• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo izbijegavaj lupanja nozem i bit ce dobro:eek:::eek::
Ja moram malo skupit materijala pa u izradu si nove ralice imam nove planove i nacrte u glavi!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da imaš pravo al teško je ispod hrpetina znat kaj ima.
Daj stavi slike kad buš slagal svoj:icon_razz:u.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bude slika samo dok krenem mozda kad krene snijeg da me pozuri u planovima da nemoram lopatat:icon_fU::icon_fU:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nesto slabo ishlapila zaliha plocevina dok se opet malo namiri onda cu krenut:(happy)::(happy):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir lijepo si ju sredio dal di nabavljas povoljno tu zutu boju ili ti je lijepa ta boja:(wasntme)::(wasntme):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa stvarno,kod njega bude sve u narančastoj boji hehehe samo jos dok krene zetora na narančasto farbat hehhe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije povoljno nego besplatno,da kupujem bila bi crvena i jeftina.:icon_thumright::8):
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pitanje...imam jedan jednoradni cilindar, stavio bi ga na desnu stranu i s njime zakretao ralucu, dali bi to funkcioniralo??? Otvaranjem svijece van ralica.bi se zakretala u lijevo a pustanjem ulja van cilindra i tezinom tereta bi se vracao u pocetni polozaj...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
0 bodova ....


A kaj bi držalo ralicu u početnom položaju kad bi opterečenje nastalo na ljevoj strani ralice ?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Buduci da bi bila 99% nagnuta na desno ne bi bilo toliko opterecenja na lijevoj strani :-D znaci nista od moje ideje ocito...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ljudi pa jel radi ko ralice ili su svi forumasi napravili ralice,eto ja sam skoro na kraju jos samo noz i farba to je to slike ce bit uskoro
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam neki dan kupio jednu polovnu fabričku širine 270cm sa hidrauličnim zakretanjem ali nikako da je uslikam
Trebala bi da se stavi na MTZa
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=613727&postcount=455
slike sam posudio s prethodnog posta, ali ovakva je moja, nešto savršeno, može se pomjerati u stranu, lijevo i desno pored traktora, naginjati..napred-nazad, lijevo-desno,gore dolje, zakretat do 360 stupnjeva, sad su u izradi skije jer je teška pa mi jako izruje. Malo mi je preveč za moj 549dv, pa će možda ići u prodaju ili zamjenu za nešto lakšu sličnih osobina.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
moja je pri kraju sirine je 260cm dolje je noz od hardoxa 10mm pricrvrscen sa vijcima srektanje je hidraulicnu sa jednim dvoradnim cilindrom konstrukcija je od plocevine 10 mm napred daska 5mm pojacana vertikalno piganim flahovima mislim da ce moj fco snjom radit bez brige
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja cu uskoro krenut u izradu svoje moram jos malo vidit sta imam doma od materijala i sta mi fali pa krecemo s izradom!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh