo slika i od moje ralice
 

Prilozi

  • CAM00044.jpg
    CAM00044.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 473
  • CAM00042.jpg
    CAM00042.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 569
  • CAM00048.jpg
    CAM00048.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 538
  • CAM00047.jpg
    CAM00047.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 1,080

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
evo malo slika i od moje ralice

:scratch nisi valjda koristio jednosmijerni klip za zakretanje a da ga opruge vraćaju u prvobitni položaj :confused:

Isto tako , ove opruge od ''iskakača'' su ti nepravilno postavljene , i ova šarka gdje se preklapa kašika ti je previše pomjerena unazad

Inače i ovakva će da radi ali ovo su sitnice koje bi ti dosta unaprijedile priključak
5 za trud i inovativno razmišljanje ali vjerovatno si bio ograničen i materijalom sa kojim si raspolagao :partyman:
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
poz

:scratch nisi valjda koristio jednosmijerni klip za zakretanje a da ga opruge vraćaju u prvobitni položaj :confused:

Isto tako , ove opruge od ''iskakača'' su ti nepravilno postavljene , i ova šarka gdje se preklapa kašika ti je previše pomjerena unazad

Inače i ovakva će da radi ali ovo su sitnice koje bi ti dosta unaprijedile priključak
5 za trud i inovativno razmišljanje ali vjerovatno si bio ograničen i materijalom sa kojim si raspolagao :partyman:

da i sa matrijalom i sa vremenom a sto se tice jedno smjernog cilindra morao sa taj postaviti jer mi je razvodnik jednosmjerni a takav sam imao i nije mi se kupovao drugi a de mi malo pojasni za opruge od iskakaca kag bi mogle bolje jer covjek i magarac znaju vise nek covjek sam unaprijed hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma prelistaj ovu temu ima skica i slika što ih po postavio @zjocko i nećeš pogriješiti
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822

nazalost za dasku ce ici osb ploca iz tri komada da barem malo prati zakrivljenost kad vec nema boljeg materijala
boljih slika ce biti nakon bozica kad se sastavi sve a probavanje i iskustva nakon snijega
pitajte, recite

koliko ja znam daska bit ti trebala bit malo prema napred zakrenuta a ne prema iza zbog lakseg kovitljanja snjega
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Zakrivljenija je uzivo ovdje je tako ispalo, a i ako bude problema lako produzit granicnike vracanja,ili poteznicu. Inace gotova je, stavit cu slike koji dan. Bit ce nekih prepravki kotaca na kojima se vozi i jos nekih sitnica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma, evo slike ralice.

Slika2432.jpg

Slika2431.jpg

Slika2430.jpg

Slika2429.jpg

Slika2428.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Hvala na trudu :)
Mislim nekaj planiram ali nemam pojma, dal da radim ili ne...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj ovo ti je bilo tak nabrzaka da se nekaj skarabuđi i da posluži tu jednu zimu, al služi več jedno 2-3 godine :D
Imal sam taj ram od dvoredne sadilice koju sam spilil na komade i jedan hidrofor, prerezal ga na pola, pregazil s traktorom i spojil na ram, dolje za nož je poslužio jedan flah, jedan T komad i jedan U komad :D zatim malo igre oko kopčanja i evo ralice :D bilo je u planu prešpricati ju sa sivom temeljnom, ali nikad nije taj plan realiziran :D
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome prava ralica...dosta teška pa ta sigurno i led z ceste strga...samo kaj tu umjesto toplilinka staviti neki cilindar i bude ok...nekak mi se čini da su preslabi ovi fedri gori ...takvu sličnu ima jedan u selu i kad je on čistil uvjek su bile ceste lijepo očiščene i led je razbil...sad kad drugi čisti to sam još bolje zagladi pa su nam ceste ko klizalište..
 

Najnoviji postovi

Na vrh