• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174


Uploaded with ImageShack.us

Izvinite ljudi, jebiga bosanac pa se omakne......

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rOSHhm97-jk&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas svoju dovukao iz vrta, malo poravno, pojačao i povario i sad se čeka snijeg :mrgreen:

slika1912.jpg

slika1913.jpg

proširio sam i prihvat tak da u slučaju večeg snijega može se prikopčat i na same napred, al to bi ju moglo ubiti:axe:
slika1916.jpg
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo ralice koja je sklepana za tri vure od starog bojlera i još nekog otpada

isprobana je i dobro odrađuje posao,samo bi bilo dobro stavit gumu umjesto metalnog noža
 

Prilozi

  • P2050001.jpg
    P2050001.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 3,957
  • P2050002.jpg
    P2050002.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 1,880
  • P2050003.jpg
    P2050003.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 3,212
  • P2050004.jpg
    P2050004.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 1,585
  • P2050005.jpg
    P2050005.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 1,423
  • P2050007.jpg
    P2050007.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 2,044
  • P2050008.jpg
    P2050008.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 1,470
  • P2050009.jpg
    P2050009.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 2,468
Posljednje uređivanje od moderatora:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Sve je to dobro do 30cm prpnastoga snijega ali gdje su nameti po 1,5m a tvrd kao beton a izmedju zivice ima i Ult sta raditi da ga nabije kroz gustu zivicu visoku 2m.Ja svaki dan varim kovane lance,oni pucaju kao da su od konca za sivanje.E sad sam ostao bez lamele pa mozda sutra promijenim ako budem imao s kime a mijenjana je prije 2 mijeseca.Nazad sam korpu zakacio i natovario drva u nju jos da optereti traktor ali sve je to dzaba kad je tvrd snijeg.Nema bacanja snijega kod mene nego Savorisov izum na prepeler da ga baca u stranu.Njega pozadi staviti a ralicu na slovo V (klinaru)koju sad imam napred.Ako ide sa klinarom ide ako ne onda okrenes se u rikverc i bacas u stranu gdje je tvrdo.Savo poslao sam ti sms kupac sam toga za iducu zimu jer ja nemam vremena za to praviti.Pozzz.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
pa dogovorit ćemo se :supz:

ja sam ove sezone malo smanjio obim posla (odjebao one koji ne plaćaju redovno) i sve sam stigao da uradim na kašiku bez problema
morat ću da zakačim i onu turbinu čisto malo da je izreklamiram 8)
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Imam malu primjedbu na ovu ralicu. Daska stoji previše blizu točki kapačanja za traktor s time i previše blizu traktoru. Ovo nije problem ako se čisti manji snijeg. Ako se čisti snijeg od 30+ cm dolazit će do zagušenja ralice, koja će snijeg gurati pod zadnje točkove traktora i s time odizati ralicu od istoga. Vjerujem da su ovu ralicu inžinjeri konstruirali i vršili proračune. Ali ipak mislim bi razmak između daske i točke kačenja na traktor treba da bude malo veći.

zanimljiva ideja za ralicu..

pa dogovorit ćemo se :supz:

ja sam ove sezone malo smanjio obim posla (odjebao one koji ne plaćaju redovno) i sve sam stigao da uradim na kašiku bez problema
morat ću da zakačim i onu turbinu čisto malo da je izreklamiram 8)
Ne trebas je reklamirati sto se mene tice,znam kako to "sranje" radi ima jedan kod mene na Goldoniju takvu snjeznu frezu i za nju nema prepreka i moze biti tvrd snijeg kao stijena ona korakom ide kao da kosi travu tom brzinom samo gascina do tabana i ide bez muke baca ga 20m u stranu,ali jadnik nemoze dvoriste sa njom kidati jer baca komsiji u dvoriste kud god okrene pa radi lopata ali za put na kojem navijava snjeg i pravi namete se igra.

Ne trebas je reklamirati sto se mene tice,znam kako to "sranje" radi ima jedan kod mene na Goldoniju takvu snjeznu frezu i za nju nema prepreka i moze biti tvrd snijeg kao stijena ona korakom ide kao da kosi travu tom brzinom samo gascina do tabana i ide bez muke baca ga 20m u stranu,ali jadnik nemoze dvoriste sa njom kidati jer baca komsiji u dvoriste kud god okrene pa radi lopata ali za put na kojem navijava snjeg i pravi namete se igra.

ups sta uradi :prayer:

