• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
trebaš ovo kaj se vidi na 0.57 i ovu ploču koju vidiš na 1.05
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NzY7WsNnURA[/YT]
Nadalje ako trebaš preciznu regulaciju visine onda trebaš još jedan ručni razvodnik .
Bez razvodnika imaš samo gore /dolje ( plivajuči )
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
trebaš ovo kaj se vidi na 0.57 i ovu ploču koju vidiš na 1.05
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NzY7WsNnURA[/YT]
Nadalje ako trebaš preciznu regulaciju visine onda trebaš još jedan ručni razvodnik .
Bez razvodnika imaš samo gore /dolje ( plivajuči )

Hvala majstore, ovo jako lijepo izgleda ali ta varijanta mi je preskupa sa onim razvodnikom iza, ali onaj ventil ispod sjedala je ono šta meni treba, jel se možda zna gdje ima takvih ventila i koliko to vredi, a ploču na hidrauliku bi sam napravio
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Ako si napraviš sam, dođe manje od 500€. Taj trosmjerni ventil košta oko 300kn a tu ploču možeš sam napraviti jedino ako imaš frezu za obradu metala. Postoji original varijanta za 87€ pločica i taj ventil u jednom bloku. Samo prikopčaš cijevi...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Posljednje uređivanje:

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Širine su od 1,5 - 2,5 m, težinu određuje širina ralice, ali za usporedbu, ralica široka 2,5 m teži cca. 290 kg, ostalo na pp.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ralica strojnik

Majstor po meni mislim da su ti slabe ove cijevi koliko vidim to 40*40*2 profili, tu budeš pomotal u većem snijegu ili u nekoj manjoj neravnini
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Evo i moje daske(ralice),posto prosle zime nisam bio zadovoljan njenim radom,bacio sam se u prepravljanje,tako da je sad siroka 150cm,a bila je 180cm,po dnu daske postavljen je prfil,a gore bolji lim,tako da sad daska radi perfektno,snijeg sa daske spada odlicno,a i visina dizanja je sad mnogo bolje....

evo par slika:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Pozdravljeni.
Šaljem Vam malo slika stražnje ralice.

Imam malu primjedbu na ovu ralicu. Daska stoji previše blizu točki kapačanja za traktor s time i previše blizu traktoru. Ovo nije problem ako se čisti manji snijeg. Ako se čisti snijeg od 30+ cm dolazit će do zagušenja ralice, koja će snijeg gurati pod zadnje točkove traktora i s time odizati ralicu od istoga. Vjerujem da su ovu ralicu inžinjeri konstruirali i vršili proračune. Ali ipak mislim bi razmak između daske i točke kačenja na traktor treba da bude malo veći.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Prvenstveno je ova stražnja ralica namijenjena planiranju, a ne čišćenju snijega, za koji opet uvijek može poslužiti. Međutim potrebno je voditi računa da je jaram takve dužine prvenstveno zbog krutosti i zbog mogučnosti što jačeg pritiskanja na podlogu (svojom težinom) sa što manjim podizanjem poluga (prilikom nailaska na neravninu) (zakon poluge), te mogučnosti manipulacije itd.
Što se tiče čišćenja snjiga, mogu se složiti sa vama po pitanju dužine jarma, ali kao što sam naveo to nije njezina osnovna namjena.
Evo još jedne slike kako to izgleda na traktoru.

 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
moze naravno i vise snega radila je ona ovo sam sada malo prepravio gurala je i 40 cm prednja vuca i pici na rikverc bez lanaca. imao sam negdje snimak ako nadjem postavim ako ne onda cekamo da napada pa onda
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo i nase ralice /grna. Grn smo sami pravili prosle jeseni, ideja i nacrt su moji, a otac je bio izvodjac radova. Do sada nema za sta nismo isprobali, od standardnog grtanja snijega, pa rasplaniravanje pjeska po dvorisu, razgrtanje silaze, uzgrtanje stajnskog djubriva, ravnanje zemlje, cak sam u vocnjaku skidao obalu. Kinez i grn su kao rodjeni jedno za drugo, Imt i Steyr nisu bas dorasli tom izazovu, mogu po suvome nesto raditi ali neki teze poslovi, recimo uzgtanje stajnjaka im neide bas od ruke :cool:



Uploaded with ImageShack.us

Na ovima slikam sam skidao obalu na krajnjim redovima u vocnjaku


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Na ovoj se slici vidi dogradjena noga, umjesto onoga panja sa prve slike.
Malo je spala farba, ali staceste radi se :mrgreen:


Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh