• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Upravo sam vidio da si vec odgovorio na post, a kako zanam da si tu, pa odgovorio si upravo na prethodni post u ralicama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam uvjek tu .

422527_355819554436116_163498050334935_1338204_1916946567_n.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
kaj velite na ovu ralicu
 

Prilozi

  • ralica.jpg
    ralica.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 2,645
  • ralica1.jpg
    ralica1.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 2,329

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
nezgodno je to što traktor mora ići kroz snijeg i tu gubi mnoooooogo na vučnoj sili nego da ide iza nje po već očišćenom
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I kad traktor ugazi tragove teže se očisti s ovakvom ralicom..

Preokrenut kopčanje na drugu stranu i onda na rikverc gurat ako traktor nema PH naprijed..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
skida ona solidno iako je ugaženo , čak me prijatno iznenadila kako skida
 
B

bruno cigler

Guest
ja sam ravnal cestu

[URL=http://imageshack.us/photo/m:madmana:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja sam mislio praviti taj cistac za sneg za torpeda 75dv, nema prednju hidrauliku, znaci mislio sam praviti noz koji se dize onim jednim klipom preko crijeva za kipu a zakretanje da bude mehanicko, koje dimenzije bi mi preporucili ili neki primer na nekom torpedu .. hvala ..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ja imam u planu da pravim ralicu na IMT 533.
Pokušao bi da napravim prednju, koja se može kositi u obje strane, a podizao bi je preko izvoda za kipovanje.
Pozdai bi kačio korpu natovarim nešto teško i šibaj.
E sada ja imam neki prednji nosač na traktoru i interesuje me da li bi ga mogao iskoristiti za ralicu.
Nisam siguran da li je dovoljno jak, i razmišljam da li treba da se napravi još ojačanja sa one ploče na sredini traktora, (gdje se kosa pričvršćuje)?
Evo slike tog nosača pa da čujem vaša mišljenja?

2hy99w7.jpg


Koje dimenzije noža preporučujete?
Da li je dovoljan 2,5mm debeo lim uz ojačanje naravno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ja mislim da buš strgal tog jadnička :scratch
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A ja mislim da on na zimskom terenu nije u stanju sam sebe da satare, naravno u to nije ukljuceno nenormalno ponasanje, tipa prevrtanja :weedman:
Mislim da ovo jednostavno nece izi, uvjek ce bjezati na jednu stranu, cak i ako bude imao lance, ustvari bez lanaca se nece moci ni pomjeriti 8)
Tako da muhanicar no siki riki :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
A ja mislim da on na zimskom terenu nije u stanju sam sebe da satare, naravno u to nije ukljuceno nenormalno ponasanje, tipa prevrtanja :weedman:
Mislim da ovo jednostavno nece izi, uvjek ce bjezati na jednu stranu, cak i ako bude imao lance, ustvari bez lanaca se nece moci ni pomjeriti 8)
Tako da muhanicar no siki riki :partyman:
Pusti ti to. Znam ja kak to ide, to bu samo za snijeg, a onda treba malo susedu dvor poravnati, sitni je to šoder, pa kaj on nebi malo tu hrpicu zemlje razbrcal ............ i eto ti belaja ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pusti ti to. Znam ja kak to ide, to bu samo za snijeg, a onda treba malo susedu dvor poravnati, sitni je to šoder, pa kaj on nebi malo tu hrpicu zemlje razbrcal ............ i eto ti belaja ;)

E to to to....:axe: :madmana:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ovaj nosač koji sada imaš gore neće izdržati ni prvi dan. To mora biti malo drugačije izvedeno, sad je preslabo. Puno je bočnih sila u pitanju kod rada sa ralicom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Zavisi koja je širina noža , ima li sigurnost udarca u prepreku i još mnogo toga , i ja se slažem da je ovaj nosač preslab za bilo šta
I ja sam mislio da ''mali'' traktor nema šta da radi sa ralicom ali u mene vladimirac radi lagano , još ako staviš lance i zakačiš neki lagan priključak ide kao zvijer , nije poželjno da bude neki težak priključak jer onda dolazi do zabacivanja prednjeg kraja u stranu
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
pozz novi sam ovdje i interesujeme imam ralicu koju montiram naprijed na traktor a kad podignem je u vazduh pada mi jedna strana zavisi u koji je radni polozaj zakrenem imali ko kakvo riješenje za to i kad udarm jednim krajem ralice gdje je neravno recimo na poklopac šahta prenesemi udarac na traktor i trpi mi kolijevka taktora opruge sam stavio na prednji dio kad udari da se preklopi i to i uradi kad udarim komplet prednjim djelom al kad udarim recimo ćoškom ralice onda ne prenese mi udarac na traktor
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Pametno osmišljeno podizanje ralice, bez nekakvih cilindara....samo mi se čini malo velika za taj traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh