• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

B

BAGERISTA

Guest
Ljepo načinjen za zgračat sve ča triba,,,,,sviđa mi se jer more i na sve strane okretat(dali ima i rupe,,ili ga samo stisneš,,)a vidim da se i u snigu dobro snaša,,,,,,,,,,,daj koji komentar,,,kako si zadovoljan,,,,,zgrača,,,dobro,,,8)8)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ljepo načinjen za zgračat sve ča triba,,,,,sviđa mi se jer more i na sve strane okretat(dali ima i rupe,,ili ga samo stisneš,,)a vidim da se i u snigu dobro snaša,,,,,,,,,,,daj koji komentar,,,kako si zadovoljan,,,,,zgrača,,,dobro,,,8)8)

Moze se na sve strane okretati, ima vise rupa na koje se moze nastimati, a ako treba jos koji polozaj moze se napraviti. Stvarcica je boli glava, nema sta nismo s njom radili : uzgrtali stajnjak, ravnali zemlju cak i obalu skida, razgrtali silazu, sljunak, snijeg standrdno, nisam ni znao koliko korisno moze biti. Ja sam prezadovoljan :D cak je i kum kada je probao moju sebi poceo praviti. Ako se nekome svidja mogu mu prodati, a mi cemo sebi napraviti novu ili mozemo po narudzbi napraviti novu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_4szDly67Gk[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,a kad je kazda prezadovoljan,,nema se ča reč,,,nego da je za 10+.....
Vidim na videu,,id ko od šale,,,nema,,a i sviđa mi se kako si napravija okretanje,,i da ima osigurač,,,a ne da drži samo vida s maticom...

Ma meni ne treba,,,,jer nema se ča ravnat ili rivat,,,ja si to riješim s velikim ili s malim i gore škovacera(korpa,,koja se kipa)......tako da te sitne stvari riješava i ona.....
Ali je ovo odlično za sve,,pa mogu reč i za ravnanje(skidanje s jedne strane i dodavanje,guranje na drugu),u principu stroj odrađen za 10-tku.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Odlično,,,,a kad je kazda prezadovoljan,,nema se ča reč,,,nego da je za 10+.....
Vidim na videu,,id ko od šale,,,nema,,a i sviđa mi se kako si napravija okretanje,,i da ima osigurač,,,a ne da drži samo vida s maticom...

Ma meni ne treba,,,,jer nema se ča ravnat ili rivat,,,ja si to riješim s velikim ili s malim i gore škovacera(korpa,,koja se kipa)......tako da te sitne stvari riješava i ona.....
Ali je ovo odlično za sve,,pa mogu reč i za ravnanje(skidanje s jedne strane i dodavanje,guranje na drugu),u principu stroj odrađen za 10-tku.

Ja sam stvarno zadovoljan, a mogu ti reci i komsiluk ;). Ide stvarno glat, kinez ju ni ne osjeca. A zakretanje mora imati osigurac jer sam saraf nemoze izdrzati silu ako recimo nesto uhvatim krajem grna onda bi se okretao, bez osiguraca bi moglo kada bi ploce bile nazubljene ali to je komplikovanije, a i ovako je sigurnije, kada grn udari u neku jaku prepreku precvika saraf i okrene se, kada smo uzgrtali djubar ove slabije sarafe nevrijedi ni stavljati kinez kad pogura pucaju kao griskalice, ovi tvrdji vec mogu duze vremena izdrzati ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo ralice koja je sklepana za tri vure od starog bojlera i još nekog otpada

isprobana je i dobro odrađuje posao,samo bi bilo dobro stavit gumu umjesto metalnog noža

kak je rjšeno podizanje?
preko izvoda za kipanje ili na neki drugi način?
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
kak je rjšeno podizanje?
preko izvoda za kipanje ili na neki drugi način?

da preko izvoda za kipanje a upravlja se ručkicom kojom se dižu zadnje poluge
 

Prilozi

  • PC310006.jpg
    PC310006.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 391
  • PC310007.jpg
    PC310007.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 372

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koja je dimenzija ploce lima, posto ako se odlucim da radim ralicu za prednji utovarivac, optimalna bila oko 230cm, a neznam koje su duzine table lima. Koji je bolji toplovaljani ili hladnovaljani.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koja je dimenzija ploce lima, posto ako se odlucim da radim ralicu za prednji utovarivac, optimalna bila oko 230cm, a neznam koje su duzine table lima. Koji je bolji toplovaljani ili hladnovaljani.

Kod mene su dimenzije 2mx50cm ovako smotana, a table lima su 2x1m
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
lim ima da se kupi i 250 dužine tabla

mada možeš uzeti i 200X125 pa sastaviti na sredini , znači dva komada po 125 i dobiješ 250 , tako je bolja iskorištenost table
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
Koja je dimenzija ploce lima, posto ako se odlucim da radim ralicu za prednji utovarivac, optimalna bila oko 230cm, a neznam koje su duzine table lima. Koji je bolji toplovaljani ili hladnovaljani.

standardne dimenzije su
2000x1000mm
2500x1250mm
6000x2000mm
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
a koji li je bolji za ovu namjenu TV ili HV


ja neznam koji je bolji tako da neču ništa bezveze pisat.ako je netko siguran da zna nek napiše.ja mislim da ti to nije od velike važnosti jer ionako moraš napraviti neku konstrukciju i pojačanje iza lima,adole moraš stavit nož od nekog kvalitetnijeg i debljeg čelika ili gumu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja neznam koji je bolji tako da neču ništa bezveze pisat.ako je netko siguran da zna nek napiše.ja mislim da ti to nije od velike važnosti jer ionako moraš napraviti neku konstrukciju i pojačanje iza lima,adole moraš stavit nož od nekog kvalitetnijeg i debljeg čelika ili gumu

Dole sam mislio staviti feder platu (iz dva dijela zbog duzine)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma kakva feder plata .
1. izubijlase buš dok je ne poravnaš i izbušiš
2. postoji matrijal otporan na habanje
3, napravi nođ od običnog čelika i nađi 3-4 komada titana podjeljenu na punu širinu:lol:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma nebih je busio, zavarim je, sto bih je skidao vise, nemogu je potrositi za 100 zima,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma nebih je busio, zavarim je, sto bije skidao vise, nemogu je pottositi za 100 zima, puknuti, postavio sam pitanje u temi hidraulicni top link, imam nekakav razvodnik, koji sam testirao na zrak pa ne funckionise kao normalni.
Kaj ti misliš da ja spim na forumu :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh