• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
savo , jel moze gore stat 5 slika, cim mi ucita 4 vise nema opcije za dalje ucitavanje a kasnije prozor š irok kao da bi stala još jedna !
 

Prilozi

  • 000DC5D047F1(IPCAM)_m20121208094228.jpg
    000DC5D047F1(IPCAM)_m20121208094228.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 189

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Evo malo akcije...pošto snijeg pada cijelu noć, stvara probleme na plastenicima, nakupljaju se zapuhi i moglo bi doći do urušavanja pa cijelo jutro nastojimo spriječiti da se to dogodi. Mali Prima 840 se pokazao pravim strojem i jako sam zadovoljan

uy0b4.jpg


soquqw.jpg


2uz7bxc.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
ima li tko kakav recept s čim premazat ralicu da se ne lovi ovakav mokar snjeg.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
S kvalitetnom bojom. Sve ostalo nema baš efekta
stroj je ok , a jel ti sad fali iznad neka zastita npr, 2 arnja u luku ili slobodno po izboru i na njih neki lagani pokrov . mogao bi lim, plastika,, da ne pada po tebi dok čistiš ! :scratch
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imas gde slike tog torpeda ili stavi da vidimo kak izgleda taj protutip u cijelosti

imam ,al još treba posložiti neke finese(pokitati gdje je vareno i pofarbati ) al malo čudno zgleda z tim malim gumama(veliki je razmak između blatobrana i gume) prednje gume su spremne i felge ali zadnje budu počekale još do proljeća sve u svemu zadovoljni smo kak se smanjila buka i vibracije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ima li tko kakav recept s čim premazat ralicu da se ne lovi ovakav mokar snjeg.

Čul sam vele ljudi s sirovom naftom i da ne lijepi više.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Čul sam vele ljudi s sirovom naftom i da ne lijepi više.
hvala probat ću imam još malo u karnistru, dal se to još može nabavit u tvom kraju (molve)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to sam i ja čul za to da kad se z sirovom naftom premaže da se ne ljepi a kolko je to efikasno neznam
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako izvesti hidraulicno zakretanaje daske ralice,

1. dva jednoradna cilindra spojena na jednu dvoradnu komandu, tako da se ova dva jednoradna cilindra ponasaju kao jedan dvoradni (jedan se puni-izvalci, drugi se usljed sile guranja prvog prazni-izvlaci.

2. manje izvodivo sa dvoradnim cilindrima.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
kako izvesti hidraulicno zakretanaje daske ralice,

1. dva jednoradna cilindra spojena na jednu dvoradnu komandu, tako da se ova dva jednoradna cilindra ponasaju kao jedan dvoradni (jedan se puni-izvalci, drugi se usljed sile guranja prvog prazni-izvlaci.

2. manje izvodivo sa dvoradnim cilindrima.

moj rođak ima samo jedan malo masivniji s njim zakreće ralicu - dasku i ljevo i desno i može ravno , kad čisti ispred kuće za ravno guranje, i ja planiram dodati razvodnik s dvije ručice i jos i zakretanje na hidrauliku , a odgovor ... možeš i dva stavit dvoradna a spojit ih na dva načina ili u seriju ili paralelno !
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
"i ja planiram dodati razvodnik s dvije ručice i jos i zakretanje na hidrauliku"
ne razumijem ??????
A sto se tice jednog cilindra to je lako, samo tad ralica trpi vece sile, nema upora u tu stranu gdje nema cilindra.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
"i ja planiram dodati razvodnik s dvije ručice i jos i zakretanje na hidrauliku"
ne razumijem ??????
A sto se tice jednog cilindra to je lako, samo tad ralica trpi vece sile, nema upora u tu stranu gdje nema cilindra.


Moja ralica sad ima samo dizanje na hidrauliku, a crijevo "uštekam" u cijev za kipanje, ; do iduće zime planiram kupit hid.. razvodnik s dvije ručice - komande i dodat hidraulični cilindar za zakretanje ! da sve radim preko hidrauličnog razvodnika !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa po meni je bolje dva jednosmijerna klipa , ili dva dvosmijerna spojeni paralelno u kontra strane , ovo je čak prihvatljivije
Ovo podržavam iz razloga da se može montirati ''šok'' ventil koji bi spašavao udarce u prepreke
Znači ako je jedan dvosmijerni klip šok ventil nema funkciju zbog različitih zapremina ulja , onda treba dupli sigurnosni ventil ali nije to to
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ali ipak imaš 50% šanse da udariš onom prednjom stranom ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pa po meni je bolje dva jednosmijerna klipa , ili dva dvosmijerna spojeni paralelno u kontra strane , ovo je čak prihvatljivije
Ovo podržavam iz razloga da se može montirati ''šok'' ventil koji bi spašavao udarce u prepreke
Znači ako je jedan dvosmijerni klip šok ventil nema funkciju zbog različitih zapremina ulja , onda treba dupli sigurnosni ventil ali nije to to

Vjerovatno bi sa dva dvosmjerna cilindra u cilindru koji se izvlaci se stvarao podtlak, jer bi se ovaj koji se uvlaci sa istom kolicinom ulja brze uvlacio nego sto se ovaj drugi izvlaci. mada mislim da to nije toliko botno, zanemarivo je.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Kao što sam kažeš , zanemarivo
Takvih slučajeva ima u primjeni mali milion i sve štima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
hvala probat ću imam još malo u karnistru, dal se to još može nabavit u tvom kraju (molve)

Iskreno, nemam ti pojma o tome. Ja imam isto doma još neke stare valjda 10 god.
 

Najnoviji postovi

Na vrh