Savo ajde ti zakaci frezu snjeznu da vidimo u smetu-nametima ipak svi kako je vlatko goni.Kazem ti ja znam kako je goni ali ostali ne znaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

pa1x pro elite

Guest
hehe ako je prtak snig nanosi do 1.5 su za ovu grnjacu mala sala . posto je imt mal ,lako je sa njim radit . kad guras snijeg nazad samo skrenes u lijevu ili desnu stranu i gurnes snijeg . a kad nemas di gurat onda se ralica podigne u najvisi polozaj i onda kad se zabije u smet spusti se i onda se snijeg izvlači . ovo za ovaj nabijeni snijeg , auu kolko je tu sarafa polomljeno :D ali ako imas di sklanjat snnijeg onda do 1 m nanosa nije problem samo treba polako ga strugat i onda u stranu bacat . ali kad se nađes u "jaslama" onda tu negine lopata i komadanje , i onda opet izvlacenje . samo sreca sto mi je kuca na vrhu pa onda je lako ,onda je 10 puta lakse . na ovoj slici se vidi sa lijeve strane se vide tragovi gdje bager nije mogo nista uradit . http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc03788vt.jpg/ :D
http://www.youtube.com/watch?v=aMLT3NCGFqA&feature=youtu.be samo mali prikaz zime kod nas
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hehe ako je prtak snig nanosi do 1.5 su za ovu grnjacu mala sala . posto je imt mal ,lako je sa njim radit . kad guras snijeg nazad samo skrenes u lijevu ili desnu stranu i gurnes snijeg . a kad nemas di gurat onda se ralica podigne u najvisi polozaj i onda kad se zabije u smet spusti se i onda se snijeg izvlači . ovo za ovaj nabijeni snijeg , auu kolko je tu sarafa polomljeno :D ali ako imas di sklanjat snnijeg onda do 1 m nanosa nije problem samo treba polako ga strugat i onda u stranu bacat . ali kad se nađes u "jaslama" onda tu negine lopata i komadanje , i onda opet izvlacenje . samo sreca sto mi je kuca na vrhu pa onda je lako ,onda je 10 puta lakse . na ovoj slici se vidi sa lijeve strane se vide tragovi gdje bager nije mogo nista uradit . http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc03788vt.jpg/ :D
http://www.youtube.com/watch?v=aMLT3NCGFqA&feature=youtu.be samo mali prikaz zime kod nas

ovo ti je dobra ideja,iskoristio si neki olt plug za držač kako mi se čini.u rikverc odguraš prtinu a naprijed pogrebeš sa ralicom koliko je moguće,
 
P

pa1x pro elite

Guest
ovako . imo sam jedan mali plug viska . sa njega sam skinuo sve ,ostavio sam onaj dio na kojem stoje rupe za sarafe ( tocnije onaj luk) i onda je to zavareno sa donjim djelom grnjace . i kad dođe zima plugovi se skinu i onda se samo zasarafi grnjaca :D
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
hehe ako je prtak snig nanosi do 1.5 su za ovu grnjacu mala sala . posto je imt mal ,lako je sa njim radit . kad guras snijeg nazad samo skrenes u lijevu ili desnu stranu i gurnes snijeg . a kad nemas di gurat onda se ralica podigne u najvisi polozaj i onda kad se zabije u smet spusti se i onda se snijeg izvlači . ovo za ovaj nabijeni snijeg , auu kolko je tu sarafa polomljeno :D ali ako imas di sklanjat snnijeg onda do 1 m nanosa nije problem samo treba polako ga strugat i onda u stranu bacat . ali kad se nađes u "jaslama" onda tu negine lopata i komadanje , i onda opet izvlacenje . samo sreca sto mi je kuca na vrhu pa onda je lako ,onda je 10 puta lakse . na ovoj slici se vidi sa lijeve strane se vide tragovi gdje bager nije mogo nista uradit . http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc03788vt.jpg/ :D
http://www.youtube.com/watch?v=aMLT3NCGFqA&feature=youtu.be samo mali prikaz zime kod nas

daj mi to malo bolje poslika da vidim dobra ideja da si tak nešta napravim
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja sam jucer platio JCB nije druge bilo sa korpom i sa lancima na sve 4 kotaca pola sata se mucio i samo glavom odmanjivao da razgura u stranu 100m puta koji je kritican jedva je zbacao lijevo i desno kroz gustu zivicu metar-dva zgura pa u stranu lijevo-desno pa opet.Poenta je u tome sto digne kasiku 2-3m u zrak i ima dugacke ruke pa ga zbaci dalje.Pokusao je svakako gurati ali jednostavno ga zagusi i ne ide.Kad je zavrsio rekao je uuuu pm.kao da kucu rusim.Zato freza mi ne gine za iducu zimu osim ako traktor ne bude nejacak od 35ks jer ovaj od 45 nema svih stakala na kabini pa bi bio vijerovatno "snjesko bijelic"
 

Najnoviji postovi

Na vrh