• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
da bi dobio veće podizanje , prvo nisi trebao praviti paralelogram naprijed
ali pošto već jesi onda ovu malu kolutaru koja ti je nazad , još udalji prema nazad nekim nosačem , ovako ti je osa oko koje se okreću poluge i osa koturače jako blizu i zbog toga nemaš dovoljno hoda

iskreno uz malo savjeta drugih poznavalaca TVa (koji ja nisam) si mogao ovo daleko kvalitetnije da napraviš , NHF
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
parelogram je napravljen da bi pratila daska teren,i da bi ista preskakala prepreke,kao sto sam gore objasnio,
da moglo se napraviti bolje nesto ali meni nije nesto prijeko potrebna,napravio sam je iz inata,a nisam imao izbor nekog materijala,i pravio sam po svom nahodjenju......
 
O

oz7

Guest
Nakon prvih iskustva s ralicom moram reći da sam zadovoljan, odlično čisti i i čak i bez gumenog noža i zaštita i ne ostavlja nikakve tragove na betonskim opločnicima, samo treba malo pažnje. Unatoč tome guma stiže i biti će montirana ovaj tjedan a za sljedeću godinu je plan prebacit ju naprijed iz nekoliko očitih razloga.

DSC00909.jpg
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo i moje ralice, prije dva tjedna sam navario 'nož', odnosno 5mm debelo željezo i 10cm široko.

Nakon toga sam zašarafil gumu 1cm debelu pomoću flaha 30x5

Pa bojanje

I na kraju izgleda ovako:


Na ovoj se vide i sanjke koje su mi obavezne jer najviše čistim makadam, a nešto malo i asfalta kada je potrebno.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja danas nabavio gumu...debljina 20 mm čovjek odreže koliko treba.....dosta je tvrda...nije vulkolan ali je čovjek radio to za cestare....jedino što je iz 2 dijela jer je širina bale oko 1 m
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
probaj nekako da neces traktor pretrgnut,vidio sam takav traktor ko tvoj sa vecom ralicom,imo je negdje flahe od 150mm sirine i 15mm debljine od napred skroz iza ispod,imo sam negdje sliku od tog,to sam vidio vani negdje
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
Evo je napokon gotova......jedino što je štelanje kuta ručno pošto mi je cilindar koji je bio predviđen za to malo slab pa je za sad ovako dok se ne nabavi drugi....

., lipi pozdrav forumašu vinogradar!

., svaka TI čast na odradjenoj prednjoj ralici!., na prvi dojam bi čovik rekal da je kupljena ORGINAL!, sve napravljeno lipo i dobro, čvrsto, uredno i pedantno! :prayer: ..., sve mi se dopada, ono po mom ukusu!, SRETNO!.-

., lipi pozdrav, aj Bog!, čitamo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično odrađeno,,,,bez riječi,,,,,:shock::shock:svaka čast,,,,to se zove delo učinjeno do kraja i sve na svom mistu.........:prayer::prayer:
I ove zastavice su mi prejake,,,i pokazatelj da si i na sitnice obratija pažnju,,,,,,,,,,,svaka čast..
 
L

ls11fan

Guest
naša ralica :) širina 220...izrađena je kod jednog privatnog strojobravara...

s prednje strane :


nož je od hardoxa 500 i drži već 3 sezone rada...a s njom se čisti 20 km cesta... ovo što se vidi da su 2 noža gore to je novi navaren na starog...prije ove zime je na novo pošpricana al se već "ispralo"... a snjom čisti :
traktor1.jpg
[/URL]
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Hidraulika ralice

poštovani majstori, napravio sam ralicu prednju za traktor imt549, pošto on nema više priključaka za hidrauliku od 1, Pa kopčam cilindar u priključak za kiper prikolicu a to sporo funkcionira dok digne poluge itd.., a čuo sam da postoji ploča koja se stavi na traktor i tu se prikopča ralica molim savijet o tome
 

Najnoviji postovi

Na vrh